• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

ARRL SSB contest 6. i .7 ožujka

Autor 9A5YY, 03. Ožujak 2004, 11:03:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A5YY

Zna li netko gdje naći program koji može od AIDF loga napraviti Cabrillo format. Log se ARRL-u šalje u Cabrillo formatu.

73

Neven, 9A5YY

9A5K

A zašto bi iz ADIF pretvarao u Cabrillo?

Contest veze upisuješ u CT (http://www.k1ea.com) ili N1MM (http://www.n1mm.com),
koji su ti free software-i, ili Writelog (http://www.writelog.com) ili nešto treće, pa iz toga
možeš generirati Cabrillo format za contest komisiju, a isto tako i ADIF file za kasniji
import u neki od klasičnih log programa...

73,
Krešo - 9A5K/K5CRO!

9A5YY

Hvala na brzom odgovoru.

73

Neven, 9A5YY

9A5K


9A5YY

Radim sa snagom 100W. Radim li u contestu samo s amerima ili mogu i
s drugima raditi? Moj raport npr. ameru je 59100, njegov meni 59K ako radi s 1KW. S kime treba raditi za najveći broj bodova sam s amerima ili bilo koji DX je OK.


73

Neven, 9A5YY

9A3AG

Bok Neven,

radiš samo K i VE stanice i one tebi daju kraticu države/pokrajine.

73 i dobar DX

Saša (Ludbreg)

9A5YY

Može li mi netko poslati odsječak loga za ARRL DX SSB contest u Cabrillo formatu da ga usporedim sa svojim. Posebno me zanima stupac
gdje su USA države MA,OH,OR,CO,NY itd.


73


Neven