Autor Tema: QSL via buro  (Posjeta: 87871 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Odg: QSL via buro
« Odgovori #360 : 09. Prosinac 2019, 18:30:17 »
U tih + 50 godina, glede QSL via bureau,  puno toga se promijenilo. Ipak jedno je ostalo isto.
Onima koji još uvijek šalju karte preko biroa (na žalost sve ih je manje i manje) prvo treba
poslati svoju kartu i/ili napraviti ZAHTJEV za kartu preko biroa.

Evo još jednom pa neću više, imam pametnijeg posla ...

Dakle, ako ja nekome pošaljem qsl-ku (što se smatra uobičajenim "završetkom" qso-a  :) "... the final courtesy of a QSO is a QSL ..." ) on će je dobiti bez da mi je poslao svoju i bez da je napravio zahtjev za kartu. Vrijedi i obrat. Prema tome to što ti pričaš ne drži vodu.
Tvoja priča podrazumijeva da nitko ne šalje qsl-ku dok ne dobije zahtjev. To je jednostavno glupost. Da je to tako onda nitko ne bi dobio niti jednu qsl-ku jer bi i jedna i druga strana čekale da dobiju qsl-ku od onog drugog.

Usput, kako bih ja mogao napraviti zahtjev za kartu preko biroa npr. od tebe? Održali smo nekoliko veza ali nažalost nisam primio niti jednu qsl-ku od tebe. Ima li neka službena HRSova web stranica za tu svrhu?
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2VX

• Master in Training
Odg: QSL via buro
« Odgovori #361 : 09. Prosinac 2019, 19:55:57 »
A ja cu se nacekat da mi HRS pošalje koju QSL iako dugo godina plaćam članski doprinos HRSu
73! Zvone 9a2vx