• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

KV povjerenstvo

Autor 9A3TY, 11. Prosinac 2015, 13:22:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A3TY

Poštovani članovi KV povjerenstva,

molio bih vas

1. da javno objavite i odluke po kojima je Miljenko izvršio promjene u bazi podataka prije objave neslužbenih rezultata Kupa Jadrana

2. da mi pojasnite zašto je u pravilniku stavljen rok od 7 dana za objavu prijavljenih rezultata kad se logovi moraju poslati na robota pa su prijavljeni rezultati odmah i dostupni nakon isteka roka za predaju dnevnika (riječ je o "sirovim" oliti raw tj. neobrađenim podacima)

3. da mi navedete na temelju kojih pravila se mijenjaju podaci u razdoblju od objave prijavljenih rezultata do objave neslužbenih razultata.

4. da mi pojasnite na temelju koji pravila uvažavate tonske zapise poslane običnom poštom na CD-u i one poslane jumbo mailom ili sličnim servisima kad je to u suprotnosti s pravilnikom u kojem izrijekom stoji "Zvučni zapisi natjecanja u .wav  ili .mp3 obliku mogu se poslati na adresu kup.jadrana@hamradio.hr" Obična pismovna pošiljka ne zadovoljava to pravilo a ni slanje jumbo mailom ili nekim drugim servisom tipa google drive jer na navedeni mail nije poslan tonski zapis već samo link (a da ne spominjem da je sadržaj onoga na što upućuje link, u ovisnosti o uporabljenom servisu, moguće i mijenjati).

5. da mi pojasnite zašto je uopće u pravilima stavljeno da se zvučni zapisi moraju dostaviti prije isteka roka za dostavu dnevnika - koja je bila misao vodilja za tu odredbu ?
  Naime, isti se primjenjuju u žalbenom postupku pa je normalno da se i dostavljaju uz žalbu a ako je vjerodostojnost istog upitna nakon isteka roka za dostavu dnevnika zar ne može biti upitna i prije? Ionako u procesu rješavanja žalbi ne tražite od kontra strane da dostavi svoj zvučni zapis, zar ne?!


Unaprijed zahvaljujem na vašim odgovorima pa makar čekao i 30 dana na njih.

73 de Ivo, 9A3TY

9A2R

#1
Poštovani članovi KV povjerenstva,

molio bih vas

1. da javno objavite i odluke po kojima je Miljenko izvršio promjene u bazi podataka prije objave neslužbenih rezultata Kupa Jadrana
U tom se vremenu se ispravljaju greške tehničke naravi uglavnom se radi o krivim prijavama kategorije. Za to ne trebaju nikakve posebne odluke, i nije potrebno nikakvo javno objavljivanje. Nakon objave rezultata svi mogu vidjeti  izmjene koje su napravljene.

2. da mi pojasnite zašto je u pravilniku stavljen rok od 7 dana za objavu prijavljenih rezultata kad se logovi moraju poslati na robota pa su prijavljeni rezultati odmah i dostupni nakon isteka roka za predaju dnevnika (riječ je o "sirovim" oliti raw tj. neobrađenim podacima).
To pravilo postoji od ranije i objašnjeno je u prvoj točci o čemu se radi, pa nema potrebe ponavljati.

3. da mi navedete na temelju kojih pravila se mijenjaju podaci u razdoblju od objave prijavljenih rezultata do objave neslužbenih razultata.
Odgovoreno u prethodnim točkama, a pravila natjecanja su objavljena na stranici www.hamradio.hr

4. da mi pojasnite na temelju koji pravila uvažavate tonske zapise poslane običnom poštom na CD-u i one poslane jumbo mailom ili sličnim servisima kad je to u suprotnosti s pravilnikom u kojem izrijekom stoji "Zvučni zapisi natjecanja u .wav  ili .mp3 obliku mogu se poslati na adresu kup.jadrana@hamradio.hr" Obična pismovna pošiljka ne zadovoljava to pravilo a ni slanje jumbo mailom ili nekim drugim servisom tipa google drive jer na navedeni mail nije poslan tonski zapis već samo link (a da ne spominjem da je sadržaj onoga na što upućuje link, u ovisnosti o uporabljenom servisu, moguće i mijenjati).
Pravila su objavljena na stranici www.hamradio.hr. Kao što je svima jasno: tonski zapisi moraju biti u posjedu povjerenstva na bilo koji način, kako ne bi dolazilo do kasnijih izmjena tonskih zapisa. Povjerenstvo  preuzima zapis na računalo kad se radi o prijenosu elektroničkim putem i više ga pošiljatelj ne može mijenjati. Vjerujem da je taj dio isto tako svima jasan.

