Autor Tema: Timestamping oliti vrijeme slanja poruke  (Posjeta: 2133 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Timestamping oliti vrijeme slanja poruke
« u: 12. Svibanj 2006, 23:42:19 »
Mislim da nešto ne štima s vremenima na webu jer se u lijevom dijelu web-a (dio s naslovom - zadnji postovi na forumu) uredno pojavljuje lokalno vrijeme kad je poruka postana, dok se na desnoj strani pojavljuje vrijeme s jednim satom razlike (zar nismo još prešli na ljetno računanje vremena ?! :-) )
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #1 u: 13. Svibanj 2006, 13:42:19 »
Mala je korist to staviti na Forum.
Učinkovitije je pitanje poslati izravno webmasteru čija je adresa istaknuta na dnu svake stranice...

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #2 u: 14. Svibanj 2006, 10:02:36 »
Citat: "9A6AA"
Mala je korist to staviti na Forum.
Učinkovitije je pitanje poslati izravno webmasteru čija je adresa istaknuta na dnu svake stranice...

Sorry, nisam mislio ništa loše. Smatrao sam da je normalno da to napravim ovdje jer je ovo forum za "Prijedlozi i komentari oko web stranica HRS.a" a ovo je bio moj (dobronamjerni) komentar jer me na trenutak ta razlika zbunila pa sam pretpostavio da će informacija o tome dobro doći kome god trebala.

A do dna stranice rijetko kad "odskrolam" pogotovo ako je između sadržaja kojeg čitam i dna jedna veeelika praznina (kao npr. sad jer s desne strane popisa zadnjih postova nema ničega zbog malog broja postova u ovom topicu). :-) A još ako webmaster prima hrpu spama (kao i mnogi drugi webmasteri - zbog uporabe "standardizirane" e-mail adrese webmaster@neka.domena i zbog nezaštićenog linka na stranici kojeg pokupi svaki zlonamjerni robot) onda je pitanje što je korisnije.

I da me se krivo ne shvati - nisam se naljutio na tvoj komentar iako sam ga doživio u negativnom smislu u stilu "što se ti sad javljaš a ne znaš niti kako se treba korisnik ponašati" (a ne kao pomoć/naputak korisniku hrs-ovog weba što je možda bila tvoja zamisao) - samo sam ti htio pojasniti da različiti ljudi različito razmišljaju i da možda ti nisi razumio mene kao što možda ja nisam razumio tebe. Zašto bi bila mala korist? Webmaster ne čita ovaj forum? Onda je to je stvarno razočaravajuće.  :twisted:  

Uups, izgleda da je i mene zahvatio virus lake uvrjedljivosti koji hara po ovom webu. Mea culpa. Pao mi je imunitet (ne onaj zastupnički :-) )
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6NMT

• Newbie
  • *
    • http://www.hamradio.hr
« Odgovori #3 u: 30. Svibanj 2006, 09:52:03 »
Do razlike u vremenu dolazi jer se mora uskladiti vrijeme i zona na serveru, defaultno vrijeme podeseno na ovo forumu i jos postoji vremenska zona koju si svaki korisnik ovog foruma moze sam podesiti. E tu sad dolazi do problema da mi zapravo nismo u istoj zoni preko ljeta i preko zime  :D

Konkretno ova razlika od sat vremena je zato jer postovi sa lijeve strane uzimaju ako se ne varam glavnu zonu bez pomaka od +1 koji imamo u HRV.

Inace forum ne pratim stalno nego kada stignem pa je zato Emir predlozio da je ucinkovitije poslati mejl.

Sto se spamova tice, toga se nije lagano rjesiti, dnevno ih dolazi preko 100 ali rijetko kad neki pravi mejl zavrsi kao spam ;)