• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

9A100IARU

Autor 9A3XV, 26. Ožujak 2025, 17:14:00

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A3XV

Dragi prijatelji,

povodom proslave 100 godina postojanja IARU uključili smo se posebnom pozivnom oznakom 9A100IARU koju ćemo koristiti od 1.4. do 30.4.2025.. Više pročitajte  OVDJE. Tu ćete pronaći upute i link za prijave.

Koordinator ovih aktivnosti bit će i dalje Nikola, 9A1BN, o logovima će brinut Dejan, 9A1AD, a Drago, 9A4DK i dalje vodi brigu o skedu, 9A0HRS. Ovo je zasad jedno neformalno povjerenstvo.

Na webu je dostupan KALENDAR, ali smatramo da se radi bolje iskoristivosti znaka možemo koordinirati i u realnom vremenu. U svrhu "real time" koordinacije Nikola je kreirao kanal na društvenoj mreži Discord. Možete se priključiti putem poveznice https://discord.gg/tjwust9s. (ako je nekome draže, ili se zaboravio prijaviti, a može raditi, može i nazvati ili se prijaviti drugim kanalima - odgovorit ćemo čim stignemo). Zlatno pravilo je - mora nam se poslati log u ADIF formatu).

Sve vas pozivamo, od "small pistols" do "big guns" i radujemo se što ćete nam se pridružiti u ovoj aktivaciji!

Kako kaže naša tajnica, neka se 9A100IARU što glasnije čuje u eteru!

73
Sale, 9A3XV

p.s. pripremaju se i druge aktivacije - bit će posla
73 Sale, 9A3XV

9A3SM

Bravo Sale, kad je tajnica tako zagrijana reci joj neka starta a mi je pratimo ...
VY 73 de Mato - 9A3SM

9A1BN

#2
Update za discord. Klikom na pozivnicu se stvari malo kompliciraju ukoliko nemate već kreiran račun. Za manje muke bi bilo zgodno slijediti korake:

1. otići na discord.com/register
Upisati svoju email adresu, u display name upisati pozivnu oznaku i ime ili samo pozivnu oznaku, username i password po želji, datum rođenja staviti točan radi lakšeg resetiranja lozinke itd. Potom je potrebno prihvatiti uvjete korištenja (poslijednja kućica u formularu) te kliknuti na plavi gumb continue.

2. nakon toga na email adresu dolazi link za verifikaciju koji je potrebno kliknuti, nakon čega se pojavi poruka da je email verificiran.

3. potom se prijavljujemo u discord ukoliko se nije automatski prijavio u postupku registracije. Putem web adrese discord.com/login , mobilne aplikacije ili aplikacije za osobno računalo. Kod prve prijave se pojavi prozor gdje se odabire koji vas sadržaji interesiraju. U tom istom prozoru uz donji rub postoji link na koji se klikne za dodavanje pozivnice, u tom prozoru koji se otvori treba zalijepiti https://discord.gg/gAMs8JA5

Svi oni koji imaju račun od prije mogu preskočiti sve ove korake te jednostavno kliknuti na pozivnicu.

73 Nikola 9A1BN

9A3XV

73 Sale, 9A3XV