5. da mi pojasnite zašto je uopće u pravilima stavljeno da se zvučni zapisi moraju dostaviti prije isteka roka za dostavu dnevnika - koja je bila misao vodilja za tu odredbu ?
Naime, isti se primjenjuju u žalbenom postupku pa je normalno da se i dostavljaju uz žalbu a ako je vjerodostojnost istog upitna nakon isteka roka za dostavu dnevnika zar ne može biti upitna i prije? Ionako u procesu rješavanja žalbi ne tražite od kontra strane da dostavi svoj zvučni zapis, zar ne?!

Kako se radi o preformuliranom prethodnom pitanju i odgovor je isti. A što se tiče snimke s druge strane i ta mora biti dostavljena prije isteka roka jer se u protivnom  ne razmatra (preslušava).


Unaprijed zahvaljujem na vašim odgovorima pa makar čekao i 30 dana na njih.



73 i  čujemo se u  Zimskom KV kupu i 9ACW natjecanju
Željko, 9A2R


PS. Kako bi odgovori (tekst) predsjednika Povjerenstva za KV bili jasno vidljivi ofarbao sam ih u plavo (9a1aa)

9A2VX

Pozdrav Željko!.
Konačno da i Tvoj post vidim, i baš mi je drago .
Molim te reci nam zašto se događa ovo?
Ovo se dogodilo kod pokušaja pristupa iz www hamradio.hr, ali na žalost i iz wa7bnm kontest kalendara.

Zaista nezgodno, tko god je "kriv" za to.

Hvala na odgovoru!

73! Zvone

9A4DC

Pozdrav Zvone.
Neznam jel Zeljko stigao vidit ovaj tvoj post,al ja jesam,odmah provjerio na nacin da u trazilicu napisao "9acw.org"-otvorilo mi stranicu bez problema,na stranici kliknuo "RULES"-otvorilo mi bez problema prozore "ENGLISI" i "CROATIAN" i na dnu link za procitat ih.
I to radi.
E sad,zasto se dogada ono:
1.Moguce da neka greska u linkovima.
2.U Povjerenstvu smo ustanovili da web stranica 9ACW TESTA nije odavna obnavljana i da nedostaju mnogi podatci.Stranicu obnavlja Zeljko malo po malo kako stigne,uglavnom u vecernjim satima i vikendom.
Postoji mogucnost da si ti imao tu "nesricu" da je probas procitat bas u trenu dok je Zeljko nesto radio (upravo sam vidio da je u odnosu na jucer ispravljen 1 zastario podatak)?
Znaci,strpljenja malo-do natjecanja se nadamo da ce sve biti rijeseno "up to date"!
VY 73 ES GL IN CTEST
DE 9A4DC

9A4DC

Provjereno i to-nazalost trenutno ne radi link na stranicu,al stranica radi.
Vy 73
9a4dc

9a6c

#5
Ja sam na stranicu otišao sa weba CRO CC i stigao na odredište, gdje me ugodno iznenadila ova ponuda:

During  the weekend 19/20th December 2015 will be 9ACW Contest.

We invite you to enjoy in this  telegraphy contest.



Winner in  single operator, all band, high power, world (non 9A) category will get special prize:  4 days in THE PUCIC PALACE  hotel in Dubrovnik during April 2016th.

More informations about  this nice hotel you can find on website:  www.thepucicpalace.com.


Jednako tako i izrijekom dozvoljena upotreba DX clustera za sve postaje, ali kako je samo to navedeno, pitam se šta je sa skimmerima?

Naravno, pitanje je strogo retorično kao ilustracija brige o pravilima i njihovom osuvremenjavanju.

Zanima me i stav povjerenstva u gorenavedenoj nagradi u smislu stimulacije 9A postaja za sudelovanje u ovom contestu. Di je nagrada za NAJ 9A postaju? Strancima pršut, a nama kost...

I napomena da pod 9A rezultatima za lani izlaze rezultati stranaca pa ako nije problem...

