Autor Tema: Tko sam, odnosno što sam?  (Posjeta: 9302 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

n1yu

• Gost
Tko sam, odnosno što sam?
« Odgovori #30 u: 26. Veljača 2007, 16:45:05 »
Branko, prebrzo si reagovao pa verovatno nisi ni procitao moja dva odgovora.  Na slovenackim forumima bi te mladi upitali, da nisi jutros zaboravio uzeti pilule protiv Srbofobije?  

Nadam se, da nisu samo branitelji dobri HRVATI?  Te optuzbe sam vec slusao u OM od ex-HRS duznostnika.

73 de Marijan /Marijan/ Miletic', S56A, N1YU

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Što je puno slano...
« Odgovori #31 u: 26. Veljača 2007, 17:02:44 »
Citat: "oe1ems"

iskreno receno peri kojeg sam sreo u becu na IARU sastanku sam predlozio da ukine citav web do daljnjeg!
de oe1ems
braco

Mislim da je ovo ipak malo previše.
Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A4VV

• Newbie
  • *
    • http://www.triporte.info
« Odgovori #32 u: 26. Veljača 2007, 17:35:41 »
Ajde pčelice zazuji malo, ili ono BEE znači da smo mi ovce.

Vedran 9A4VV
Vedran, 9A4VV

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
« Odgovori #33 u: 26. Veljača 2007, 19:12:18 »
A Pero je to, naravno, jedva dočekao. To bi bilo i najpametnije, tako da se onemogući izmjenjivanje informacija, kad se već prave i/ili pravovremene ne mogu dobiti.
Točno svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje.

73 de 9a2d

P. S. Nisu se ni pohvalili, već jutros su izašle slikice iz Beča. Kad sam ja slao fotografiju trebalo je oko tjedan dana da mi izađu u albumu.

Offline 9A2JG

• ???
  • *
    • http://www.koki.hr
Ko preživi 12 godina...
« Odgovori #34 u: 26. Veljača 2007, 19:18:08 »
Citat: "9a4vv"
Ajde pčelice zazuji malo, ili ono BEE znači da smo mi ovce.

Vedran 9A4VV

To se u nauci zove stockholmski, ili talački sindrom, kada se žrtva identificira sa teroristom.
Ili, po narodnu, kad jedno jutro gazda ne da porciju batina mazgi, ona dođe sama i podmetne leđa.

73, Koki 9A2JG
51 godinu u Narodnoj tehnici Hrvatske

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto deseta nam je tek
Re: Tko sam, odnosno što sam?
« Odgovori #35 u: 26. Veljača 2007, 19:20:03 »
Citat: "9a6c"
PItanje je upućeno web masteru, uredniku ili bilo kome tko je nadležan odogovoriti.

Kad je netko trajno uklonjen s weba HRS zbog neprilagođenog ponašanja, da li se to odnosi na osobu s imenom i prezimenom ili na pozivni znak pod kojim je odašiljao svoje uvredjive postove?

Pitam zato jer je osoba koja se potpisuje kao Mario S56A i N1YU i zaista ima oba pozivna znaka prije par godina odstranjena s naše web stranice i tada se logirao kao S56A.

Sad je uskrsnuo kao N1YU pa me zanima u čemu je problem?

Izgleda da nitko od prozvanih nema namjeru, odgovoriti na ovo pitanje.
Zašto?

Instalirali su onog koji je ne samo "trajno uklonjen" sa ovog već i sa mnogih drugih foruma.

Cilj je ispunjen, forum je razbucan, i kao "jedino rješenje" trebalo bi ga zatvoriti. A onda mlatitelji, na sreću samo prazne slame više nebi mogli
zamagljivati jasan pogled u budućnost široke RA populacije.

Na žalost neki od nas nisu se uspjeli dovoljno kontrolirati i time su samo dali "papa in bocca" onima koji bi nas htjeli ušutkati.

Nismo poklekli ni u puno težim situacijama. Nećemo ni u ovoj.
Ako se forum zatvori, onda više nije pet do dvanaest, nego je podne davno prošlo. Ne vjerujem da će netko imati dovoljno velika m..a i to zaista napraviti.
Hoće li nas netko doista natjerati da pronađemo svog "Walesu", svoju "Solidarnošć"?
Vidjet ćemo.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Re: Tko sam, odnosno što sam?
« Odgovori #36 u: 26. Veljača 2007, 22:28:56 »
Citat: "9a6c"
PItanje je upućeno web masteru, uredniku ili bilo kome tko je nadležan odogovoriti.

