Autor Tema: Novi izgled HRS-weba  (Posjeta: 8576 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #15 u: 22. Veljača 2007, 21:57:35 »
Citat: "9A3IV"
...Odmah sutra počinjem skupljati informacije kako se zakonski omogućiti biti radio-amater u Hrvatskoj bez obaveznog članstva u klubu ili HRS-u. Ako se tako može u zapadnim zemljama može se i u Hrvatskoj. Može trajati dugo ali će se to omogućiti...

Nemoj se pretrgati u traženju. To je i kod nas moguće.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A3IV

• Master in Training
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #16 u: 22. Veljača 2007, 22:12:01 »
Molio bih te onda da me uputiš kako i prištediš mi trud i vrijeme.  Tako će i prestati sva prepucavanja oko predsjednika, web-a itd. Tko hoće biti će član. tko neće neće. Kad netko drugi preuzme preuzme posao koji danas ne radi HRS, a trebao bi biti će više reda na opsezima.
Damir

Offline 9A3MR

• Master
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #17 u: 22. Veljača 2007, 22:12:08 »
Emire, pa sto ne podjelis svoje znanje sa covjekom, nije valjda da cekas IRC i SASE? :-)

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #18 u: 22. Veljača 2007, 22:25:06 »
Citat: "9a3mr"
Emire, pa sto ne podjelis svoje znanje sa covjekom, nije valjda da cekas IRC i SASE? :-)

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Kako si to pogodio?

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A3MR

• Master
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #19 u: 22. Veljača 2007, 22:34:42 »
Izgleda da je bolest "znam, al vam necu reci" vrlo zarazna.
Bilo financijski podatci bilo IP adrese ili radioamaterizam van HRS-a...

Hvala i biljezim se

Rolando
9A3MR

Offline 9A5CW

• Master
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #20 u: 23. Veljača 2007, 09:09:00 »
Za web majstoricu:
stavi glasanje u svezi foruma:

1. vidljiv svima
2. nevidljiv svima
3. vidljiv registriranima
4. samo za ovisnike
5. plati pa čitaj

Molim gospodu da razmisle i da se da pučanstvu da glasuju!
73
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A1BTU

• Newbie
  • *
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #21 u: 23. Veljača 2007, 10:00:12 »
Prvi put nešto pišem na forumu, pa se ispričavam ako ovaj tekst završi negdje, gdje ne očekujem. Forum pratim već dugo iz svoje kuće, a sad sam prisiljen švercati se iz klupskih prostorija. Zabrana čitanja forma je najružnija i najprljavija od svih gadosti, kojih sam se nagledao dosta zadnjih godina. Što je s onima koji su zaboravili lozinku, promijenili mail u međvremenu, a webmaster im ne odgovara na mail  kojim traže pomoć da im se pošalje lozinka na novi mail? Što je s mladima, koji nemaju pozivnu oznaku, a žele pratiti forum? Što je s onima, koji nemaju svoj znak (ja sam gorovo 30 godina bio radioamatwer bez pozivnog znaka). Što je s onima, koji nisu radioamateri, ali ih zanimaju antene? Zašto jednostavno ne zabranite ili ne ukinete forum? Nije moguće da vas je nakon svega još sramota nešto učiniti!  :cry:
Mladen, 9A5T, prošvercan iz klupskih prostorija 9A1BTU i u očekivanju pravedne kazne za ovaj postpak.

Offline 9A8A

• Master
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #22 u: 23. Veljača 2007, 12:20:52 »
Citat: "9a1btu"
Zabrana čitanja forma je najružnija i najprljavija od svih gadosti, kojih sam se nagledao dosta zadnjih godina. nešto učiniti!  :cry:
Mladen, 9A5T, prošvercan iz klupskih prostorija 9A1BTU i u očekivanju pravedne kazne za ovaj postpak.

Slažem se s tobom i mislim da je ovo "čitanje uz odobrenje" veliki korak unazad...

73's Mark

Offline 9A5BEE

• Junior Member
  • **
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #23 u: 23. Veljača 2007, 13:33:51 »
Citat: "9a1btu"
Što je s onima koji su zaboravili lozinku, promijenili mail u međvremenu, a webmaster im ne odgovara na mail  kojim traže pomoć da im se pošalje lozinka na novi mail?

moja adresa je webmaster[at]hamradio.hr i svaki mail koji dobijem odgovorim. ako se lozinka zaboravi, ja ju resetiram. na svaki mail odgovorim pa nema potrebe za takvim optuzbama

Offline 9A3IV

• Master in Training
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #24 u: 23. Veljača 2007, 17:34:56 »
Majstorice, imaš li hrabrosti reći tko ti je zapovjedio da blokiraš forum? Ili si to sama odlučila? Budi poštena pa priznaj.
Što se mene tiče HRS je za mene nužno zlo koje će nadam se brzo nestati. Razmišljao sam platiti članarinu sa pretplatom za časopis, ali sada neću. Neka časopis propadne. Baš me briga. Đani, ako je bar pola od onoga što si napisao na web-u i news grupi istina nazovi financijsku policuju. Ako ti to ne učiniš napravit ću ja. Pa neka onda svako plati za svoje greške. HRS za muljanje a Đani za laganje. Petre, gdje si? Čitaš li ovo?  Imaš li ti hrabrosti reći tko je zaključao forume? Ili ti se toliko žuri u Osijek (kao što je bilo na sastanku o paket radiu pa si ga prekinuo kad je tebi pasalo a ne kad je diskusija bila gotova) da nemaš vremena se javiti?
Emire, molim te za uputstvo kako u Hrvatskoj biti radio-amater a ne biti član HRS-a. Molim te, podijeli svoje znanje samnom
Damir
Damir

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #25 u: 23. Veljača 2007, 19:52:24 »
Damire, ajde uspori malo...

