Autor Tema: IARU HF Contest  (Posjeta: 2819 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
IARU HF Contest
« u: 22. Svibanj 2004, 16:50:06 »
Predlažem da se rad u IARU HF natjecanju ove godine za 9A0HRS organizira s više lokacija s ciljem da se osim onih dokazano najboljih u rad uključe i drugi zainteresirani operatori.

Mislim da nam u situaciji drastične erozije članstva dobar plasman u  IARU natjecanju znači manje od animacije članova za rad pod zastavom HRS-a.

Predlažem da nadležna osoba ili tijelo objavi natječaj na koji bi se zainteresirani javili i naveli kojom vrstom rada i na kojem opsegu žele raditi. Opsega je 6,a dvije su vrste rada pa se može svašta dogoditi. Mislim da je to i u skladu s propozicijama.

Baš bi bilo veselo, a?

Sad će opet dežurni snajperisti...

Gogo

9A6C

1
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

9A5AEI

• Gost
IARU HF Contest
« Odgovori #1 u: 22. Svibanj 2004, 18:31:39 »
Imam te na nisanu...  :arrow:  tko tije kriv sta te nije KV manager zvao da budes 9a0HQ? Nas iz 9a7p/9a1p je zvao ali mi smo malo slabašni za tako nesto pa smo odustali! 6C jel ti mozes konkurirati signalu 9a1a/9a7a ? Tesko... uz to morao bis 24h raditi bez prestanka :)
Mozda te na kraju krajeva i manager pozove da budes 9a0HQ na 1.8 sa Hvara!

73 Snajperist

p.s. nezaboravi nabaviti BLUE BIRDA :)

Offline 9A6C

• ???
  • *
IARU HF Contest
« Odgovori #2 u: 22. Svibanj 2004, 19:15:32 »
Pa vodiš li ti kakav društveni život?

Pokazao si da znaš čitati, ali opet nisi ukapirao. No, nema veze, samo naprijed, doći će i taj dan.

Da ti pomognem, moje je mišljenje da uopće nije bitno imaš li 5 kW qro, jer bi po tom kriteriju moglo raditi jako malo ljudi.

Sad malo pogledaj TV, pročitaj nešto, zabavi se malo...

Voli te 9A6C
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6NDX

• Newbie
  • *
IARU HF Contest
« Odgovori #3 u: 23. Svibanj 2004, 09:38:50 »
pa3k postove pise u ime 9a7p, a ne i 9a1p

73 ndx za 9a1p

Offline 9A6C

• ???
  • *
IARU HF Contest
« Odgovori #4 u: 23. Svibanj 2004, 13:02:45 »
Obzirom na sadržaj, vjerujem da bi malo tko potpisao AEI umotvorine osim njega samoga.

Kvaka je u tome da ne dozvoliš da ti ljudi koji imaju po 2-3 antene i više od toga kw u anteni ne nabijaju komplekse i da se pošteno boriš u skladu sa svojim tehničkim i osobnim mogućnostima.

A na HRs je da to podrži ili ne.

Pokazalo se da u Hrvatskoj ima usmjerenih antena i pojačala i van 9a1a i 9a7a i to je dobro. Zašto te potencijale ne iskoristiti na opće dobro i zadovoljstvo?

Pa neka radi i AEI. Zašto ne i on?

A tebi NDX-u jedan pohvale za 15 rezultate u ARRL i WPX-u.

9A6C

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
IARU HF Contest
« Odgovori #5 u: 24. Svibanj 2004, 06:01:40 »
oni koji nemaju mnogo KW, a kako LP kategorije nema, mogu se zadovoljiti i u WRTC style natjecanju kojeg pokreće N0AX. Prošle godine je u ovoj "kategoriji" sudjelovalo 18 ekipa, od čega 3 iz 9A. Bilo je super i sa 100W, manjim tribanderom i nešto žica.
N0AX je i za ovu godinu najavio WRTC style...više o tome:
http://lists.contesting.com/_cq-contest/2004-05/msg00239.html

Hrle - 9A6XX, NY6W

Offline 9A6C

• ???
  • *
IARU HF Contest
« Odgovori #6 u: 24. Svibanj 2004, 07:14:45 »
Yes, ta WRTC inicijativa je super stvar, jer povećava broj sudionika i čini cijelu stvar zanimljivom.

Imao sam ideju da se nešto slično uvede i u IOTA contest, ali više na privatnoj osnovi, tj da se dogovori nekoliko ljudi da rade s 2x inverted V i 100 W s otoka u kategoriji 12 sati i natječe se u bitri između sebe.

Uglavnom zato što je i IOTA contest od egzotičnog contestića postao poligon za mastodont ekipe koje u startu ipak donekle destimuliraju određeni broj ljudi.

I TS kategorija u WPX-u ima svojih momenata.

Nego, šta ćemo s prim mailom u ovoj priči?

GG

s56a

• Gost
IARU HF Contest
« Odgovori #7 u: 02. Lipanj 2004, 08:31:39 »
9A6C> Obzirom na sadržaj, vjerujem da bi malo tko potpisao AEI umotvorine osim njega samoga.

Gogo, nije mu lako, broji dane!

Pa zar ne mogu 9A1A i 9A7A sastaviti 9A0HQ ekipu?  U S5 radi desetak različitih stanica pod S50HQ mada smo mi mala zemlja.

73 de Mario, S56A, S50HQ, OI2HQ...

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
IARU HF Contest
« Odgovori #8 u: 04. Lipanj 2004, 19:21:41 »
http://www.arrl.org/contests/rules/2004/iaru.html

nova pravila za IARU HF Championship.. glavna promjena je ta da su uvedene LP i QRP kategorije, a doslo je do promjena i za HQ stanice.. to nebi trebalo utjecati na rad 9A0HQ jer ta jedna promjena nalaže da HQ stanice moraju biti u istoj ITU zoni... :-)

eto pozdrav,

Hrle - 9A6XX,NY6W

Offline 9A4DB

• Master in Training
HQ
« Odgovori #9 u: 04. Lipanj 2004, 21:13:54 »
Evo samo nesto iz novih (i starih) pravila:
4.3.4. All operators must observe the amateur radio regulations of their country at all times.

?????QQQQQQQQRO :?  je 1KW u 9A po vazecem pravilniku....
73 Djani