Kad je netko trajno uklonjen s weba HRS zbog neprilagođenog ponašanja, da le se to odnosi na osobu s imenom i prezimenom ili na pozivni znak pod kojim je odašiljao svoje uvredjive postove?...

Naravno da sam ostao iznenađen, prepoznavši znakoviti riječnik, koji je pripadao osobi koju sam, kao tadašnji urednik ovoga web-a udaljio s njegovog Foruma. Iako on sada dolazi kao "n1yu", parafrazirajući onu poznatu: "Vulpes pilum mutat, non mores", rekao bih: "S56A znak mijenja, al' ćud nikada".
Ovako, njegovim ponovnim pojavljivanjem možemo reći: "Pojeo vuk magare"!
Ipak, ako je to njegov interni deal s nekim iz čelništva HRS-a, izostala je isprika za uvrede koje je nanio ogromnoj većini članova HRS-a, zadirući u osjetljivo pitanje koje se zove (hrvatski) nacionalni ponos.

Upravo zbog svega što se događalo u svezi s dotičnim gospodinom, njegovo najavljeno sudjelovanje u Kraljevici po meni je dvojbeno. Ne govorim o njegovoj stručnosti.
No, eto prilike da nas kroz moderne radioamaterske tehnologije usput opet podučava o našoj (ne)Europskoj budućnosti i (ne)demokraciji u Hrvata, itd, itd, ...

Emir, 9A6AA
ex Urednik web-a
"DX never sleeps..."

Offline 9A3QN

• Master in Training
« Odgovori #37 u: 26. Veljača 2007, 22:43:23 »
Citat: "9A5AQA"
Ja sumnjam da bilo koji Hrvat sa 9A pozivnim znakom ide
na forume Slovenskih ili Srpskih radioamatera i tamo im soli pamet.

Jedan tako veliki Hrvat kao ti valjda bi trebao znati da se pridjevi koji završavaju na -ski ili -čki pišu malim početnim slovom. Npr. "slovenski", "srpski", "zagrebački", itd. Barem su me tako učili u osnovnoj školi. Kad se već tako gorljivo zalažeš za čistoću jezika, zašto ne počneš od sebe? (hmm... ovo me zaista potsjeća na stil onog koji se potpisuje sa "9A8DU"...)

Citat: "9A5AQA"

Javljanje pod stranim pozivnim znacima u forumu kao sto je "Web
HRS-a", ako nije KOS-ova prljava igra, u najmanju ruku je bezobrazno.

Hmm... ovo je već 3. članak u zadnjih par dana koji sugerira postojanje nekakve KOSove zavjere protiv milog nam HRS-a. Imaš li možda kakvih činjenica čime bi tu tvrdnju mogao malo obrazložiti, ili ti se samo čini?

73
Kristijan
9A3QN

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #38 u: 26. Veljača 2007, 22:50:42 »
Pa Emire, šta je ovo pobogu?

Šalim se naravno, ali žalim što se sad ne nađe netko da ovo razbacivanje svim i svačim ne dovede malo u red, ne nužno kao prije 15-tak dana.

Žalim što još nitko od mjerodavnih u HRS nije smislio kakav odgovor na pianje s početka priče, koje je posve principijelne naravi i nema veze s bilo čim drugim osim s temeljnim odnosom HRS-a prema svim korisnicima foruma.

Slažem se sa svim što je Emir napisao - upravo u tom je i bit problema koji sam nastojao staviti na dnevni red, ali bez uspjeha.

Umjesto toga , kolege drage, počeli ste s neumjesnim komentarima o rodu i porijeklu, izvlače se domovnice, registri poduzeća i slične stvari.

Nije problem u tome što netko ovdje na piše nešto obako ili onako i to nam ne smije smetati, jer i na bandu govorimo nogama i rukama.

Moja opaska vezana uz jezk nešto je drugo - ako pogledate malo bolje pod temom Kraljevica 2007 možda ćete shvatiti zašto, jer ja to nisam uspio.

A kako se radi o  vrlo stručlnom predavanju, dozvolite - mislim da je jezik bitan, jer bi cilj trebao biti da se shvati izneseno ili da se unaprijed nagovijeste pomagala u tom smislu. To je izrečen bez ikakve pakosti i zločestoće.

Dobro je Emir napisao, kroz štivo o predavanjim i novim tehnologijama, u starom se MMM stilu provlače male pakosne napomene o nekakvim policajcima u HRS-u i sličnim stvarima.

