Autor Tema: Još malo pa soma!  (Posjeta: 7092 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6C

• ???
  • *
Još malo pa soma!
« u: 30. Svibanj 2006, 16:57:41 »
Između napadaja zabrinutosti za sudbinu HRS-a, bacim oko na lijevu stranu ekrana i vidim da smo dogurali  još malo pa do 1.000 registriranih korisnika ovog web-a.

Red je reći - odlično! I to u relativno kratkom vremenu.

Ajde neka se HRS 'itne i nagradi jubilarnog tisućitog ovisnika besplatnom godišonjom pretplatom na nešto...

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
još malo pa soma!
« Odgovori #1 u: 31. Svibanj 2006, 09:18:46 »
Od 976 članova dobar dio njih nisu članovi HRS-a.Ima tu Rusa,Engleza,Talijana,Srba i dr narodnosti da ne nabrajam.Tako da ovaj broj nije realan.Dvojim da bi se mi mogli logirati a njihovim Webovima kao punopravni članovi!Ali ovdje je očito nazočna neka druga logika.
Lijep pozdrav
9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline YU1QT

• Average Member
Još malo pa soma!
« Odgovori #2 u: 31. Svibanj 2006, 13:07:27 »
Dobrodosli na YU1FJK.org ili na YU1SRS.com
Andra YU1QT

Offline 9A6C

• ???
  • *
Još malo pa soma!
« Odgovori #3 u: 31. Svibanj 2006, 16:32:40 »
Eto, bar su neke dvojbe uklonjene.

Uostalom, registrirani korisnici ne moraju biti nužno i članovi HRS, ali nam svojim sudjelovanjem i prisustvom ukazuju poštovanje pa im tako treba, bez prebrojavanja po mjestu rođenja, i uzvratiti.

Ja bih ipak zaskočio jubilarnog usera pa makar i prigodnim e mailom...

G
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A2KL

• Master
Još malo pa soma!
« Odgovori #4 u: 31. Svibanj 2006, 19:34:12 »
A mozes i na www.hamradio.si   bez ikakvog problema, a i na t93y pa gdje ti volja
73's de Leon 9A9L

Offline 9A7YY

• Život posvećen forumu
  • Sto osma nam je tek
    • http://http://www.sibenik-meteo.com/komiza/AMP%20Komiza.html
Još malo pa soma!
« Odgovori #5 u: 31. Svibanj 2006, 19:42:41 »
Reni moram ti reći da si malo pobrkao lončiće.
Ja se uredno uz dobrodošlicu logiram na više različitih foruma.
Pokušaj ništa ne boli, a i ne košta javascript:emoticon(':lol:')
Laughing

Offline 9A6C

• ???
  • *
Još malo pa soma!
« Odgovori #6 u: 31. Svibanj 2006, 20:21:20 »
Ma dobro, ajde, pa niste valjda ovo ozbiljno shvatili? Renny je stari folirant i provokator...

G

Offline 9A6R

• ???
  • *
  • The South will rise again !
Još malo pa soma!
« Odgovori #7 u: 01. Lipanj 2006, 07:58:07 »
Jučer sam bio u strci i brzini zbog odlaska na put.
Nikad nisam rekao da sam 100 posto u pravu jer uvijek postoji i druga strana medalje.Samo sam htio reći da od trenutno 977 članova nisu svi članovi HRS-a koji su platili članarinu!Ništa drugo.
O kakvoj se tu logici radi nemam pojma i nebi o tome više.
Hvala za info o logiranju na Webove drugih saveza.
Lijep pozdrav
9A6R
GOD AND GUNS KEEP US STRONG!

Offline 9A6C

• ???
  • *
Još malo pa soma!
« Odgovori #8 u: 01. Lipanj 2006, 12:36:44 »
Još samo da skužimo zašto tih 976, a sada 977 registriranih ovisnika, sorry korisnika, nije realan broj i bit će sve OK.

Sretan put...

GG

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Još malo pa soma!
« Odgovori #9 u: 01. Lipanj 2006, 12:48:23 »
Gore spomenuti broj bio bi i 30% veći da je server dozvolio logiranje svima onima (neoperatorima) koji su iskazali tu nakanu...

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
Još malo pa soma!
« Odgovori #10 u: 01. Lipanj 2006, 13:12:14 »
... pa kad su u početku navalili svi oni sa nadimcima. A i pitanje da li i među prijavljenima nema PIRAT-a?

