Autor Tema: QSL via buro  (Posjeta: 82774 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Odg: QSL via buro
« Odgovori #345 : 05. Prosinac 2018, 14:22:40 »
Ivo, 9A3TY, nisi ti mene shvatio.
Ako želiš aplikaciju koja će preko jedne web stranice pretraživati više drugih web stranica, onda predlažem da si sam to napraviš.
Ako pak ne znaš kako to napraviti (ja npr. ne znam), ima jednostavno rješenje. Nađi nekog srednjoškolca koji sa malo bavi programiranjem  i web stranicama. On će ti to napraviti za ''kikiriki''. I, nemoj zaboraviti objaviti link, da i mi drugi od toga imamo koristi.

Martine, sad već ne znam da li me samo zezaš, da li Martinje kod tebe još uvijek traje iil je nešto treće po srijedi.
Ovo tvoje zvuči kao da bi, umjesto da koristim Google tražilicu, trebao napisati svoju ili platiti nekom klincu da je napravi.
Zar ne bi bilo normalno da IARU napravi jednu centralnu bazu i da svi, bili članovi (članica) članica IARU ili ne, mogu ubaciti svoje podatke (uz definirani način verifikacije) jer su RADIOAMATERI ??

Ivo, 9A3TY, već sam te pitao, ali ti se praviš da nisi vidio.
Molim te koliko si ti karata poslao 2017. g., a koliko 2018. g. ?

Bilo bi fer, kad već stalno tražiš nekakve izvještaje, da ti svojim primjerom u tome prednjačiš. I, NHF, lijepo prosim.

Dragi Martine, ako ćemo se držati tvojih riječi onda ti ponosno mogu reći da sam svima koji su QSLku na odgovarajući način zatražili od mene moju QSLku poslao. A dobili su je i neki koji je nisu ni tražili.  ;D
No, ne vidim kakve veze to ima s tim da li moj klub i moje kolege u klubu primaju QSLke preko biroa ( u skladu sa sklopljenim ugovorom između HRSa i QSL managera ?? ).

Kad već spomenuh ugovor, palo mi je na pamet da bi javno objavljivanje tog ugovora vjerojatno skratilo ovakve rasprave a možda i dovelo do prestanka negodovanja pa javno pozivam Predsjednika HRS-a i članove IO da isti objave na službenim stranicama (tamo gdje su objavljeni "svi" dokumenti). Da konačno vidimo koja to prava imaju članice HRS-a a koje obveze ima QSL manager.
Nekada davno je to HRS znao napraviti. Ne znam što se danas ima tajiti pa se ne objavljuje. Po potrebi mogu "zacrniti" podatke zaštićene GDPRom (iako sumnjam da ih ima u tom ugovoru).

To što se ljudi bune nije ništa specifično za Hrvatsku. Ima toga i u drugim zemljama. Svatko tko nije zadovoljan ima se pravo buniti.
Evo, i ja se bunim što se ljudi bune na HRS kad privatno pričaju sa mnom a nitko neće to javno iznijeti pa da se vidi stvarno stanje.

Eh, da ne zaboravim. Molim sve čije QSL karte su greškom (savršenog) QSL biroa poslane u Zadar a žele ih primiti da se jave u HRS radi dogovora oko slanja.  Ako ne znate da li su i vaše QSL karte u Zadru pitajte QSL managera. On ima preciznu evidenciju.
(Za one koje nisu shvatili ovo je čisti sarkazam.)

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
Odg: QSL via buro
« Odgovori #346 : 05. Prosinac 2018, 15:11:44 »
...
Zar ne bi bilo normalno da IARU napravi jednu centralnu bazu i da svi, bili članovi (članica) članica IARU ili ne, mogu ubaciti svoje podatke (uz definirani način verifikacije) jer su RADIOAMATERI ??
...
::) Ne, to ne bi bilo normalno, jer to nije svrha postojanja IARU-a.

Da li su svi dobili kartu od tebe ili nisu, nije moje pitanje.
Moje pitanje, na koje nisi obavezan odgovoriti, je posve jednostavno.
Dakle, koliko karata si poslao preko biroa u 2017. i koliko 2018. g. ?
Zašto je teško odgovoriti na tako jednostavno pitanje?

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.