Autor Tema: IQ2MI/B JN35WW  (Posjeta: 7221 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline S55M

• Senior Member
    • http://www.s55m.com
IQ2MI/B JN35WW
« : 31. Kolovoz 2006, 15:09:27 »
Evo još jedan interesantan za sve nas:

http://www.nikeserver.net/iq2mib/

Antena je okrenuta na nekih 115 stupnjeva, tako da je to baš negde prema 9A :)
Adi
Koper-Istra

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #1 : 31. Kolovoz 2006, 16:02:53 »
A i cuje se ..... kod mene
 :)

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #2 : 01. Rujan 2006, 21:36:15 »
evo i nas u portablu! digli jednu 13L antenčicu i naravno čuli IQ2MB/P i to dosta soldino...

čujemo se sutra u contestu - 9A6NCM Multi Op!

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A2WA

• Average Member
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #3 : 04. Rujan 2006, 13:45:05 »
IQ2MI/B  far se čuo sa mog portable contest QTH 03.09.2006  sa S7 na JN83AL 84m asl.
Oprema  IC706 +7el Yagi

Mike 9A2WA  :lol:

Offline S55M

• Senior Member
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #4 : 04. Rujan 2006, 15:27:50 »
Citat: "9a6xx"
evo i nas u portablu! digli jednu 13L antenčicu i naravno čuli IQ2MB/P i to dosta soldino...

čujemo se sutra u contestu - 9A6NCM Multi Op!

73,
Hrle - 9A6XX

hrle primaj primaj primaj, nije ti to HF .....nije MB nego MI sufix.  :lol:
Adi
Koper-Istra

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #5 : 04. Rujan 2006, 20:42:26 »
dobro MB, MI... vidjet cemo sto ce UKV UBN pokazati iako je malo teže primati uz S55M na 144.204, 144.254, 144.324, 144.364 u isto vrime...

:lol:

Hrle - 9A6XX

Offline S55M

• Senior Member
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #6 : 05. Rujan 2006, 09:05:26 »
Citat: "9a6xx"
dobro MB, MI... vidjet cemo sto ce UKV UBN pokazati iako je malo teže primati uz S55M na 144.204, 144.254, 144.324, 144.364 u isto vrime...

:lol:

Hrle - 9A6XX

Zanimljiva stvar! 9A1UN je bliži a nije imao primjedbi na signal. S58RU je bio ispod nas na samo 20km i nije se žalio. S55AW koji je na 30km od nas je napravio 255k poena. U kom je grmu sada zec?
Adi
Koper-Istra

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #7 : 05. Rujan 2006, 10:39:17 »
sve je u redu, između 150-200 i 380-400 je bilo dovoljno mjesta za nas s lošim prijemnicima  :lol:

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A1UN

• Master in Training
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #8 : 05. Rujan 2006, 14:38:16 »
Mislim da problem nije kod Adia, posto je kod mene 59+60 i jos preko te ga ne cujem na vise qrg, sirina je ok za takav signal. Problem po mom misljenju sta stanica kojom ste radili FT857 nije adekvatna za te uvijete rada odnosno za rad u contestu jer autoradio je autoradio

73 Davor 9a1un

Offline 9A5CW

• Master
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #9 : 05. Rujan 2006, 16:08:09 »
Dobar je i 857 kad ni nikega na bandu...
Cestitke mladicima...
73
p.s. u pocetku kontesta ni bilo ni za nas mjesta iznad .200!
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A3NC

• Junior Member
  • **
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #10 : 05. Rujan 2006, 16:40:03 »
He, he,  da ne ispadne da branim FT-857D.....

Ali za Alpe Adria VHF na lokaciji JN74BX, bili su 4QV i 3JH sa svojim FT-847 i K2+TXCVR + 10el DK7ZB...i ako me sjecanje sluzi bilo je rjeci o ovome sta je 6XX naveo za za S55M  signal.

No da ne bude kleveta, ostavit cu njima da to ovdje potvrde ili demantiraju.
S obzirom da su oni u QSY, ne znam kad ce se decki uspjeti povezati na "Svjetku mrezu svih mreza" da naprave postreply.

Dakle strpljivi bili i vidjeli.....

73 de 9A3NC  

Fredi

Offline S55M

• Senior Member
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #11 : 05. Rujan 2006, 19:30:59 »
Citat: "9A3NC"
He, he,  da ne ispadne da branim FT-857D.....

