Autor Tema: Manageri na web-u  (Posjeta: 5640 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Odg: Manageri na web-u
« Odgovori #15 : 22. Rujan 2009, 09:01:14 »

Bilo bi sve OK da se ne moraš logirati da bi vidio zapisnike. Rad HRS-a je javan. Riječ je o udruzi koja je dijelom financirana i od države tj. njenih poreznih obveznika koji imaju pravo uvida u rad HRS-a. Ovako se uvijek ostavlja prostora za komentare tipa "ako nemaš što skrivati - zašto to radiš".

Ne treba pretjerivati.

Kako može biti skriveno nešto što je javno dostupno? Samo se trebaš logirati, a to valjda nije smak svijeta ???
Ili da ukinemo logiranje pa da nam demokracija i sloboda govora procvjeta u punom sjaju?

Od navedenih komentara ionako se nemaš gdje skriti, osobito kad iza njih ne stoji ama baš ništa.

GG

Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #16 : 22. Rujan 2009, 09:28:50 »
Kako može biti skriveno nešto što je javno dostupno? Samo se trebaš logirati, a to valjda nije smak svijeta ???
Ili da ukinemo logiranje pa da nam demokracija i sloboda govora procvjeta u punom sjaju?

Štovani kolega GG,

da ste pozornije pročitali moju poruku vidjeli biste da se

1. ne odnosi na mogućnost čitanja od strane članova HRSa nego na javnosti nego na mogućnost čitanja od strane šire javnosti
2. ne odnosi na mogućnost pisanja već čitanja

Od navedenih komentara ionako se nemaš gdje skriti, osobito kad iza njih ne stoji ama baš ništa.

Molio bih se da se kao obnašatelj funkcije glavnog urednika suzdržite ovakvih komentara jer štete ugledu kako vaše funkcije tako i ugledu HRS-a. Naime, stvara se slika da institucije HRSa ne mare za mišljenje svojih članova a ciničan stil pisanja koristi upravo ono što se drugima imputira. Ni u jednom trenutku nisam rekao da je nešto trulo u zemlji HRSovskoj već samo da se stvara slika da se nešto želi sakriti od pogleda javnosti. Molim vas, nemojte mi stavljati u usta nešto što nisam rekao.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #17 : 22. Rujan 2009, 11:14:57 »
Poštovani kolega,

Da ste pozornije pročitali moj post, vidjeli bi da nisam nigdje vas istakao kao možebitnog pisca spomenutih komentara te vas molim da mi ne imputirate nešto što nisam napisao.

Šira, uža i svekolika druga javnost može po potrebi saznati sve što je zanima uz neke uvjete koji nisu nepremostivi.
Web HRS dostupan je i nečlanovima HRS, što možete lako utvrditi uvidom u spisak registriranih članova. Isto tako, iz razine njihove aktivnosti možete steći uvid u razinu njihove osobne zainteresiranosti za sadržaj ovog weba, a o možebitnom zanimanju šire javnosti, s naglaskom na poreske obveznike možemo samo nagađati, kad ni sami članovi HRS ni oni koji su nam skloni ili bliski , nisu osobito zainteresirani.

Dozvolit ćete, na kraju, poštovani 9A3TY, da ocjene i savjete glede mog stila pisanja i ophođenja smatram sasvim irelevantnim, kao i vaše ocjene njihovih možebitnih reperkusija za mene osobno, HRS i bilo što drugo čega se možete sjetiti.

U cijelosti se slažem s Vama kad navodite kako ni u jednom trenutnku niste rekli da je nešto trulo u bilo kojoj zemlji, a to nisam ni ja rekao pa prema tome, ajmo malo smanjit tenzije.

Da rezimiramo za kraj, na HRS webu nema tajnih sadržaja, sve je dostupno, dio bez zadrške, manji dio za registrirane članove. Registracija ništa ne košta i inzistiranje na ovom nazovi problemu,  a samo poradi osobne komocije ili nesposobnosti da se upamti zaporka, pomalo je smiješno i predlažem da ne zauzimamo memoriju i ne tratimo tuđe vrijeme bez osobita razloga i potrebe.

Nadam se da mi,  kao i obično, nećete zamjeriti na stilu, kao što ni ja ne zamjeram Vama premda imam o njemu svoje mišljenje, što mi , nadam se, nećet uzeti za zlo.

Osobito cijeneći Vaš izniman doprinos našem pokretu, a osobito javnosti rada HRS-a,

S osobitim uvažavanjem i poštovanjem,

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #18 : 22. Rujan 2009, 12:13:10 »
Poštovani, a koji je naslov ovoga "topica"  ???
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #19 : 22. Rujan 2009, 12:24:22 »
 Ma jasno,

To nam i je najveći problem.

GL GG

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #20 : 22. Rujan 2009, 15:01:33 »
Predlozio bi da se na HRS-ovim stranicama objavi popis nasih managera i eventualno njihove e-mail adrese.
Ili mozda to postoji negdje, ali ja nisam uspio naci.

Slažem se. Možda bi bilo dobro dodati pod rubrikom kontakti?

U međuvremenu da ne kopate po dokumentima imate ovdje :
http://www.9a3ty.com/info4all/9amanageri.html
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #21 : 22. Rujan 2009, 15:18:38 »
...