73 de 9a2d

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
Još malo pa soma!
« Odgovori #11 u: 01. Lipanj 2006, 13:33:52 »
A samo me zanima ovo (simuliram situaciju):

Ja (Pero Perić) platio sam članarinu klubu xxx i HRS-u za tekuću godinu.  Nemam pozivnu oznaku niti je ne želim imati jer želim biti članom svoga kluba iz svojih razloga. Kako se ja sada mogu logirati na ovaj forum, dobiti svoju emajl adresu i slično, a platio sam članarinu HRS-u (možda dobijem pero.perić@hamradio.hr )?

73 de 9a2d

Offline 9A2KL

• Master
Još malo pa soma!
« Odgovori #12 u: 01. Lipanj 2006, 15:09:10 »
Svasta ti Kefa Pero Pericu pitas
73's de Leon 9A9L

Offline 9A2D

• Život posvećen forumu
Još malo pa soma!
« Odgovori #13 u: 01. Lipanj 2006, 17:50:31 »
Ma vidim da će mi simulacija biti prekratka, ubuduće ću biti Pero K. Perić.

Prema Zakonu o udrugama treba najmanje 3 člana za osnivanje udruge.
Simulirajmo situaciju:

Ja, Pero K. Perić (operator, a koji je u žaru  predavanja na FER-u shvatio što mu je činiti) vratio sam se nakon nekoliko godina bezuspješnog studiranja  u svoje rodno selo i osnovao novi radio klub YYY, okupio 2-zzz članova, državi platio taksu (70 kn) i uredno se registrirao kao RK. Na slijedećoj godišnjoj skupštini HRS-a uz gromke aplauze (mom imenjaku) moj klub jednoglasno je primljen kao punopravna članica HRS-a. Okupljam 20 - 30 -130 i više ljubitelja PC-a koji mi na prvoj slijedećoj izbornoj skupštini kluba kažu: "E braco, u statutu kluba i HRS-a nigdje ne piše da član mora biti operator. Od sada mi vladamo ovim klubom."

Pouka...

73 de 9a2d

Offline 9A6C

• ???
  • *
Još malo pa soma!
« Odgovori #14 u: 01. Lipanj 2006, 17:51:10 »
Mislim da je selekcija prijavljenih na web posve suvišna i ne vidim čemu služi.

On bi trebao biti otvoren svima koji to žele, uz ogradu da se na webu moraju ponašati kako spada , a tu je urednik ili moderator koji o tome vodi računa.

Uvjetovanje posjedovanja pozivne oznake kao uvjeta zaista može dovesti u neravnopravan položaj članove i nečlanove HRS koji je nemaju, ali žele nešto reći.

Na primjer - nedavni postovi vezani uz wireless gdje se po prvi put javio 9A3XK koji stjecajem okolnosti sjedi na obje stolice, a možda se mogao prijaviti i netko tko nije radioamater i reći svoje mišljenje, posebno što je vrlo izvjesno da velika većina nas, uključivo i mene, nema baš pravu sliku o čemu se zapravo radi.

A konačno, imali smo ne tako davno slučaj visokopozicioniranog člana HRS koji se prijavio na web pod tuđom pozivnom oznakom i tu u nekoliko navrata iznio svoje mišljenje čime je po mom sudu i webu i savezu nanio veliku štetu.

Tim ga je činom, po mom sudu, difamirao kao mjesto na kojem se ne može glasno izreći svoje mišljenje. Kad bi htjeli biti baš do kraja zločesti mogli bi reći da je zapao u krizu identiteta i u trenutno slabosti kao podvojena ličnost sam sebi pružio podršku koja mu je u tom trenutku nedostajala.

Na moju intervenciju lik je raskrinkan i kao takav uklonjen s web-a, zajedno sa svojim umotvorinama. To mu, naravno, nije nimalo smetalo da i dalje bude s nama i uz sve probleme koje ima sa samim sobom i sa neistomišljenicima kojima pridjeva različite pridjeve i apozicije i dalje bude ono što zapravo jest.

I svijet nije propao, a i zašto bi.

Ovakvo ramišljanje mogli bismo donekle dovesti u vezu s dugotrajnim neredom na R6 gdje je nekoliko licenciranih operatora s imenom i prezimenom i pozivnom oznakom mjesecima onemogućavalo normalan rad istinskim radioamaterima.

Veza je u tome što nikoga ne možeš spriječiti da krši bilo kakve propise, ako on to iskreno želi. Policija bi trebala djelovati aposteriori, ali izgleda da stare navike teško odumiru...

TWLHF