Autor Tema: Nečastivi na magistralnom repetitoru  (Posjeta: 2904 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Nečastivi na magistralnom repetitoru
« u: 24. Svibanj 2004, 12:11:11 »
Svojom voljom bio sam prisutan na susretima našeg predsjednika Pere Miličića s radioamaterima u Splitu i Rijeci.

U oba slučaja najviše vremena smo potrošili na žalopojke i natezanja oko repetitora i digipitera koji uglavnom nisu radili prema očekivanju korisnika.

Osobito me se dojmila situacija u Rijeci kad je desetak prisutnih radioamatera iz tri kluba (sic!) oko stola prepunog jestvina skoro dva sata premještala nevoljni R4 s Učke na druge lokacije i mikrolokacije.

Kad konačno bijahu iscrpljene sve varijante i podvarijante, jedan od nazočnih u očaju je izvukao krunski argument da bi dokazao da R4 zaista ne valja, iako oko toga zbilja nije bilo spora.

I kaže: TU NEŠTO NIJE U REDU, JER S POSTAJOM XYZ NE MOGU NAPRAVITI VEZU, A ČUJEM GA 59+ NA ULAZU REPETITORA!!!

I onda sam shvatio. Sve sam shvatio!!!

Tek sad mi je jasno zašto Nijemce i Poljake nikad ne radimo preko repetitora!

ZATO ŠTO IH ČUJEMO DIREKTNO!

O tempora, o mores...

Gogo 9A6C
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A3XZ

• Master in Training
    • http://lea.hamradio.si/~s51kq
re:R4
« Odgovori #1 u: 25. Svibanj 2004, 09:49:19 »
TO STO GA DOTICNI CUJE 59++ ILI 59+258 TO JE MANJE BITNO...BITNO JE DA REPITER NE RADI KOREKTNO VEC DUZE VRIJEME I DA JE PRAKTICKI CIJELA ISTRA JE ODSJECENA .......OSTAVITE SE FORME..PRIHVATITI SE SADRZAJA...73 DE 9A3XZ-MLADEN-PULA-JN64WU

p.s. da sjetih se naknadno ...da mi je samo znati ko su ti dusebreznici r4 ,a dvoje ljudi ga koristi ...al nije lose sto su svugdje redovi gdje covjek dodje..makar se covjek moze osloniti na covjeka (t.torbarina,globus) ne znam koje godine  :lol:  :lol:
Mladen

Offline 9A3JH

• Newbie
  • *
A ca ces...
« Odgovori #2 u: 28. Svibanj 2004, 23:52:06 »
Od svih repetitora, digipitera i ostale opreme u Istri samo je R4 i digipiter na Ucki u vlasnistvu HRS-a, a sve ostalo je privatno vlasnistvo...  R4 i digipiter ne rade normalno vec godinama dok drugi repetitori/digipiteri rade!
Izgleda da malo Istrijana placa clanarinu pa moramo cekati na red ili ???
Pozdrav!
Andrea 9A3JH

Offline 9A6A

• Master in Training
Repetitori i Istra
« Odgovori #3 u: 29. Svibanj 2004, 07:13:14 »
30.05.2004. ide ekipa na Učku srediti R4, postaviti 70cm repetitor RU712 i srediti digipiterski čvor. Popraviti će link za Poreč, Senj i Sloveniju i preseliti na drugi objekt.
Investicija je velika, ali se nadam da ce biti i uspješna.
Predviđeno je postavljanje još jednog repetitora u Istri. Čim vremenske prilike dopuste ići će se na Velebit srediti digipiterski čvor, obnoviti antenski sistem na R7 i postaviti RU692.
Za politiku prethodne vlasti ne mogu odgovarati, ali se trudim ispraviti njihove velike propuste i zanemarivanje ne samo Istre.
 U zadnjem broju časopisa bilo je o istarskim klubovima i radu više nego u svim brojevima do sada.
Svaki konstruktivni prijedlog uvažavam.

73
9a6a