U međuvremenu da ne kopate po dokumentima imate ovdje :
http://www.9a3ty.com/info4all/9amanageri.html

Eto, sad zapisnik vide i oni koji nisu logirani  ;)

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #22 : 22. Rujan 2009, 15:56:59 »
Pitanje je, da li je ovakvo objavljivanje e-mail adresa dobro.
Naime na internetu postoje raznorazni štetni programi koji sakupljaju e-mail
adrese sa ciljem spamiranja tj. slanja neželjenih e-mail poruka.
Zato se e-mail adrese često daju u grafičkom obliku da ih takvi programi ne mogu pročitati.

Naravno da moje pitanje nema smisla, ako su adrese objavljene uz pristanak vlasnika.

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #23 : 22. Rujan 2009, 16:34:47 »
Pitanje je, da li je ovakvo objavljivanje e-mail adresa dobro.
Naime na internetu postoje raznorazni štetni programi koji sakupljaju e-mail
adrese sa ciljem spamiranja tj. slanja neželjenih e-mail poruka.
Zato se e-mail adrese često daju u grafičkom obliku da ih takvi programi ne mogu pročitati.

Naravno. Siguran sam da će webmaster na hrs-ovom webu to napraviti kako treba.

Naravno da moje pitanje nema smisla, ako su adrese objavljene uz pristanak vlasnika.

Adrese su već bile javno dostupne i u ne-grafičkom, ne-zaštićenom obliku - pronašao sam ih preko googla.
73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
« Odgovori #24 : 22. Rujan 2009, 20:11:01 »
***Ovdje je bio odgovor na post koji je u međuvremenu završio u košu.***
« Zadnja izmjena: 22. Rujan 2009, 22:46:30 9A3VV »
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A2Y

• Master in Training
MANAGERI NA WEBU
« Odgovori #25 : 23. Rujan 2009, 22:21:40 »
     Tražim tu Temu,da bih nešto dopisao,ali je netragom nestala.Čudna li čuda.Pa onda idemo "igrati otvorenim kartama".Nakon Zlatka Matičića 9A2EU,KV manager je bio 9A6XX,,potom Ivo Novak 9A1AA,i onda samovoljom novog presjednika HRS-a 9A2HI,novi KV manager postaje Krešo Kovarik 9A5K.
To je taj naš Radioamaterski Savez.Hoćete još?? Ima  !!
      9A2Y
« Zadnja izmjena: 23. Rujan 2009, 22:34:40 9A2Y »

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #26 : 24. Rujan 2009, 04:24:33 »
Milane,

Za svoje dobro trebao bi se malo bolje upoznati s ovim forumom prije nego još nešto "netragom" nestane, ali samo na Hvaru.

Ovo što vidiš su zalijepljene teme istog imena, ova tvoja i ona "netragom" nestala...

GG

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
Odg: MANAGERI NA WEBU
« Odgovori #27 : 24. Rujan 2009, 13:59:42 »
    Tražim tu Temu,da bih nešto dopisao,ali je netragom nestala.Čudna li čuda.Pa onda idemo "igrati otvorenim kartama".Nakon Zlatka Matičića 9A2EU,KV manager je bio 9A6XX,,potom Ivo Novak 9A1AA,i onda samovoljom novog presjednika HRS-a 9A2HI,novi KV manager postaje Krešo Kovarik 9A5K.
To je taj naš Radioamaterski Savez.Hoćete još?? Ima  !!
      9A2Y

'Oćemo još!
'Oćemo još!

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #28 : 25. Rujan 2009, 13:04:04 »
Iz statuta HRS-a

"III. JAVNOST RADA

Članak 13.

Djelovanje Saveza i rad svih njegovih tijela javni su i utemeljeni na demokratskim načelima.Javnost svog rada Savez osigurava otvorenošću sjednica svojih tijela, izvještavanjem članica i javnosti putem sredstava javnog priopćavanja, časopisa, biltena, internetskih stranica i putem vlastitoga informatičkog sustava, omogućivanjem članovima uvid u spise.

Članak 14.

Savez svoje članove o svom djelovanju i radu svojih tijela izvješćuje pismenim izvještajima i zapisnicima sa sjednica radnih tijela, sukladno Pravilniku o izvješćivanju članstva koji predlaže Izvršni odbor Saveza, a usvaja Skupština.

Članak 15.

Javnost se sa sjednica tijela Saveza ili uskratom obavijesti i uvida u spise može isključiti samo u slučajevima:

zaštite podataka koji su zakonom određeni službenom, poslovnom, znanstvenom, tehničko-tehnološkom ili umjetničkom tajnom;
planovima i programima čije bi javno obznanjivanje moglo ugroziti interese obrane i sigurnosti Republike Hrvatske te kada to zatraži mjerodavno državno odvjetništvo ili sud. "

"9A menageri" su vjerojatno zasticeni clankom 15.

9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #29 : 25. Rujan 2009, 16:28:46 »

"9A menageri" su vjerojatno zasticeni clankom 15.

Upravo tako. Iz istog razloga je na webu dostupan zapisnik IO HRS iz svibnja u kojem su nabrojena sva nova i potvrđena imenovanja, među ostalim i spominjanih managera.

Ovo se pretvara u contest, bojim se bez pobjednika.

Nadmudrivat se možemo do beskraja, ali ako ništa drugo, znamo tko su nam manageri. Ima puno drugih stvari koje ne znamo i koje ne doznajemo na vrijeme, što jest problem.

Jasno da se koješta može promijeniti i popraviti, a i to će se s vremenom dogoditi.
GG