Autor Tema: 9A0XRI  (Posjeta: 17495 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A0XRI
« u: 25. Lipanj 2006, 19:11:06 »
Tko ima dostup do navedenog digipitera neka provjeri zasto ne radi link sa S55YBC
73
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2RI

• Junior Member
  • **
    • http://f6fvw.free.fr/qthLocator/FullScreen.php
9a0xri
« Odgovori #1 u: 26. Lipanj 2006, 15:58:30 »
Ja nisam SYSop UCKE ali mogu potvrditi da UCKA radi prema S55YBC jedino ide malo teže jer propagacija te dane baš nije kako treba. Prema PORECu ide dosta dobro, jedino se blokira kad netko radi preko repetitora na 70 cm.
Pozdrav 73 SYSop PORECa
Tulio
9A2RI
Tullio
 Poreč
JN65TF

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A0XRI
« Odgovori #2 u: 26. Lipanj 2006, 17:01:24 »
Neradi sad sam provjerio ide odmah na XPO da radi kako treba nebi bilo ! kod znaka S55YBC mozda bi bio dovoljan jedan reset digipitera.
73 Damir
Tulio imas PM

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A0XRI
« Odgovori #3 u: 30. Lipanj 2006, 13:09:46 »
Odlicno sad vise neradi nikako (cini mi se od 27.06)
73

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A0XRI
« Odgovori #4 u: 02. Srpanj 2006, 18:06:58 »
Neke neprovjerene informacije kruze da je kompletna radioamaterska oprema sa Ucke demontirana (digipiter i UHF repetitor).
Tko zna nesto vise naprijed.
73

Offline 9A6A

• Master in Training
9A0XRI
« Odgovori #5 u: 02. Srpanj 2006, 20:09:14 »
Zbog toga što Odašiljači i veze rade rekonstrukcije stupa na kojem su se nalazile antene digipitera i 70 cm repetitora, morali smo hitno sve ukloniti.  Uskoro će privremeno biti postavljena antena za 70 cm repetitor. Kada OiV završi sa rekonstrukcijom sva oprema će biti vraćena i biti će zamijenjeni kablovi i postavljene nove antene.

9a6a

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A0XRI
« Odgovori #6 u: 03. Srpanj 2006, 17:12:17 »
Napokon jedna pravovremena (istina da nije bili pitanja nebi bilo ni toga) i od mjerodavne osobe informacija.
Jos jedno pitanje ponovo neradi R7, a za digipiter neznam ima li kakvo objasnjenje?
73

Offline 9A6A

• Master in Training
9A0XRI
« Odgovori #7 u: 03. Srpanj 2006, 17:33:40 »
Sandro je bio na Velebitu ali još nemam točnu informaciju o tome što je zadnje napravljeno. 70 cm repetitor na Velebitu radi odlično, a R7 je počeo šumiti pa je ugašen. Vjerojatno su u pitanju smetnje od FM odašiljača. Na oba repetitora su stavljene nove antene i kablovi, ali još ima posla da se sve dotjera. Antena koja je bila montirana prije godinu dana je potpuno uništena od leda. To je najteža lokacija za našu opremu pa tu treba sve napraviti profesionalno. To je veliki posao i možemo zahvaliti ekipi iz Rijeke koja se o tome brine.
Digipiter je bio neispravan pa je skinut i na popravku je u Rijeci.
Kada dobijem informaciju stavljam je i bez pitanja kad sam kod kuće  i imam pristup internetu.

9a6a

Online 9A2WA

• Average Member
9A0XRI
« Odgovori #8 u: 03. Srpanj 2006, 21:13:50 »
Imam za R7 jednu profi antenu za donaciju, kao ona šta radi na Biokovu.
Ako treba.........

73 de  Mike 9A2WA

Offline 9A7DYE

• Newbie
  • *
digi 9a0xri
« Odgovori #9 u: 06. Srpanj 2006, 10:37:06 »
9a0xri je ponovno u pogonu prema sloveniji neide razlog neznam ,
prema porecu ...?? ,a prema velebitu če raditi za koji dan kad se popnemo gore pa vidimo zašto je velebit stao .

