• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

HR Zimski kup 2015

Autor 9a6c, 26. Ožujak 2015, 12:29:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9a6c

Tri mjeseca nakon Zimskog kupa na 9A HF robotu dogurali smo do statusa privremenih i još uvijek s pravom neslužbenih rezultata, a HRKLJUŠ samo što nije počeo...

Naravno da se nitko od odgovornih, a osobito neodgovornih, u HRS po tom pitanju nije (i vjerojatno neće) oglasio pa se pitam je li tim ljudima jasno što sve ovo znači...

Obzirom na eklatantno kršenje pravila natjecanja od strane samog organizatora (sic!), što je vjerojatno presedan u povijesti pokreta na mnogim meridijanima i paralelama, molim da mi netko ukaže na bilo kakav suvisao rasplet koji ne bi išao za:

- diskvalifikacijom rezultata ZK 2015
- ukidanjem Superkupa 2015
- uklanjanjem s dužnosti KV managera (ili kako god se to zvalo, mssim funkcija?)
- jako dobro argumentiranim obrazloženjem onog koji je u ime svih nas nadležan za funkcioniranje sustava u ovom segmentu


Zbilja je razočaravajuće da smo u 2015 godini uspjeli stvari dovesti do ove razine koja je ispod svake kritike i nivoa, a da istovremeno nemamo u bilo kojem obliku nikakvo suvislo očitovanje osoba kojima smo dali povjerenje da vode savez ??? ???

Pitam se je li moguće da je onih par kuna dnevnica jedina motivacija koja može ljude slomiti da se pristanu potpisati kao članovi IO, manageri ili bilo što, bez obzira na mizeran, a u stvarnosti razoran učinak nerada, nekompetencije i indolencije kojom je obilježeno prethodno razdoblje "djelovanja" našeg Saveza?

Nisam više u poziciji da ih kao delegat na Skupštini istresem iz gaća, a sad žalim što sam svoju posljednju priliku potrošio samo na to da Nikola Tesla nema kunsku protuvrijednost :(

9A2VX

#1
Znaš li onu pjesmu " Gogo, Gogo, Gogo dobri moj Gogo... " Ah da me ne optuže za plagijat... neću dalje...
1. Bolje bi bilo da si pustio novčanu nagradu a istjerao "medu iz brloga" Trebao si smjeniti KV povjerenstvo, pa bi ta naša jadna natjecanja bila dobra i u 2014 i 2015. godini. Ovako ste natjecanja "ELIMINIRALI" a godišnje i životne nagrade obezvrijedili.
Meni moja draga ionako stavlja robu na diplome u škanciji, jer joj ja branim da ih baci u stari papir!!!, Što ne bi bilo bolje da je neka šuška, ako baš ne zelembaći? No njih redovito plaćate za razne ekspediocije, ako hoćete "potvrdu veze" koja bi trebala biti promptna bez naknade!
2. Evo imam prijedlog Dajte mi 1000,00 kn oporezivo  mjesečno za KV managera i odmah ću se prihvatiti toga.
3. Ti kontesti po nečijoj nebrizi su out.
Sve dok se ne stekne, opet, neko povjerenje naši kontesti neće pružati nikakvo zadovoljstvo.
Naime 2009 su poništili cijeli kontest, umjesto da diskvalificiraju pojedince koji su kršili pravila.
Cijele 2014. godine su naštimavali rezultate i to čak organizatori ili bolje rečeno KV manager, jer je popravljao logove, ubacivao ih je nakon isteka, gubio logove da ne bi bili konkurencija, i samovoljno proglašavao rezultate neovisno o propozicijama, i zakazanom roku.
4. Sramota je 9ACW kontest koji više nije lokalni, p a Koga briga kako se odnose prema njemu, već svjetski, kojega su mnogi radioamateri širom svijeta prihvatili i radili ga. I što se na kraju događa?  Ne znam, pa valjda ste i sami svjesni. Treba ga zatrti!
5. Zaključak: Platite mjesto KV managera i UKV managera po 1000,00 kn bruto i ako jedan mjesec ne napravi što je trebao, odmah ga maknite. Zar nije to pošteno? Vjerovatno bi bar poneki VHF repetitor radio, štimali svi kontesti i rezultati bili na vrijeme
Pozz moj dobri Gogo, i svi ostali,   Zvone


9A6WW

#2
Citat:Zaključak: Platite mjesto KV managera i UKV managera po 1000,00 kn bruto i ako jedan mjesec ne napravi što je trebao, odmah ga maknite.