Mislim da nije rješenje u znak protesta tražiti ukidanje ili marginalizaciju HRS-a.

Bolje je rješenje ukloniti uzroke takvih razmišljanja i pokušati po tko zna koji put popraviti HRS i stanje u hrvatskom radioamaterskom pokretu uopće.

HRS će nam uvijek trebati, prije svega, kao naša strukovna i krovna udruga, svojevrstan sindikat i servis svih članova radioamatera. Možda pozivni znak i dozvolu za radio postaju možemo ostvariti i bez HRS, u neposrednoj komunikaciji s državom, ali tko će se izboriti za nove opsege? Za 1.500W izlazne snage? Za ukidanje bedastih administriranja kod produžetka dozvole gdje malo tko zna objasniti kako izračunati jakost polja u odnosu na udaljenost od antene itd?

Treba nam netko tko će zagovarati, artikulirati, poštovati i promicati naše zajedničke interese, a to sigurno nećemo postići ukidanjem HRS-a. Dapače, HRS je taj koji treba pokrenuti pitanje omasovljenja organizacije, ali ne pukim mehaničkim prilivom ljudi koji se povremeno dodiruju s pojedinim aktivnostima koje mi upražnjavamo, već sustavnim rdom s najmlađim uzrastima.

Promijenimo HRS na bolje!

Izbacimo najslabiju kariku!!!

Danijela Trbović, 9A6AAA
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #26 u: 23. Veljača 2007, 20:13:19 »
Ma svima je jasno što će se dogoditi. Ne sumnjam u želju pojedinaca i <ili> grupe da promjene neke stvari na "bolje", ali kada to izmakne kontroli onda se javlja "glas naroda", kao npr. u zadnjih 2-3 mjeseca. Taj glas je nemoguće ušutkati, unatoč svim dozvoljenim i nedozvoljenim raspoloživim sredstvima i metodama.

73 de 9a2d

<samo za neke koji će do kraja svog života visiti o državnoj sisi te se mogu keritii jedriti do mile volje da kažem, kolektivno pamćenje zna kako je taj njihov odlazak bio u velikom stilu >

Offline 9A6C

• ???
  • *
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #27 u: 23. Veljača 2007, 20:20:51 »
Oj Vladimire, jabuko...

Pero još nije ni parkirao u Beču, a ti tako...

Malo me zbunjuju tvoji navodnici, priznajem, mogu se dvojako shvatiti, kao i ostalo napisano.

Valjda ćemo do naredne skupštine saznati što se dogodilo na zadnjem sastanku IO HRS, što je bilo s revizijama, izvještajima NO, putnim nalozima, ali tek kad se sve prije dobro verificira...

A dotle će glas naroda razbijati glavu s tim što će se dogoditi ili neće...

Hoće li biti Iznoguda ili neće, hoće li biti HRS-a ili neće, što će biti, a što biti neće...

CU GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A3XZ

• Master in Training
    • http://lea.hamradio.si/~s51kq
re > 9a2d
« Odgovori #28 u: 23. Veljača 2007, 20:42:03 »
Slazem se s tobom da se treba cuti "glas naroda",ali ne samo 2-3 mjeseca vec konstantno ,naravno govorimo o demokratskim drustvima,al ti to znas jako dobro kao politolog.

No medjutim u demokratskim drustvima se isto tako postuju i procedure i to isto ti znas jako dobro.

Zakljucujem ,kad se steknu uvjeti odnosno opet po proceduri i to znas jako dobro, aktualni predsjednik ce biti smijenjen ili pak opet izabran.

I ja tu ne vidim nikakav problem.

73 de 9a3xz-Mladen-Pula
Mladen

Offline 9A3IV

• Master in Training
Novi izgled HRS-weba
« Odgovori #29 u: 23. Veljača 2007, 20:42:56 »
Ma HRS treba ukinuti. Kad ga se ukine možemo osnovati drugu udrugu. HRS se nemože popraviti. Sad mi je jako žao što se nisam javio u raspravi oko npr. tajnika-tajnice. Tajnik kao profesionalac u HRS-u je važniji od predsjednika. Predsjednici se mjenjaju, a tajnik ostaje. Po ono nešto kontakata koje sam imao sa bivšim tajnikom uvjerio me kako ništa ne radi i da je za savez najbolje da ga se makne pa koliko košta da košta. To sam rekao i Petru kad smo se vidjeli u RK Zagreb ima tome i godina dana. Po tome sam na Petrovoj strani. Ali po svemu ostalo nisam. Ako sam uspio razbucati jednu državu pa što je onda HRS za mene :-))) naročito ako mi netko pomogne. Malo članovi, malo financijska policija, malo netko da pogleda kako je nova tajnica došla na posao a kuži se u zakon. I nema HRS-a. A zaključavanje foruma je ono što mi je prelilo čašu tolerancije. Ne toleriram više ništa pa koliko košta da košta
Damir