Ali za Alpe Adria VHF na lokaciji JN74BX, bili su 4QV i 3JH sa svojim FT-847 i K2+TXCVR + 10el DK7ZB...i ako me sjecanje sluzi bilo je rjeci o ovome sta je 6XX naveo za za S55M  signal.

No da ne bude kleveta, ostavit cu njima da to ovdje potvrde ili demantiraju.
S obzirom da su oni u QSY, ne znam kad ce se decki uspjeti povezati na "Svjetku mrezu svih mreza" da naprave postreply.

Dakle strpljivi bili i vidjeli.....

73 de 9A3NC

Fredi

U Alpe Adrii sam radio sa 50W i IC275H zato su svi komentari suvišni :)

Kad smo več kod K2 i transvertera. K2 ima dobro napravljen prijemnik (Na prijemu TUF-1) i užasno šušteči predajnik sa NE612. Ja bi zakonom zabranio transverter na original K2 sa bilo kakvim pojačalom u Europi, a u Americi, gdje su korepondenti jedan od drugoga po 200km neka šušti do mile volje :wink:
Da ko ne pomisli suprotno: I ja sam ponosni vlasnik K2 fully loaded.
Adi
Koper-Istra

Offline 9A3AG

• Senior Member
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #12 : 05. Rujan 2006, 20:34:00 »
Dobar dan svima,

vidim dotakli ste "oblik signala", pa me zanima kakve su ocjene našeg (9A2L) signala u proteklom c'testu (radili smo sa DB6NT-kuhne electronic transverterom sa IC-781).

73 i do slusanja u MMC na 2m i WW (najvjerojatnije na 15m)

Sasa, 9A3AG

Offline 9A4QV

• Život posvećen forumu
    • http://www.qsl.net/9a4qv
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #13 : 05. Rujan 2006, 21:16:51 »
Pozdrav svima,

Evo nisam radio u posljednjem kontestu a vidim i bolje da nisam.
Kolko vidim na webu, ima dosta prituzbi na dosta postaja.
Pa se onda pitamo zasto je sve manje i manje ljudi u ukv natjecanjima.
Jedan od razloga je vjerovatno i taj.

Sto se tice Alpe adria, istina je sta 3NC kaze za signal S55M, nemam nista osobno protiv njega, ali istina je  uvijek istina.

Problem se pojavio u drugom dijelu kontesta, prvi dio koliko sam ja cuo nije bilo toga od strane S55M u drugoj polovici da, cuo sam ga na dvije frekvencije.
Nisam ga htio snimati kao sto sam snimao i onog talijana i stavio to na web.
Uglavnom slicna stvar se desava i kod S55M ali ne toliko jako izreazeno.

Ono sta neki kazu, da nasi uredjaji ne valjaju, mozda su i u pravu, mislim da bi se onda trebalo odrzati ukv natjecanje samo za one koji imaju prave  uredjaje, njih 4,5 ili 6.
Pa neka se natjecu, a svi mi sa diodnim detektorima mi cemo slusati Radio Vatikan na srednjem valu (ako nam ovi ne budu smetali)

By the way ne znam sto je dobar uredjaj, K2 mozda, koliko citam na ozbiljnim njemackim stranicama koji su testirali mnogu opremu, taj K2 ima najlosiji predajni signal od svih do sada napravljenih uredjaja.

Ah, da sta ja tu pisem, nije problem sta oni imaju los izlazni signal, problem je u nasem ulaznom dijelu prijemnika koji ne bi smio primati te signale koji se pojavljuju po bandu.

Dakle mi cujemo ono sto u biti i ne postoji, bas smo neke amatercine.
Ili u prevodu cujemo i previse.

Necu raditi nikakve usporedbe, jer nije ni mjesto snimati cu sve konteste, barem za to ima mjesta na HD.

Pozdrav jos jednom svima,

GM/9A4QV

Bas sad gledam po webu, kako to da kod ovih engleza nema takvih problema? Biti ce da oni ne rade sa tako jeftinom opremom koju mi koristimo.

:?

Offline S55M

• Senior Member
IQ2MI/B JN35WW
« Odgovori #14 : 06. Rujan 2006, 11:33:47 »
Citat: "9a4qv"
Pozdrav svima,

Evo nisam radio u posljednjem kontestu a vidim i bolje da nisam.
Kolko vidim na webu, ima dosta prituzbi na dosta postaja.
Pa se onda pitamo zasto je sve manje i manje ljudi u ukv natjecanjima.
Jedan od razloga je vjerovatno i taj.

