Autor Tema: KUP JADRANA  (Posjeta: 3814 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
KUP JADRANA
« u: 14. Srpanj 2004, 09:30:10 »
Zvao me sinoć Mirko Miočić i pita: vidim da vam je sjajno krenulo u HRS pa me stvarno čudi kako to da niste obnovili nekad jako popularni KUP JADRANA?

Nisam znao što da mu odgovorim, ali mislim da je čovjek u pravu i da je došlo vrijeme da  se krene.

Zato predlažem da se ponovo pokrene to natjecanje i to s ciljem da se obilježi osnivanje HRM (inače 17. rujna) i potakne aktivnost unutar IOCA programa.

Predlažem termin u subotu prije dana HRM, 2 CW i jedan SSB period između 16 i 19 po lokanom vremenu.

Kategorije: A - stanice s Jadrana
                 B - ostali

U kategoriju A spadaju sve postaje koje rade s otoka i najviše 10 km od obalne crte.

Stanice iz grupe A uz RST i redni broj davale bi oznaku za brodice mjesta iz kojeg rade ili njemu najbližeg.

Diplome bi dobijali svi sudionici, a prva tri iz svake katregorije i prigodne plakete s mirisom mora umjesto stereotipnih pokala

Posebnu materijanu nagradu bi dobila najbolja IOCA ekspedicija.

U osnovi bi propozicije sličile na KUP HRS, da ih sad ne parafraziram.

Organizator i financijer bi bio HRS, a neposredni izvršilac neki klub ili komisija, poželjno s mora. Obavezan meni na hamfestu bila bi riba (za prvoplasirane i sirovi priljepci).

Za sada imam sponzora za ribu, a traži se sponzor za vino.

Da stvar bude još bolja, za prvoplasiranu stranicu iz grupe B imamo i 7 dana u apartmanu na otoku Braču!!!

Još da se nađe netko tko bi ponudio isto to i za pobjednika u grupi A?

Dobrovoljno se javljam da po drugi put složim propozicije koje u prošlom sazivu IO nisu dobile zeleno svjetlo kao ni zahtjev 9A1CIG za 3.000 kn financijske pomoći za organizaciju, a opet kad se sjetim šta smo sve financirali, ali eto...

Iako je inicijativa došla iz jednog malog kluba, mislim da bi HRS tome trebao ozbiljno pristupiti, jer ovako nešto unaprijeđuje rad saveza i malo košta.

Ima Korčuli odličnih vinarija, jedino se plašim da mi radioamateri slabo piejmo pa da potrošnja neće biti osobito značajna...

Momci?

Gogo
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
KUP Jadrana
« Odgovori #1 u: 14. Srpanj 2004, 16:34:25 »
Sorry, prozvao si momke, ali ipak...

Sjećam se da sam u jednom prilogu u časopisu o IOCA, pohvalio i podržao inicijativu momaka (i cura, ako ih ima) iz Kaštel Gomilice glede toga.
Onda je sve utihnulo...

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A6C

• ???
  • *
KUP JADRANA
« Odgovori #2 u: 14. Srpanj 2004, 18:56:39 »
Prozvao - neprozvao, to je tako bilo.
I istina je da si ti jedini glasno izrazio slaganje s tim.
Klub koji godinama ima istih par tisuća kuna na žiro-računu očito ne može te iste kune potrošiti za opće dobro, ali ima članove koji bi u tom smislu potrošili svoje slobodno vrijeme.

I dalje mislim da bi to bilo pametno potrošenih 3.000 kuna.

A našao sam i sponzora za priljepke!

Još samo tekućina...

Gogo
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
KUP JADRANA
« Odgovori #3 u: 14. Srpanj 2004, 21:47:09 »
U vrijeme dok sam ja bio na vlasti (iako ne bježim niti od višnje, dunje, ruže, jasminke) sjećam se da je na IO HRS-a postavljen zahtjev za obnovu KUP-a JADRAN-a. Budući da nam je ta točka dnevnoga reda taman naišla kad je janjac sišao sa ražnja, a mladi portugizac stizao u vrčevima, Gogo moj, shvati da stvarno nije bilo vremena baviti se i ovakvim prizemnim stvarima.