9A4DC

Tocno je da Zeljko jos nije stigao sve obnovit na stranici.Tako i SERCHEABLE SCORES ne daje nakon 2012.
Medjutim,rezultati 2013 i 2014 su vec danima tu.Al na drugom mjestu.
Na pocetnoj stranici treba kliknut SCORES,
Otvorit ce se prozori od 2008 do 2014,
Zatim kliknut god (npr 2014)
I na dnu ce otvorit 2 prozora:
FINAL SCORES WORLD i ispod njega
FINAL SCORES 9A.
Izabrat sto zelis i kliknut to-
I dobijes to,iako malo komplicirano jer treba opet misom otic na donji dio ekrana.
Ja to upravo opet proverio-i to radi.
Vy 73
9a4dc

9A4DC

Ispravak-kliknuti RESULTS! (ne scores-sri!)

9A3TY

Moram priznati da sam ugodno iznenađen što sam dobio odgovor ali razočaran njegovim sadržajem.

Citat: 9a2r  u 13. Prosinac 2015, 22:19:37
Nakon objave rezultata svi mogu vidjeti  izmjene koje su napravljene.

Kako? Gdje je vidljivo stanje prije? Imamo samo stanje poslije.
I tko smije mijenjati nečije podatke osim u slučaju koji je striktno naveden u propozicijama a onda to može odraditi automatski sam robot ?

Citat: 9a2r  u 13. Prosinac 2015, 22:19:37
2. da mi pojasnite zašto je u pravilniku stavljen rok od 7 dana za objavu prijavljenih rezultata kad se logovi moraju poslati na robota pa su prijavljeni rezultati odmah i dostupni nakon isteka roka za predaju dnevnika (riječ je o "sirovim" oliti raw tj. neobrađenim podacima).
To pravilo postoji od ranije i objašnjeno je u prvoj točci o čemu se radi, pa nema potrebe ponavljati.


To što nešto postoji od prije nije nikakvo objašnjenje zašto nešto postoji.

Ne znam da li ja ne znam dovoljno dobro hrvatski jezik ali za mene je "prijavljeni" nešto što je pojedinac ili klub prijavio a ne nešto što je netko drugi, na bilo kakav način, već obradio ili izmijenio.

Citat: 9a2r  u 13. Prosinac 2015, 22:19:37
3. da mi navedete na temelju kojih pravila se mijenjaju podaci u razdoblju od objave prijavljenih rezultata do objave neslužbenih razultata.
Odgovoreno u prethodnim točkama, a pravila natjecanja su objavljena na stranici www.hamradio.hr

U pravilima natjecanja nema niti slova o promjeni podataka koje natjecatelji pošalju.

Citat: 9a2r  u 13. Prosinac 2015, 22:19:37
4. da mi pojasnite na temelju koji pravila uvažavate tonske zapise poslane običnom poštom na CD-u i one poslane jumbo mailom ili sličnim servisima kad je to u suprotnosti s pravilnikom u kojem izrijekom stoji "Zvučni zapisi natjecanja u .wav  ili .mp3 obliku mogu se poslati na adresu kup.jadrana@hamradio.hr" Obična pismovna pošiljka ne zadovoljava to pravilo a ni slanje jumbo mailom ili nekim drugim servisom tipa google drive jer na navedeni mail nije poslan tonski zapis već samo link (a da ne spominjem da je sadržaj onoga na što upućuje link, u ovisnosti o uporabljenom servisu, moguće i mijenjati).
Pravila su objavljena na stranici www.hamradio.hr. Kao što je svima jasno: tonski zapisi moraju biti u posjedu povjerenstva na bilo koji način, kako ne bi dolazilo do kasnijih izmjena tonskih zapisa. Povjerenstvo  preuzima zapis na računalo kad se radi o prijenosu elektroničkim putem i više ga pošiljatelj ne može mijenjati. Vjerujem da je taj dio isto tako svima jasan.

Dakle, netko može "lažirati" unaprijed i to je prihvatljivo i druga strana nema pravo na obranu ali ako netko pošalje stvarno, istinito stanje u proceduri žalbe, onda je neprihvatljivo. Super. Dobra vam je logika.
I dalje niste odgovorili tko vam daje pravo da prihvaćate tonske zapise koji nisu poslani u skladu s pravilima a što ste sami izjavili.


