Autor Tema: R7 i UHF - kako rade ?  (Posjeta: 3560 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Master in Training
R7 i UHF - kako rade ?
« : 24. Lipanj 2006, 09:07:17 »
Bilo bi dobro malo povratnih informacija o tome kako sada rade R7 i UHF sa Pljesevice ?

73...

Offline 9A3TN

• Senior Member
    • http://hamradio.hr/9a3tn
R7 i UHF - kako rade ?
« Odgovori #1 : 24. Lipanj 2006, 10:52:12 »
Ja znam kako rade R7 i RU704 na Psunju, a rade katastrofalno loše, ali izgleda da to nikog ne zanima ?!@...

Boris
9a3tn

Offline 9A7DYE

• Newbie
  • *
Re: R7 i UHF - kako rade ?
« Odgovori #2 : 24. Lipanj 2006, 19:15:07 »
Citat: "9A5TD"
Bilo bi dobro malo povratnih informacija o tome kako sada rade R7 i UHF sa Pljesevice ?

73...

s obzirom na antenu rade odlično a dovoljno ti je doči u Rijeku i popiti Ožujsko pa za stolom upaliti ručni uređaj i pozvati netkoga iz zagreba i
ustanoviti da i to radi i čak na obadva banda

pozdrav Damiru od

9a7dye

Offline 9A7DYE

• Newbie
  • *
R7-Velebit
« Odgovori #3 : 05. Srpanj 2006, 11:56:27 »
R7 sa velebita trenutno na popravku biti ce ponovno postavljen za 4-5 dana

Offline 9A5BDD

• Newbie
  • *
    • http://www.9a5bdd.com/
R7 i UHF - kako rade ?
« Odgovori #4 : 12. Srpanj 2006, 17:45:32 »
Pozdrav,
molim štovanu gospodu da kad r7 proradi stave o tome obavijest na forum. zahvaljujem. lijep pozdrav iz novalje

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
R7 i UHF - kako rade ?
« Odgovori #5 : 22. Srpanj 2006, 14:59:57 »
Od danas R7 na Velebitu ponovo u eteru, a sto se tice digipitera po informacijama od terenske ekipe on je umirovljen za xy period.
Damir
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A7IMR

• Average Member
pozdrav
« Odgovori #6 : 23. Srpanj 2006, 12:19:59 »
R7 radi dobro,makar sam ćuo da ga neki kolege iz Zagreba ne mogu otvoriti a prije su ga mogli.
Ja ga otvaram i ćujem kao i prije.
Mario

Offline 9A7DYE

• Newbie
  • *
Re: pozdrav
« Odgovori #7 : 08. Kolovoz 2006, 22:32:52 »
Citat: "9a7imr"
R7 radi dobro,makar sam ćuo da ga neki kolege iz Zagreba ne mogu otvoriti a prije su ga mogli.
Ja ga otvaram i ćujem kao i prije.
Mario

:idea: s obzirom na činjenice da je prije bila antena diamond x200 koja ima gain negdje >5dB, a koja nije izdržala prošu zimu ,slomila se od bure pa je i voda ušla u kabel (promijenjen je), a sada je antena koja je profi tvrde konstrukcije i koja bi trebala izdržati zimu ,loša strana te antene je što joj je gain = 0dB.  :cry:
A ni duplekser nije baš u najboljem stanju ima ruzine i po njemu , a kad je R7 pušten u rad duplekser je stvarao probleme pa je morao biti podešen na licu mijesta sa priručnim sredstvima koje smo tamo imali ,istina je da malo guši na ulazu ,a malo i na izlazu .
Dobro je i da tako radi samo neka potraje ,a na savezu je da potraži neki novi dobar dupleker jer da smo taj skinuli i poslali na uređivanje mislim da bi i ovo ljeto ,a i tko zna koliko mjeseci poslije još bili bez našeg R7.
Da bi omogučili da R7 i Uhf na Velebitu rade bilo je potrebno nekoliko puta otići gore i obaviti puno poslova od provlačenja kabela ,montaža antena ,popravka R7 itd...
Ako netko misli da to može napraviti bolje neka se javi HRS-u i neka proba mi nemamo ništa protiv ,
 :!: Mi smo to sve napravili u vlastitim aranžmanu ,osim antena ,kabela i konektora koje smo dobili od saveza  HRS-a.

Još se samo čeka da stigne Vozelj iz Zagreba da i paket-radio proradi
A i bolje je da to radi i tako kako radi nego da ne radi nikako kao i prošle godine.
toliko od mene 9a7dye i pozdrav kolegama ! :wink:

Offline 9A7DYE

• Newbie
  • *
Obavijest R7
« Odgovori #8 : 16. Kolovoz 2006, 21:07:58 »
U slučaju da je repetitor R7 na velebitu zaključan podtonom zbog kojekakvih muzikanta, i ostalih koji se javlju a nisu iz radioamaterskih krugova ,koristi se podton (CTCSS) 118,8  a zbog večine radioamatera koji nemaju CTCSS na svojim uređajima (tu sam i ja ) ,osoba koja upravlja sa R7 repetitor če zaključati na toliko vremena dok ometanje ne prestane
(a najviše nekoliko minuta) u nadi da se neće i tu dogoditi ono što muči zagrebački R6.

Pozdrav kolegama
9A7DYE

P.S. Ja nisam SYSOP od R7 i nemogu upravljati sa njime , sva pitanja i odgovore potražite u HRS-u.