Ovo je jedna od većih bedastoća koje sam pročitao na ovom forumu (a konkurencija je oštra).

Dal to znači da ako log šaljem u DL da bi trebao brinuti o tome koliko je plaćen DL manager (ili možda poslati prilog za plaću?).

Tko ne zna organizirati kontest i procesirati rezultate te objaviti listu na vrijeme, ne može ga organizirati, i neka takav kontest propadne na sramotu organizatora. O ovoj temi je na ovom forumu napisano more teksta, svi su bili više-manje popustiljivi i čekali da se stvari poprave debelo izvan roka. E pa ako ništa od toga, onda zna se.... ukini, javi sudionicima u kontestu - ja to ne mogu, sri, neće se to više pokušati organizirati...  Iako stojim kod tvrdnje da je u navedeno vrijeme tzv. kontest-komisija mogla očno / ručno već X puta pregledati pristigle podatke i sastaviti rezultate (i olovkom ako treba). A kako se lova HRS djeli na koje funkcije, ili su one besplatne, to je ipak stvar saveza koja me ne interesira bar po pitanju ove teme (iako bi u drugom topic o tome mogli diskultirati). S lovom ili bez, stvar prelazi u "no excuse" događaj.

A ovo što se plaćanja organizatoru tiče, ajde da proširimo stvar... Jel da sudionici takmičenja sudski od organizatora utjeraju naknadu za uzalud izgubljeno vrijeme ?

73

9A2VX

HI Prijatelju, dobro pitanje;
Citat:A ovo što se plaćanja organizatoru tiče, ajde da proširimo stvar... Jel da sudionici takmičenja sudski od organizatora utjeraju naknadu za uzalud izgubljeno vrijeme ?
Ako nisi znao ljudi traže i donacije. DL je malo razvijenija od Amera, ALI AKO TI KAŽEŠ SUPER...
Odi na cqww, cqwpx i pročitaj točno što pri dnu piše. Naravno piše da se sponzori jave KV menadžeru za sponzorstvo, a posebice cqww
Donacije dobrodošle HI!
Citat:Please indicate CQWW with your donation.
A zašto onda ne bi i Ti to napravio ???
Naravno da je ova zadnja rečenica besmislena, ali ti je potenciraš.

Naravno da onaj koji prima neku naknadu, mora kvalitetno odraditi svoj posao, i nemoj misliti da to neće dobro odraditi. Ovako bez obveze neće odraditi svoj posao, jer je tako obvezan.
Šteta je da bilo koji kontest proglasite nevažećim jer je netko radio, i to ie najgori mogući scenarij
Citat:Ovo je jedna od većih bedastoća koje sam pročitao na ovom forumu (a konkurencija je oštra).
Iskreno je da onaj tko ne odradi svoju obvezu, bude smijenjen, makar bio i dopredsjednik takve organizacije kao što je HRS! Naprotiv, ne bedastoća nego vrlo kvalitetan prijedlog sa konkretnim posljedicama, a što se ti toga nisi sjetio Tko ti je kriv?
Dečki sorry na prepucavanju, ali niti sam prvi počeom niti nemam pojma zašto se neki javljaju, a nemaju svoj prijedlog da bi nam svima bilo bolje
Zvone

9A6WW

#4
Citat:Dečki sorry na prepucavanju, ali niti sam prvi počeom niti nemam pojma zašto se neki javljaju, a nemaju svoj prijedlog da bi nam svima bilo bolje

Ovo mi naliči na onu iz prošlih vremena "ako nemaš konstruktivni prijednog, nemoj niti kritizirati". Ne pada mi na pamet da savjetujem HRS KV managera kako poboljšati svoj rad.