Istina je i ono o vuku i dlaci, staro drvo teško se savija.

Jednako kao Emir, mislim da je prije svega trebala uslijediti javna isprika, potom odluka nadležnog tijela, a tek onda come back. Izgled ada će redoslijed biti obrnut.

U nekim stvarima ne slažem se s Emirom, ali potpuno stojim iza svega što je ovdje napisao, jer ovo s N1YU/S56A/W1BCD i svima ostalima pljuska je i njemu i njegovom radu u počecima stvaranja ovog web prostora.

Žao mi je samo što nisam sačuvalo sve one bljuvotinaste mailove koje sam dobio od S56A u znak zahvalosti za inicijativu za njegovo sklanjanje u zavjetrinu, a onih naknadnih riješio sam se uz pomoć SPAM filtera kiji još uvijek dejstvuje. Možda bi onda bilo jasnije o čemu je bila riječ, a možda se i ja zainatim pa sa starog HDD-a to pokušam spasiti za buduća pokoljenja.

Žao mi je što sam bio ovako opširan, ali ne mogu si pomoći.

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

n1yu

• Gost
« Odgovori #39 u: 26. Veljača 2007, 22:57:47 »
Emire Mahmutovicu, ja sam na Murteru 2005 dobio zadovoljavajuca objasnjenja lika i djela dvaju ucesnika mojih nesporazuma na HRS webu i stavio sam taj problem ad-acta.  

Molim te jedino, da me ne poducavas o demokraciji i casti.  Ukoliko nastavite orkestriranu akciju otkazivanja strucnog predavanja u Kraljevici, zahvalicu se IO HRS na poverenju.  Doci cu samo na skampe naravno o svom trosku.  Bas kao i na Istarsku pasticadu u decembru.

73 de Mario, S56A, N1YU

Offline 9A3QN

• Master in Training
« Odgovori #40 u: 26. Veljača 2007, 23:03:27 »
Citat: "9a4gl"
Ja bih dodao da čitam ovdje govor mržnje
baziran na raznim (da ne kažem najprimitivnijim)
ljudskim razlikama. Osim što to nije dozvoljeno
hamspiritom, to je zabranjeno i zakonom.

Uoči da to rade svega dvojica ili trojica korisnika i uoči da dežurna policajka ne čini ništa po tom pitanju. Dvoličnost ili se to meni samo čini?

73
Kristijan
9A3QN

Offline 9A6C

• ???
  • *
« Odgovori #41 u: 26. Veljača 2007, 23:09:18 »
Orkestrirana akcija?

Ma daj, nemoj si toliko laskati please...

To što si dobio na Murteru nema veze s ovim o čemu se ovdje govori.

Da orkestrirana akcija... Da orkestar...

Ajme...

gg
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
« Odgovori #42 u: 26. Veljača 2007, 23:10:59 »
Citat od 9A5BEE:
Citat:

...Ja nemam namjeru vise banati nikoga niti baviti se moderiranjem ikojeg foruma. ovdje se logiram tek kada vidim da mi je stigla privatna poruka pa bacim oko na neke od tema. mozda imas pravo da nije rjesenje zatvoriti sve topice za regane korisnike. da, bilo bi fora da su neki ipak ostali otvoreni za sire citateljstvo. ali postoji ali. za takav forum kojega mogu svi citati treba postojati moderator koji bi se brinuo da stvarno u njega ne bude stavljena i otvorena nekakva rasprava koja spada u npr. forum o clanskim diskusijama. tada bi moderator takvu raspravu trebao premjestiti u odgovarajuci forum....

Tema je "Registracija novih korisnika", podforum WEB HRS.
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

n1yu

• Gost
« Odgovori #43 u: 26. Veljača 2007, 23:11:45 »
Gogo je konacno pojasnio primjedbu oko jezika pa evo objasnjenja ne-amaterskih kratica:

SDR - software defined radio - programsko definiran radio

DDS - direct digital synthesis - direktna digitalna sinteza

DSP - digital signal processing - digitalna obrada signala

Pored velikog broja posjetilaca zapanjuje i suglasnost 9A6C sa 9A6AA.  A do nedavna nije bilo tako.  Vanjski neprijatelj cuda cini :-)  

73 de Mario, S56A, N1YU

Offline 9A5AQA

• Newbie
  • *
« Odgovori #44 u: 26. Veljača 2007, 23:12:42 »
Kristijane 9A3QN, ti si glup.

Branko 9A5AQA