Citat: 9a2r  u 13. Prosinac 2015, 22:19:37
Kako se radi o preformuliranom prethodnom pitanju i odgovor je isti. A što se tiče snimke s druge strane i ta mora biti dostavljena prije isteka roka jer se u protivnom  ne razmatra (preslušava).

Hvala što ste potvrdili moju tvrdnju. Dakle, druga strana nema pravo na obranu. Super. Baš ste fer i pošteni.
Koliko puta ste čuli da je netko poslao sudu potvrde o uplati npr. telefonskog računa unaprijed, prije nego li im je došla ovrha? Vjerojatno nikada. Ali da u žabenom roku imate pravo dostaviti sve relevantne dokaze - uvijek.

Da li u svjetskim natjecanjima npr. cqww treba slati tonske zapise unaprijed? Ne. Oni koji se bore za prva mjesta samo ih moraju imati i predati ako se za to pojavi potreba.



Ne znam da li ste primjetili moje drugo pitanje - zašto više na HF robotu nisu dostupni podaci o bodovanju?
Klikom na CC-p&m za bilo čiji log i danas se dobije
Sorry, Table is no available. (Tablica nije dostupna.)

Htio bih ispuniti svoje obećanje i objaviti ultimativnu blamažu HFrobota ali bih volio da na više načina bude vidljiva ljudima kako ne bi ostao niti tračak sumnje u neispravnost rada istoga.

73 de Ivo, 9A3TY

9A2VX

#9
Brvo dečki Uvjerili ste me.
Ajdmo priču ovako:
1. Imamo jedini svjetski kontest u organizaciji HRS, koji bi trebao Blistati u svemu: organizaciji Nagradama itd.
2. Imamo ga u svjetskim kalendarima...
Između ostalih o tome piše WA7BNM, SM3CER, PA9V itd.
3. Ako sam ja neki Amer, otvorit ću prvoga i potražiti pravila, kad tamo... ništa od linka.
4. ili Pitanje Zar se u 2 godine, nije mogao promijeniti taj link ili bar alias dodati?
5. Zar se kroz dvije godine na mašim stranicama to nije moglo uskladiti?
6. Danas je, čini mi se Sjednica Izvršnog odbora. Zar se ne bi nešto moglo "popraviti" da KV Povjerenstvo napravi posao kako treba ?
A Oprostite, oni su dobili odriješene ruke da to naprave!

Hvala na odgovorima koji dokazuju da sam imao pravo

P.S. SM3CER i PA9V imaju dobar link na pravila, dakle njima se poslao "ispravak netočnog navoda", a sva tri se reklamiraju na našoj stranici....

P.P.S. Otkuda da ja znam kako mi se zove neka kontest stranica, ako me linkovi vode na krive nepostojeće? I link HRS i link WA7BNM. A google protraživačiu mioraš dodati i broj postola da bi ti pustio pristup tražilici...

9A2JK

Priznajem da ovu raspravu nisam detaljno pratio, a budući da sudjelujem u domaćim KV
natjecanjima uvijek kad mogu, imam jedan prijedlog, koji bi, vjerujem, riješio dosta pitanja.

Predlažem da KV povjerenstvo jednostavno snimi cijelo natjecanje. Naknadnim
preslušavanjem eventualnih spornih veza, brzo bi se ustanovilo tko je gdje pogriješio.
Snimiti natjecanje tehnički nije zahtjevno. Treba samo jednostavan SDR prijemnik, softver
(besplatni HDSDR je upravo idealan za to) i netko tko će ustupiti svoj PC (od onih koji ne
sudjeluju u natjecanju). Snimka se kasnije može ustupiti svima koji to žele na preslušavanje.
Za preslušavanje snimke ne treba SDR prijemnik, treba samo softver (koji je besplatan).

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

9A3TY

Zašto više na HF robotu nisu dostupni podaci o bodovanju?

Napredujemo?

Sada više niti ne postoji botun "CC-p&m".
Čemu to?
73 de Ivo, 9A3TY

9A3TY

S obzirom da su prošli svi razumni rokovi za odgovor da podsjetim štovano KV povjerenstvo na pitanje :

Zašto više na HF robotu nisu dostupni podaci o bodovanju?

73 de Ivo, 9A3TY