Autor Tema: Gdje su repetitori..?  (Posjeta: 9958 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5CW

• Master
Gdje su repetitori..?
« Odgovori #15 u: 07. Srpanj 2005, 15:13:17 »
Hvala za info,
73
73, Pa3k 9A5CW
..................................
B. Đorđević napisa:
Ni EU nije šta je bija, držmo se mi Istre.
On je u Božjim rukama, ka i Papin sobar. Razlika je jedino šta sobar viruje u Boga.

Offline 9A5K

• Master
    • http://www.9a5k.com
Re: kritike samo kritike
« Odgovori #16 u: 07. Srpanj 2005, 15:46:35 »
Citat: "9a2ri"
Nailakse je samo kritizirati jel tako 9A5K, ja tebe licno ne poznajem, ali  mislim da bi bilo lijepo od tebe da si se javio  Tuni i Branku za moralnu  pomoc i za ici gore na sljemenu in praviti  drustvo. Na taj nacin i Tni i Branku bi bilo malo lakse.
Pozdrav 73 i dobro delo.
9A2RI Tullio  Porec

Niti ja tebe ne poznajem.
Za tvoju informaciju, pomoć sam ponudio odavno, ako si čitao (a bar si pisao i u tim threadovima),
mogao si to i tamo pročitati..
A na moje zadnje pitanje što je s 2m ulazom, počelo se spominjati sve i svašta,
od IARU preporuka do ne znam čega...
A nitko nije spomenuo da fali hardware ili što već...
Tunu i Branka itekako cijenim i ne kudim njihov rad, volju, trud i sl. ni na koji način.
Već me samo smeta da se s jedne strane hvalimo velikim postignućima, a ovdje
nismo u stanju riješiti 1.200 bd 2m ulaz na Sljemenu.

73,
9A5K

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Gdje su repetitori..?
« Odgovori #17 u: 08. Srpanj 2005, 13:11:31 »
Citat: "9A6A"
Nije sve tako crno ali nam je malo ponestalo entuzijazma u pojedinim krajevima Hrvatske.

Ovdje bi dobro došlo da netko definira entuzijazam. Koliko se ja sjećam to je nešto što je drugačije od mazohizma, zar ne?!  :-)

Šalu na stranu, koliko god HRS prebacivao problem na "lokalnu samoupravu" i obrnuto mislim da bi bilo zgodno kada bi se neke stvari riješile sistematski i kako treba, jednom za sva vremena.

Još se sjećam odlazaka na Ćelavac s našim prastarim kombijem i klizanja na ledu kad smo Davorin 9A6KZS i ja spašavali živu glavu jer se nije moglo ni naprijed ni nazad, a jedini zahtjev koji sam imao prema HRS-u je bio da sredi propusnicu za ulaz kako ne bismo ovisili o dobroj volji dežurnog šefa smjene, kao i da nam dostavi tehničku dokumentaciju za instaliranu opremu. Trebam li reći da to nikad nije učinjeno!

S druge strane, kad se već spominje i paket, zar je 1200 bauda više ikome interesantno na magistralnim čvorovima?? Zar se ne bi već jednom trebala donijeti nekakva koncepcija dugoročnog razvoja, definirati pravila igre, i krenuti u kompletnu rekonstrukciju sa postavljenim ciljem daleko iznad 38400 i 1M brzina?
I zar ne bi trebalo definirati kako se što može i treba napraviti a ne da svaki lokalni klub rješava iste probleme? Nekad je u našem klubu radio i gateway i nema nikakvog posebnog razloga da ponovno ne proradi ali zar ne bi bilo bolje da je umrežen s HRSom kako treba. Da je netko sjeo i napisao upute što i kako a ne da se po privatnoj vezi treba hvatati ovog ili onog tko će ti omogućiti ovo ili ono?! I tako već godinama čekamo rješavanje linka na Carnet, brzog linka na paket, ....

Smjernice, ciljevi, naputci, strogo definirane procedure i pravila (sad će me opet neke kolege napasti da bi ja to po ps-u a da to više nije u modi, ali to je tako, ili ćeš raditi kako treba ili je bolje da i ne radiš - mi se držimo toga pa ništa i ne radimo :-) :-( )

Do slušanja u IOTA-i (i mi ćemo izgleda na cluster preko GPRSa ove godine :-( )

73 de Ivo, 9A3TY (iz RK Jadera, Zadar 9A1RKV/9A3W)
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A3ALV

• Newbie
  • *
Gdje su repetitori..?
« Odgovori #18 u: 08. Srpanj 2005, 21:02:46 »
Citat: "9A9R"
8)

Kako se tek u takvim uvjetima moze animirati podmladak?
Pomocu trikova i imaginacije.

Karta repetitora je samo promidjbeni materijal za neki od Fhafena
ili Holica, kao i ostali trikovi na temu Digitalne veze, Repetitori, Magistralni i lokalni, pa chak i Gateway....

Pozdrav

slazem se sa 9a9r

jako je tesko zaintersirati nekog mladeg
kad mu odmah moras rec
cuj nemoj ni kupovati vokac jer s njim neces nista cut

u nasim prilikama mladim ljudima je tesko izdvajti novce za
neku bolju stanicu pa najcesce odustanu od ovog zanimljivog hobija
sto je zbilja steta jer se stvarno ima puno za naucit

a HRS bi si stvarno mogao dati malo truda i napravit mapu repetitora digipitera i lokator 9A

to bi nam svima dobro doslo

73

9a3alv Leon