Offline 9A6A

• Master in Training
kup Jadrana...
« Odgovori #4 u: 15. Srpanj 2004, 08:20:03 »
E moj narode,

Puno (i previše) je bilo janjaca dok ste bili na Vlasti pa nije ni cudo da mi sada moramo skupljati krhotine ruševina koje ste ostavili. Trebalo se jako potruditi da se cijela organizacija toliko uništi ali posao ste dobro obavili. Sada sjevaju kritike, kao npr. za 9A0HQ, a postignut je ovoga puta rekord svih vremena, jer se radilo tasterom i mikorfonom a ne čašama i flašama (9A2D i 9A9AA)... Zato niste imali vremena za nekakav kup Jadrana, jer u propozicijama nisu bili navedeni kilogrami (janjaca) kao ni litre (vina).
A sada ozbiljno. Svaku kvalitetnu inicijativu smo podržali (ne samo deklarativno) ako je u interesu radiomaterizma u Hrvatskoj. Treba kvalitetno razraditi propozicije, predložiti ih na IO pa ćemo vidjeti na koji način se to može organizirati i financirati. Za ovu godinu financijski plan je napravljen, pa se sada treba potruditi da se za sljedeću godinu u buđetu HRS-a nađu sredstva za realizaciju. Ipak ne očekujemo da klubovi sami snose troškove onoga što je u interesu cijelog HRS-a. Kao i za promidžbu Hrvatske. Ista je stvar i sa HRS-ovim ljetnim kampom. Nakon velikog uspjeha u organiziranom odlasku U Friedrichshafen kao i tamošnjem roštilju, mislim da smo na dobrom putu da za sljedeću godinu organiziramo zajednički jednodnevni odlazak U Pordenone, da Zagreb radio fest bude kvalitetnije osmišljen, ali i da se organizira HRS-ov ljetni kamp.  Za sve dobre ideje ćemo se potruditi naći sredstva (kao za WWYC koji smo pomogli koliko smo mogli, jer nije bilo u financijskom planu).  Pa to je i smisao postojanja HRS-a da bude centar okupljanja i organiziranja svih hrvatskih radioamatera.
Nema smisla da na svaku incijativu odmah reagiramo, iako je pratimo, ali kad poprimi realne okvire i pokaže se interes sigurno da ćemo reagirati.
Još nismo u potpunosti sanirali štete nastale uz janjce, ali do kraja godine ćemo biti na dobrom putu da krenemo sa novim programima i novim idejama. To je jedini put da se HRS stabilizira na oko 2500 članova (što je naša realnost), da se redovito pomlađuje i da u svim segmentima rada HRS-a članovi budu zadovoljni i da sa zadovoljstvom plačaju članarinu jer vide da se s tim novcima kvaliteno upravlja. I da se ne troši za privatne interese kao zadnjih nekoliko godina.

9a6a

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
KUP JADRANA
« Odgovori #5 u: 15. Srpanj 2004, 10:18:11 »
jel bi to bio novi požega ili lipik sa 10-15 aktivnih stanica?

9A5AEI

• Gost
KUP JADRANA
« Odgovori #6 u: 15. Srpanj 2004, 11:33:29 »
Ako bi to bilo ostvarivo, onda bi bilo lijepo kad bi bila i QRP kategorija a ne samo dvije jedna su janjci i ovce a druga brancini i orade! Jos nesto ima tu i klasa copor ili ti krdo i oni na moru bi bili jato mislio sam na M/S :)
Ala amici mie ciao, ciao...

Pa3k

p.s. Hrle pa tko bi radio? onaj tko uvijek radi!

Offline 9A3MR

• Master
KUP JADRANA
« Odgovori #7 u: 15. Srpanj 2004, 19:40:39 »
Ako je to jedini problem, evo, ja ću donirati vino.
Rolando
9A3MR

Offline 9A6C

• ???
  • *
KUP JADRANA
« Odgovori #8 u: 15. Srpanj 2004, 20:02:07 »
E, a 'ko će zapivat'?

Gogo

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
KUP JADRANA
« Odgovori #9 u: 15. Srpanj 2004, 22:45:50 »
E, naš predsjedniče!

Vidim da si u životu bio oduvijek gladan janjetine, jer je stalno spominješ. Što se tiče HRS-a i janjaca, jedini janjci su izgleda one ovce koje brojiš kada ne možeš zaspati (ne znam samo da li ih prozivaš by numbers), preopterećen silnim obavezama i razmišljanjima kako da one naše ruševine ponovo izgradiš. Vidim da aktivno pratiš sva zasjedanja našeg Sabora, jer na dlaku iste riječi se i tamo mogu čuti (naravno, prema bivšoj vlasti). Uostalom, navali i dalje ako time možeš izlječiti komplekse, to je tvoje pravo. Jedino da ti kažem, jadan predsjednik koji pljuje po svojim članovima.

Slučajno ću i ja biti na Hvaru (Stari Grad) za IOTA contest, pa se možemo naći, čak i na janjetini, kao i obično na moj račun. Ako jedem i pijem, onda to radim za svoje novce i sa društvom koje sam izaberem, a ne na račun HRS-a, kako je narod iz tvojih insinuacija to možda mogao shvatiti. I molim te, basta.

