Autor Tema: Repetitor za Istarsku regiju - donacija  (Posjeta: 3686 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Master in Training
Repetitor za Istarsku regiju - donacija
« u: 17. Rujan 2005, 00:29:09 »
Vrlo jednostavno, spreman sam pronaci, montirati i pokloniti jedan profi-repetitor (2 metra) sa profi-antenom za podrucje Istre  na lokaciju koja pokriva vise od 95% teritorija. Odrzavanje isto tako nece biti problem posto cesto obilazim takve lokacije. Sve sto trazim je nadoknada za 600-KHz duplexer kojeg ipak NE mogu pokloniti.

Sugestije-prijedlozi-komentari-savjeti : DOBRO DOSLI !

Offline 4N1SX

• Newbie
  • *
    • http://www.burina.net
Re: Repetitor za Istarsku regiju - donacija
« Odgovori #1 u: 21. Rujan 2005, 02:10:49 »
Citat: "9A5TD"
Sve sto trazim je nadoknada za 600-KHz duplexer kojeg ipak NE mogu pokloniti.  Sugestije-prijedlozi-komentari-savjeti : DOBRO DOSLI !

Zašto ne bi išli na varijantu stackiranja dvije antene, posebno za prijem i predaju, i tako izbjegli uporabu skupoga duplexera?
3 de 4N1SX

Offline 9A3XZ

• Master in Training
    • http://lea.hamradio.si/~s51kq
re:4n1sx
« Odgovori #2 u: 21. Rujan 2005, 07:15:24 »
Daj da probamo npr. stackirati Vidmara i Dobriccica dobit cemo sigurno Teslu hi!hi!hi!hi!

P.S. Damire ,odlicna ideja no medjutim vidjet ces i sam koliko ce sluha biti iz saveza ....mislim da ce to proci ko i onaj moj donirani Hirschmanov ATV RPT ...by 0E7DBH !!!
Mladen

Offline 9A6A

• Master in Training
Repetitor za Istarsku regiju - donacija
« Odgovori #3 u: 21. Rujan 2005, 19:15:07 »
Svaka donacija je dobrodošla. Molim te javi mi se telefonom radi eventualnog dogovora oko repetitora. Sve aktivnosti oko postavljanja repetitora treba uskladiti u HRS-u. Uskoro će se pokušati postaviti R4 na Učku sa adekvatnim filterima. Repetitor R4 je u Puli i očekujemo uskoro da se to ostvari.
Što se tiče ATV repetitora procedura je dogovorena ali nije završena. Registracija u Agenciji zahtjeva atest, pa se tek tada može tražiti dozvola.

9a6a

Offline 9A6NFG

• Junior Member
  • **
Reprtitor za Istarsku regiju-donacija
« Odgovori #4 u: 21. Rujan 2005, 21:19:58 »
Ciao Siniša drago mi je viditi da bi i ti htio pomoći , lijepo od tebe , jeste da si 4n1sx ali ne zaboravi da si polu ISTRIJAN ma gdije god ti bio 73 9a6nfg PS. u svakom slučaju hvalati za pomoč koju si nam dao ljetos kod postavljanja repititora na uhf u Kanfanar !

Offline 4N1SX

• Newbie
  • *
Re: Reprtitor za Istarsku regiju-donacija
« Odgovori #5 u: 21. Rujan 2005, 22:04:48 »
Citat: "9A6NFG"
u svakom slučaju hvalati za pomoč koju si nam dao ljetos kod postavljanja repititora na uhf u Kanfanar !

Zdravo, Luca!

Bilo mi je veliko zadovoljstvo, a bit će nadam se još sličnih prilika za druženje i suradnju u budućnosti. Hvala i tebi za angažiranje na oživljavanju radio-amaterskih aktivnosti u Rovinju i okolici, dugo smo čekali na nekoga poput tebe. Samo naprijed!
3 de 4N1SX

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #6 u: 22. Rujan 2005, 00:39:14 »
>Zašto ne bi išli na varijantu stackiranja dvije antene, posebno za prijem >i predaju, i tako izbjegli uporabu skupoga duplexera?

Ne volim takve kombinacije radi vise razloga:

1. Eter je vec podosta zagadjen na svim boljim lokacijama.
2. Snagu od 25-40W treba iskoristiti da udje u sve podrume, tavane i omoguci rad iz ruke na cjelom terenu.
3. Stakiranje antena nema smisla raditi bez "Beam Tilta" posto suzavanje vertikalnog kuta zracenja ne pridonosi boljem pokrivanju odredjenog terena, dobivas na dubini a gubis sirinu, prakticki omogucavam laksi upad daljnjim stanicama bez potrebe. (2 X dipol sa reflektorom za TX)
4. Snaga veca od 1W i dvije odvojene antene na par metara za Rx i Tx pri shiftu od 600 KHz vec ometa prijem.
5. Lakse i bolje se rjesava uzemljenje kada se radi sa duplexerom i samo jednom antenom.
6. Posto su potencijalni prostori klimatizirani mozda i sam stignem sloziti duplexer pa ce biti sve podosta jeftinije i imati zacin HAM spirita.

Offline 4N1SX

• Newbie
  • *
« Odgovori #7 u: 22. Rujan 2005, 01:26:02 »
Citat: "9A5TD"
Ne volim takve kombinacije radi vise razloga:

Hvala na pojasnjenju!
3 de 4N1SX

Offline 9A7BBD

• Senior Member
    • http://www.fly-high.com.hr
« Odgovori #8 u: 22. Rujan 2005, 13:36:34 »
Sve sto trazim je nadoknada za 600-KHz duplexer kojeg ipak NE mogu pokloniti.

Da li ovo znaći da ti imaš duplekser koji ne možeš pokloniti odnosno reci što tražiš za njega pa da vidimo da li to tako možemo riješiti i o kojem je repetitoru rijeć , proizvošdjać i model kakko bi mogli poćeti nešto kombinirati.

Hvala pozdrav

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #9 u: 22. Rujan 2005, 18:28:02 »
>>proizvošdjać i model kakko bi mogli poćeti nešto kombinirati.

Nema veze, duplexeri su univerzalna stvar, sto vise dB gusenja i sto vise dB izolacije uz minimalne gubitke, pa sto got pronasli, iskemijali, izmislili a da ima 600 KHz shift bit ce OK !  :-)))