Sto se tice Alpe adria, istina je sta 3NC kaze za signal S55M, nemam nista osobno protiv njega, ali istina je  uvijek istina.

Problem se pojavio u drugom dijelu kontesta, prvi dio koliko sam ja cuo nije bilo toga od strane S55M u drugoj polovici da, cuo sam ga na dvije frekvencije.
Nisam ga htio snimati kao sto sam snimao i onog talijana i stavio to na web.
Uglavnom slicna stvar se desava i kod S55M ali ne toliko jako izreazeno.

Ono sta neki kazu, da nasi uredjaji ne valjaju, mozda su i u pravu, mislim da bi se onda trebalo odrzati ukv natjecanje samo za one koji imaju prave  uredjaje, njih 4,5 ili 6.
Pa neka se natjecu, a svi mi sa diodnim detektorima mi cemo slusati Radio Vatikan na srednjem valu (ako nam ovi ne budu smetali)

By the way ne znam sto je dobar uredjaj, K2 mozda, koliko citam na ozbiljnim njemackim stranicama koji su testirali mnogu opremu, taj K2 ima najlosiji predajni signal od svih do sada napravljenih uredjaja.

Ah, da sta ja tu pisem, nije problem sta oni imaju los izlazni signal, problem je u nasem ulaznom dijelu prijemnika koji ne bi smio primati te signale koji se pojavljuju po bandu.

Dakle mi cujemo ono sto u biti i ne postoji, bas smo neke amatercine.
Ili u prevodu cujemo i previse.

Necu raditi nikakve usporedbe, jer nije ni mjesto snimati cu sve konteste, barem za to ima mjesta na HD.

Pozdrav jos jednom svima,

GM/9A4QV

Bas sad gledam po webu, kako to da kod ovih engleza nema takvih problema? Biti ce da oni ne rade sa tako jeftinom opremom koju mi koristimo.

:?

Biti če, kao prvo, da jim je Engleska+Škotska malo veča, pa su i daljine između njih veče.
Kao i sto puta do sada, opet nema smisla da gubim vreme i objašnjavam, kao i šta. Ko je razumjeo je, a ko ni, valjda ni neče. Adame ja sam u AA radio sa 50W i jednom anteno i ako si me čuo na više frekvencija, to su produkti tvog prijemnika a ne moj predajni signal. Možda bi bila dobra kupovina neki atenuator na ulazu (nedaj bože ljudi-atenuator, a svi žele pretpojačala). Tek onda če biti tvoje snimke mjerodavne i bez "ghost" signala. Ja te isto mogu snimati sa FT221R ili IC271 na koliko frekvencija hočeš i sa tvojom malom snagom. Nije valjda to tako teško doumjeti. A najsmiješnije je to, da svi skupa mislite, da je aktivnost sve manja. Nikad do dan danas sa Slavnika nije urađeno 665 veza i 258K poena sa relativno skromnim setupom. Kada radim sa Transverterom i FT1kmp znam da ima signala na +-70kHz od osnovne frekvencije jer je to greška u predajnom signalu 1kmp.
A sada malo računice:
9A4QV JN65XF i S55M JN65XM qrb 33km, gušenje trase cca 101dB, gain moje 16L antene 14dB a gain antene na drugaj strani 12dB. Predajna snaga 56dBm. Znači 56+16-101+13= -16dBm signala na prijemniku.
Prijemnik mora biti stvarno dobar, da podnese par takvih signala....
Ali valjda opet pišem za đabe ili sam za sebe.
I ja bi u kontest sa 221R (puno manje potrošenog novca a isto prljav signal sa 10W nego ovaj drugi sa 400W) ali to više ne ide, jer nas je nekad bilo malo, a sada nas ima sve više i svi bi htjeli Dx-ove.
I samo kao zanimljivost: Kada okrenem antenu prema JN75DS i oni su okrenuti prema meni na prijemniku je obostrano cca 1mW!!!! snage.
Na UKV-u bi svi radili sa jeftinim uređajima u takmičenjima a na HF-u ne pada nikome na pamet. Možda zbog toga, jer je lakše kukati komšiji nego nekom u LZ UR itd....  .

Ma Adi, glup si ko točak, kad sve to pišeš....
Adi
Koper-Istra