Autor Tema: Registracija korisnika koji nisu radioamateri/clanovi HRS-a  (Posjeta: 4613 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7KTF

• Average Member
    • 9A7KTF
Odg: Registracija korisnika koji nisu radioamateri/clanovi HRS-a
« Odgovori #15 u: 28. Rujan 2009, 11:16:59 »
Pozdrav,naravno registracija pod tuđim pozivnim znakom je lažno predstavljanje i kao takva može biti po zakonu sankcionirana.... dakle po zakonu, lažno predstavljanje je kazneno djelo....

Kazneno djelo lažnog predstavljanja (čl. 328. KZ) odnosi se na osobe koje se predstavljaju kao službene ili vojne osobe (a to nisu), a  s ciljem da sebi ili drugome pribave neku korist ili prouzroče kakvu štetu.

« Zadnja izmjena: 28. Rujan 2009, 11:18:46 od 9A7KTF »
9A7KTF, Sergio

Offline 9A8DU

• Život posvećen forumu
« Odgovori #16 u: 28. Rujan 2009, 16:27:25 »
Ako se netko lažno predstavi,a bilo je takvih na forumu HRS-ovom,padale su i uvrede,teško dokazivo ali dokazivo,drugo je pitanje koliko je što isplativo,kolika je i dali je nastala šteta,možemo o tome do u beskraj.ljepi pozdrav Drago 9a8du(Osijek nepokoreni grad)
73 Drago 9A8DU
(Osijek nepokoreni grad)
LIPANJ 1991 A VI ???

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #17 u: 29. Rujan 2009, 07:45:37 »
Pa cekajte malo ovaj forum je samo za REGISTRIRANE clanove radioamaterskog saveza koji su platili clanarinu za tekucu godinu tu naravno spadaju i SWL clanovi pa ko voli nek izvoli biti clan HRS-a ili SWL pa ce moci i sudjelovati na forumu ako nece ima news grupu radioamateri (sto je 3LI napisao )pa nek tamo pise.Kaj tu imamo razglabati
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A7KTF

• Average Member
    • 9A7KTF
« Odgovori #18 u: 01. Listopad 2009, 01:34:30 »
Pa cekajte malo ovaj forum je samo za REGISTRIRANE clanove radioamaterskog saveza koji su platili clanarinu za tekucu godinu tu naravno spadaju i SWL clanovi pa ko voli nek izvoli biti clan HRS-a ili SWL pa ce moci i sudjelovati na forumu ako nece ima news grupu radioamateri (sto je 3LI napisao )pa nek tamo pise.Kaj tu imamo razglabati

Pravi radioamaterski odgovor  ::)  

Zasto bi netko tko nema pojma o radioamaterstvu platio HRS-u clanarinu da moze sudjelovati na forumu u raspravama o npr. ARG-u?
Ili da postavi pitanje kako postati radioamater i sl. pitanja?

Da ne govorim o web stranicama klubova. Strava i uzas. Ni kompas ti ne bi pomogao da se snadjes.
Uclaniti se u neki klub ili dobiti info je isto umjetnost. Prvo trebas naci klub koji nije propao i koji je otvoren u klupske dane i da po mogucnosti ima telefon. To moze trajati mjesecima. Znam iz prve ruke :)

Neka forum bude onda zatvoren za javnost kad je vec takva privilegija pisati na njemu ::)

« Zadnja izmjena: 01. Listopad 2009, 01:36:26 od 9A7KTF »
9A7KTF, Sergio

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #19 u: 01. Listopad 2009, 07:40:30 »
Na forum se može registrirati svatko tko želi, bio ili ne član HRS-a.
Članstvo u HRS-u i plaćanje članarine nema nikakve veze sa forumom.
Registrirani članovi foruma mogu pisati na forumu i čitati apsolutno sve
postove na forumu (dakle i kategorije koje su skrivene neregistriranim članovima).
Svi drugi koji imaju pristup internetu (milijuni ili milijarde?) mogu samo čitati.

Da ne govorim o web stranicama klubova. Strava i uzas. Ni kompas ti ne bi pomogao da se snadjes.
O ovome bi bilo dobro otvoriti posebnu temu. Sigurno među nama ima onih koji znaju
kako dobro napraviti web stranice. Zato poziv svima koji znaju, napišite par riječi o tome,
ali u posebnoj temi. Osobno sam zainteresiran i želio bi naučiti.

Uclaniti se u neki klub ili dobiti info je isto umjetnost. Prvo trebas naci klub koji nije propao i koji je otvoren u klupske dane i da po mogucnosti ima telefon. To moze trajati mjesecima. Znam iz prve ruke :)
I ovo je tema o kojoj bi se definitivno trebalo raspravljati. Opet isto, u posebnoj temi.

Na ovom forumu se može o svemu slobodno pisati i iznositi svako mišljenje, za ili protiv,
potpuno svejedno. Jedini uvjet je pridržavanje teme rasprave i naravno civilizirano
iznošenje mišljenja (ovo drugo nisam trebao ni napisati  ;) ).

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #20 u: 01. Listopad 2009, 19:12:30 »
Opss !!!
Decki a ja sam cini mise citao da samo mogu pisati na forumu ONI koji placaju clanarinu HRS-u za tekucu godinu a prema tome se mogu i logirati na forum ma dajte nemojte mudrijati kaj netko tko ne zeli biti clan HRS-a ima tu prodavati pamet pa samo radioamateri clanovi koji placaju clanarinu lijepo pise u cjeniku za vrstu clanarine citajte malo, se mogu logirati sto znaci i pisati na forumu dok ostali mogu samo citati (pa to i je forum za radioamatere a ne kaj bu moj deda franjo jer mu se netko ne svidja bacal komentare a njega se to ne dotikavle) kaj kmplicirate toliko...
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe

Offline 9A7KTF

• Average Member
    • 9A7KTF
« Odgovori #21 u: 01. Listopad 2009, 22:21:08 »
@9A2QP - naravno da je bezveze dopustiti ostalima da pisu po svim podforumima. Mislio sam da se otvori podforum za one koji nisu radioamateri pa da pitaju sto ih zanima i naravno, imaju dozvolu za pisanje samo tamo (ako je to moguce izvesti  na SMF forumu) Znam, znam, postoji ona grupa tamo, ali to po meni nije to.

I nije stvar u tome da li netko zeli ili ne biti clan HRS-a. Na kraju krajeva, clan moras postati. Zar tebi nije logicno da netko tko nema pojma o radioamaterizmu,  a zelja mu je baviti se time, u danasnje vrijeme prvo  potrazi info na internetu i kad vec postoji forum na stranici Hrvatskog radioamaterskog saveza,  uclani se i ispita sve i svasta radioamatere?

A to sto je napisao 9A2JK da se svatko moze registrirati je istina, ali korisnicki racun se nikad ne aktivira od strane admina :)
Dva moja prijatelja cekaju aktivaciju vec godinu dana :)

9A7KTF, Sergio