Autor Tema: KOJI je NAJ-bolji tj. NAJ-prakticniji software za:  (Posjeta: 4178 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Master in Training
KOJI je NAJ-bolji tj. NAJ-prakticniji software za:
« : 18. Lipanj 2006, 21:36:39 »
Ima li neka preporuka za NAJprakticniji software koji ima:

- Log
- Call-sign bazu
- Dobru world mapu
- NAjcesce digitalne modove rada
- Podatke o Beaconima
- Podrzava kontrolu rada preko interfaca za vise uredjaja
- Kontrola rotora
- GPS Input / NMEA
- APRS
- itd

U biti program koji bi bio vjecno otvoren i pokrenut na nekoj ne prezahtijevnoj masini za kucni ili mpbilni PPS ??

Mozda pitam glupost, ali tko pita ne skita !

Offline 9A4OE

• Život posvećen forumu
« Odgovori #1 : 19. Lipanj 2006, 16:23:42 »
Nema toga koji je najprakticniji o tome moras odluciti sam. Svaki softwer ima svojih dobrih i losih strana. Isprobaj vise njih i koji ti se najvise svidja, ili smatras da ti lezi i njega odaberi, jer ako krenes koristiti malo ovog malo onog od toga nema nista, jer niti jednog neces savladati i otkriti sve njegove mogucnosti.
Ja osobno koristim MixW, ima sve vrste rada, cat kontrola postaje i rotora, log, podrsku za takmicenja...
Pored njega koristim posebno za dnevnik AALog2 koji takodje ima contest modul i dodatne programcice telegrafiju rtty...
Oba imaju mogucnost direktnog stampanja Qsl-ki
Svaki koji koristi neki program ce ti reci da je on najbolji zato izaberi sam.

73 Damir
9A4OE Damir JN75EI-JN85MQ bivši član 9A1ARS

Offline 9A2QP

• Master
    • http://hamcall.net/call?callsign=9a2qp
« Odgovori #2 : 19. Lipanj 2006, 16:41:23 »
:D
Pozdrav !
Evo ja koristim LOGGER32  verziju 2.7.0 ima to sve sto si napisao relativno jednostavan i radi izvanredno to je od Bob Furzer  K4CY i kaj je najvaznije besplatan kod instalacije i prvog pokretanja programa licencira se na tvoj znak ima cW key RTTY PSK jako dobre statistike takmicarski dio vodi nr veze automatski i kad radis DIGI veze i CW odmah ih upisuje po zavrsetku u log pa cak i print QSLL ma ima sve kaj jedan dobar log mora imati ja ga koristim vec skoro 10 godina prvo je bio LOGGER16 a sad ovaj i radi jako dobro probaj neces pozaliti.
http://www.logger32.net/
9A2QP Joe :idea:
Kad smo sretni uvijek smo dobri,ali kada smo dobri,nismo uvijek sretni.....
73 de 9A2QP Joe