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A0XRI
« Odgovori #10 u: 06. Srpanj 2006, 17:55:53 »
Prema Porecu radi, ali pitanje je zasto neradi prema S55YBC taj link je puno kvalitetniji nego preko Poreca.
Pokusaj kontaktirati sysopa s55ybc da nije tamo nesto inace s55ybc i s55yib rade normalno.

Osvrt na post pod repetitori
Za trajniju lokaciju i sve sto ide uz to, valjda bi se trebao pobrinuti HRS, a ne da se to sve skupa postavlja na "divlje" i ceka kako kazes da nas netko potera .
73

Offline 9A7DYE

• Newbie
  • *
9A0XRI
« Odgovori #11 u: 06. Srpanj 2006, 18:51:17 »
Citat: "9a4oe"
Prema Porecu radi, ali pitanje je zasto neradi prema S55YBC taj link je puno kvalitetniji nego preko Poreca.
Pokusaj kontaktirati sysopa s55ybc da nije tamo nesto inace s55ybc i s55yib rade normalno.

Osvrt na post pod repetitori
Za trajniju lokaciju i sve sto ide uz to, valjda bi se trebao pobrinuti HRS, a ne da se to sve skupa postavlja na "divlje" i ceka kako kazes da nas netko potera .
73

Pa sa obzirom da su objekti u vlasništvu odašiljača i veza ,a oni prostor na svojim objektima iznajmljuju i to po ne malim cijenama(nemam točnu informaciju,koncesije su u pitanju) ,a kad se uzme u obzir koliko košta radio dozvola za repetitor ,digipiter i koliko je radio uređaja naših na tim vrhovima ,a koliko ima repetitora,digipitera u RH ,i koliko ima radioamatera ,a i kada se sve to skupa zbroji ispadne "sumasumaru" da bi naša članarina trebala biti 1000 kn godišnje da se sve to plati , pa više od 50% repetitora nema valjanu dozvolu ili je istekla,
a kamo još da se i plača najam prostora ,pa daj ljudi ne "PIZDITE " i radite
onako kako možemo i uspijevamo , a pitanje je samo vremena kada će se ugasiti radio-amaterizam kao takav . Možda neko misli da pišem gluposti ali je još uvijek odnos radioamatera 80:20% 80%amateri koji su  stariji od 50god i onih 20% ispod 50 god. jedva uspijemo zadrzat .
Zato svatko ko nije zadovoljan radom saveza i cijelokupne zajednice nitko ga ne tijera da bude član , a tko nije član ili ne plača članarinu nebi se trebao niti buniti .

Sysopa s55ybc  pokušati ću kontaktirati makar ga ne poznajem ,hvala na informaciji i ovo gore se ne odnosi na tebe!!! a oni za koga to vrijedi prepoznat će se !
Radio-amaterizam nije profesionalna služba i nemogu se problemi riješavati u roku 24 sata .Sve što se radi radi se volonterski ,i zato svaka sugestija je dobro došla, a napade i bune pustite u nekim prošlim vremenima okrenimo se naprijed i probajmo riješit probleme zajedno ,a ne napadati pojedince ili savez .

Offline 9A6A

• Master in Training
9A0XRI
« Odgovori #12 u: 07. Srpanj 2006, 07:11:36 »
Repetitori i digipiteri HRS-a nalaze se većinom na objektima Odašiljača i veza i MUP RH, zahvaljujući njihovom razumijevanju. Mi smo njihovi dugogodišnji gosti i tako se moramo i ponašati.  Nema drugih objekata niti bi HRS mogao izgraditi objekte na Sljemenu, Učki i Velebitu. Prema tome možemo biti zahvalni onima koji nam pružaju gostoprimstvo. HRS se svojim radom i korektnim odonosom prema domaćinima pobrinuo da i dalje možemo biti njihovi gosti....

>Za trajniju lokaciju i sve sto ide uz to, valjda bi se trebao pobrinuti HRS, a ne da se to sve skupa postavlja na "divlje" i ceka kako kazes da nas netko potera .

