Autor Tema: Sta ima novoga u Austriji  (Posjeta: 11661 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
Sta ima novoga u Austriji
« u: 26. Veljača 2007, 21:06:15 »
Evo vidim 9a4fw je logiran, biti ce da sprema koje novitade sa konferencije.
Koliko sam sturo uspio procitati ,bilo je "toplo" oko wsjt i deep searcha ali se loptica prebacila na neku visu instancu i sire krugove, te je potrebna sira rasprava, (a kud sira od IARU da mi je znati). U svakom slucaju do daljnjega po starom...

Zeljko sta ima jos interesnatnoga?

Pozdrav

Offline 9A4FW

• Junior Member
  • **
« Odgovori #1 u: 26. Veljača 2007, 23:47:58 »
Pozdrav Adame,

sinoć sam se kasno vratio s puta, a danas ludi ponedjeljak na poslu...hi.
         Ima dosta novosti, nekih dobrih ali i loših. Na kraju smo imali 31 točku na dnevnom redu ali smo sve uspjeli dotjerati do kraja. Oko WSJT-a je bila dosta široka rasprava ali je sve završilo jako dobro po Johna (K1JT). Definirali smo minimalne uvjete za "Valid QSO" u digitalnim modovima na VHF-u & up, a WSJT ispunjava te uvjete...čak je i Deep search prihvaćen sa odobravanjem uz prigovaranja (mala) od strane LA8KV...hi.
         Sastaviću izvješće za ovaj forum i vijesti po točkama dnevnog reda...PSE QRX!     :)

PS
U galeriju sam poslao nekoliko slika sa sastanka.

73 de Željko, 9A4FW

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
« Odgovori #2 u: 27. Veljača 2007, 00:15:13 »
Željko pozdrav,

Sve jasno, kad bude bit ce, vjerujem da je bilo zanimljivo.
Logicki je bilo ocekivati da je K1JT argumentiranim cinjenicama, a ne provokacijama ipak recimo to ovako "pobjedio" mada ja osobno jedino zamjeram deep searchu koji mi je i ovaj vikend pokazao losu stranu na 432mhz, testirao sam jos jednom bas da vidim i pokazem sebi da tu nesto ne stima. Drago mi je da je tako proslo sa wsjt.

Od losih vijesti, nemoj mi samo reci da su satelitasi dobili svoj dio kolaca i ugurali se na ssb/cw dio banda, jer to je porazavajuce. Evo citam, svakodnevno se u orbitu salju "smeca" od satelita koji zagadjuju i to sve cisto iz osobne promocije. Korist= 0 bodova, ja neznam samo koliko ih je poslano u orbitu u zadnjih par godina koji imaju za funkciju samo to da salju temperaturu , stanje baterija i kucaju znak. Sto bi seljacki reko ja, boli me ..... sto je temperatura u satelitu na 200 km visine -50 i da mu je napon baterije 12v. Mos mislit kad se to spusti na 144.310 i to jos zacinjeno nekim AX.25, ili nedaj boze APRS. Aj bog, hehe

No, sto je ,tu je.
Ciao, budemo citali novosti kad stignu

Eh, potpis...

Ja, 9A4QV

Offline 9A4FW

• Junior Member
  • **
« Odgovori #3 u: 27. Veljača 2007, 00:29:51 »
Nisu loše vijesti za SAT downlink proširenja. Bio je na sastanku RSGB SAT manager i pokušao objasniti da se aktivnost na satelitima jako (da nemože jače) povećala te da će ove godine lansirati 9 novih satelita.
      Nakon što je uvidio da ga svi blijedo i sa čuđenjem gledamo, sam je povukao prijedlog pa nije ni bilo glasovanja. Prvotno je zahtjevao da se dopusti SAT downlink na cijeli 2m band...hi. Najviše me u toj raspravi nasmijao Dave (G4ASR)...to je trebalo snimiti kako ga je gledao, a dolaze iz istog saveza.
       Prihvaćena je i promjena u 2m band planu pa će se u handbooku za prvih 35 KHz banda brisati "EME exclusive"...itd.
       Počeo sam pisati izvješće pa ću ga vrlo brzo poslati ovdje...

73, Željko