A sad ozbiljno. Na zahtjev Goginog kluba za aktiviranjem KUP-a JADRAN-a na dlaku je riješeno kao što si i objasnio. Nije bilo u planu rada HRS-a u toj godini, a to je lokalni contest koji prvo treba saživiti da bi ga se moglo i eventualno sufinancirati. Naime, HRS se dovoljno opekao sufinancirajući neke aktivnosti s Palagruže, pa je na kraju dobio mahunu, a kamoli bilo kakvu zahvalnost ili priznanje. Slažem se da problemu treba pristupiti studioznije, i da natjecanje mora imati pripremu, a ne grlom u jagode. Lijepo je imati entuzijazam i želju, ali novaca ima malo.

Odosmo na more, uživajte ljudi i GL in IOTA contest...73

Offline 9A6C

• ???
  • *
KUP JADRANA
« Odgovori #10 u: 16. Srpanj 2004, 06:40:35 »
Bilo bi dobro da vas dvojica smanjite gas i svoje dileme rasčistite u neposrednom e-mail kontaktu. POstoji opcija "pm" u tu svrhu.

Onda, ne vidim po čemu je to KUP JADRANA lokalni contest, kad u njemu rade svi?

Jasno da nitko nije očekivao da se sve dogodi odmah, ali dobila se odbijenica i stvar je završila. POsve je normalno da ovakvi prijedlozi ožive tek iduće godine uporavo iz financijskih razloga, a i organizacijskih. Mi smo sve skupa doživjeli kao reakciju tipa "ne talasaj".

Što bi to značilo grlom u jagode? Obično se koristi kad se ide unešto novo i nepoznato, opasno i rizično, nepredvidivo i možda neostvarivo. Ovdje je jedina nepoznanica bio broj sudionika, a mislim da bi njih bilo, jer je termin dobar, nagrade privlačne, but anyway... Nije to baš atomska fizika.

Što se mene tiče, svoje sam rekao, prijedlog pravila priredio i poslao kome treba pa nemam više što reći, a prepucavanja ostavite za neku drugu priliku.

Gogo

Offline 9A6A

• Master in Training
kup Jadrana...
« Odgovori #11 u: 16. Srpanj 2004, 08:18:19 »
Na današnjem IO biti će prijedlog Kupa Jadrana u početnoj varijanti. biti će zadužena komisija koja će prilogoditi pravila prema realnoj situaciji. Za jesen ćemo prirediti gotov prijedlog pravila i odrediti klub koji će sljedeće godine biti organizator pod pokroviteljstvom HRS-a.
Što se tiće janjetine, nisam je gladan. Samo sam komentirao nalaz Nadzornog odbora HRS-a koji je izračunao da se u zadnje dvije godine na janjetinu i piće (navedeno po računima) trošilo godišnje oko 40.000,00kn. A to je bivši IO odobravao. Ove godine 0 kuna za tu radioamatersku aktivnost.
Osim toga IO koji svojim radom svake godine izgubi 20% članstva morao se zapitati kakav mu je rad. Ove godine imamo prvi put porast članstva (za 10%)  od 1996 godine (vidi dijagram članstva na WEB-u),  što je bitan pokazatelj uspješnosti rada. Mi smo tu jedino i isključivo radi članstva, pa sve što radimo je sa ciljem zadovoljavanja potreba i pomoći članstvu.

73
9a6a

Offline 9A6C

• ???
  • *
KUP JADRANA
« Odgovori #12 u: 16. Srpanj 2004, 13:57:45 »
Zaista, još jednom predlažem da se janjičarske polemike odigravaju u neposrednoj komunikaciji.
I da se podaci o tome i svemu ostalom javno obznane bez ikakva komentara i svatko pismen znat će ih pročitati, a mi ćemo za to vrijeme razmišljati o lijepim stvarima, raditi na stanici i veseliti se onom lijepom što ovaj hobi donosi.

Raduje me brzina reakcije na moj prijedlog propozicija, jer na to nisam navikao. Nadam se da neće naletjeti na volej...

Posebno u svjetlu ukazanja sponzora za vino...

Ide nam dobro, nema smisla ni potrebe da se gubimo u prebacivanjima. Svatko svoijm radom potpisuje svoju legitimaciju.

Živjeli! HIK!

Gogo

Offline 9A6BND

• Newbie
  • *
KUP JADRANA
« Odgovori #13 u: 16. Srpanj 2004, 18:44:09 »
Nije lijepo počet "obid" bez aperitiva pa s obzirom da je sve već gotovo tu
neka bude i "bićerin" travarice sa moje strane a našao bi se i koji slani inčun.
Aj živili !!!!!!!
ijep pozdrav
                   Branko 9A7YY
                     ex 9A6BND

Najgori dan DX-anja je neusporedivo bolji od najboljeg dana provedenog na poslu