Svima koji pomažu u održavanju ove opreme na tim objektima moramo biti izuzetno zahvalni. HRS nema dobro plaćenu ekipu koja može kad se nešto desi odmah otići i popraviti. Često moramo zamoliti profesionalce koji rade na tim objektima da nam pomognu i eventualno resetiraju sustav ili neispravni dio donesu u civilizaciju na popravak.
Najlakše je iz fotelje kritizirati da ne radi repetitor ili digipiter.  Ali  svi članovi HRS-a prije kritike morali bi se zapitati što su sami doprinjeli za zajedničko dobro. Ovako ispada da kad se netko ponudi da će potrošiti svoje slobodno vrijeme i svoj auto i novac za zajednički interes da ga se još i napada. Smiješno. Sandro koji se uhvatio nezahvalnog posla da sredi digipitere i repetitore na Velebitu i Učki dobio je e-mailom cijeli niz kritika. Ispada na kraju da mu je bolje da se u ništa ne petlja i da pusti kritičare da nešto naprave. Podsjetio bi sve da prije dvije godine u Riječkoj regiji nije radio niti jedan repetitor. Sada rade R7 i R4 na 2m te 70 cm repetitori na Velebitu i na Učki, te lokalni na Krku. Znači sada radi 5 repetitora. Isto vrijedi i za Splitsku regiju, gdje su zahvaljujući trudu Mikea 9A2WA i ekipe iz tog dijela Hrvatske proradili repetitori na 2m i 70cm na Biokovu, a rade i 2m repetitori na Hvaru i na Pelješcu. (Mike, pošalji nam antenu). Naravno da se koji i pokvari. Na Velebitu i čelične antene se raspadnu preko zime i teško je bilo što tamo održavati. Ali uz veliki trud i to je moguće. Zato trebamo pružiti svi punu podršku Sandru i ekipi i umjesto kritika ponuditi im pomoć.

9a6a

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
9A0XRI
« Odgovori #13 u: 07. Srpanj 2006, 18:09:25 »
Nije istina da nitko ne zeli pomoci. Postoji negdje prepiska izmedju mene i Tune ovdje na forumu ( cca 2 godine unazad ) kada sam se ponudio da preuzmem brigu oko digipitera na Ucki i kada se on u nacelu slozio sa tim, daljna realizacija toga je stala iz kog razloga neznam.
Bilo je govora da ce se u Rijeci napraviti GW to je na sebe preuzeo 9A9R. Sto je sa tim to nikko nezna?
Dok se ne prevladaju razni animoziteti medju ljudima i klubovima bit ce nam ovako kako je.
Sandra i Ivicu mogu kritizirati samo oni koji ni sa cim sto se napravi nisu zadovoljni. Na Ivicu (3ZZ) su sasuli drvlje i kamenje prije nekog vremena dok se je trazila nova lokacija za R4.
Volja je bila prisutna ali ...
Nije mi jasno zasto o svemu o cemu se raspravlja ovdje na forumu ( a nekima je to jedini izvor informacija ) docekuje na noz i ide se u neke krajnosti. Rijetki su postovi gdje je neka normalna komunikacija.
73

Offline 9A7DYE

• Newbie
  • *
9A0XRI
« Odgovori #14 u: 07. Srpanj 2006, 20:20:21 »
Citat: "9a4oe"
Nije istina da nitko ne zeli pomoci. Postoji negdje prepiska izmedju mene i Tune ovdje na forumu ( cca 2 godine unazad ) kada sam se ponudio da preuzmem brigu oko digipitera na Ucki i kada se on u nacelu slozio sa tim, daljna realizacija toga je stala iz kog razloga neznam.
Bilo je govora da ce se u Rijeci napraviti GW to je na sebe preuzeo 9A9R. Sto je sa tim to nikko nezna?
Dok se ne prevladaju razni animoziteti medju ljudima i klubovima bit ce nam ovako kako je.
Sandra i Ivicu mogu kritizirati samo oni koji ni sa cim sto se napravi nisu zadovoljni. Na Ivicu (3ZZ) su sasuli drvlje i kamenje prije nekog vremena dok se je trazila nova lokacija za R4.
Volja je bila prisutna ali ...
Nije mi jasno zasto o svemu o cemu se raspravlja ovdje na forumu ( a nekima je to jedini izvor informacija ) docekuje na noz i ide se u neke krajnosti. Rijetki su postovi gdje je neka normalna komunikacija.
73

Pozdrav Kolega ako se ne varam tu si negdje ispod Kastva ,
ako sam u pravu javi mi se na privatni e-mail i pomoč oko digija bi mi bila od velike koristi pošto nisam previše doma sa softwerima ,a što se hardwera tiče tu nema brige