Ma mene ne interesira kako poboljšati organizaciju dotičnog takmičenja, jer ja nisam organizator. Mene samo interesira da li se u njemu isplati raditi ili ne. Ako ne, ćao takmičenje! I tu HRS ima isti tretman ko i DARC. A tko je u savezu podbacio i zbog čega, baš me pretjerano ne interesira ako je rezultat katastrofa. Kao što sam već puno puta napisao, dok želim biti član, plaćat ću članararinu. Kad ne želim biti, oda ću prestati. Na konfiguraciju saveza nema utjecaja, i boli me briga. Ja sam već prestar da bi se bavio stvarima koje me ne interesiraju, u radio-amaterstu se bavim samo onim što mi donisi istinsko zadovoljstvo.

Citat:Ako nisi znao ljudi traže i donacije. DL je malo razvijenija od Amera, ALI AKO TI KAŽEŠ SUPER..

Pa neka traže (možda je traže krivi izraz, pravilni je mole eventualne sponzore),  nitko im ne zamjera, njihovo pravo... pa neka I HRS traži donacije! Ali ipak nitko ne traži da platim kad pošaljem log... Može ako želi, ali da vidimo tko će ga poslati....

Bit moje diskusije je da ne može organizirati takmičenje onaj tko to za to nema mogućnosti, jer to finalno košta i učesnike (barem vremena ako ništa drugog).


9a6c

Ajme koji san ja floćun, koji san na bombišta...

Ma ko je reka da nema rezultata Zimskog kupa od ove godine? Oni, mislin da nema službenih ka rezultata...

Ima, ko je reka da nema? Eno jih lipo visu na KV robotu, umiveni i počešljani...

E, ali ja ne bi bija ja da opet ne nađen manu...u toj lipoj kosici isto je uteka koji ušenak, ma nije ih puno, ali isto - nije ih lipo vidit. Ovo je ka 2015 godina, zamislite da van u školi meštrovica reče - šjor, eto van mali jema ušenak u kosu :o

Ma ko je to vidija, spominjat ditetu ušenak, neš' ti?

Ma je, ne mogu reć, meni su pretvorili NIL u BADN kod 9A9RR, jesu judi, šta je je, ali opet - nije mi drago da se nekome drugome za istu vezu priznaju dva različita množitelja. Znan, sve je kriv nesriknji Saša (e moj Saša...) a ni mi provincije dikod malo zamišamo Grad Zagreb i Zagrebačku županiju, ma opet neš' ti, oli to sve ionako nije naše???

Jedino će bit nezgodno ako vječni istraživači rupa u siru i promicatelji istine (one koja njima odgovora, jasno) ovo ne iskoriste za prigodu da naše kolege ni krive ni dužne uz sve ostale epitete ne unaprijede još i u miljenike režima...E onda će vrag odnit šalu, ako već i nije...

Elem:

- predsjedniče (do daljnjega...)
- KV manageru (kakti vu ostafki?)
- svi ostali


NE VALJAJU REZULTATI ZK 2015 I NATJECANJE VAM LJUDI NIJE REGULARNO, SUPERKUP SE MORA UKINUTI RADI TOGA I VAŠE BESKONAČNE...ovo ostavljam svima na volju da nadopišu kako me ne bi snašla kazna pravedna, ali svi znate na kojeg sam petog ortaka mislio...

Ostala mi je samo jedna ruka na raspolaganju i baš se mislim kako ću opet u QRP kategoriju umjesto konačno u QRO, ali u ovim uvjetima to zbilja postaje ridikulozno i besmisleno, jer kako se čini nemaš više kome ni zanovetat oko rezultata.


BLJAK.   

9A1IW

Ljudi, sta se vi toliko pjenite? Nemojte raditi kontest i mir.
Evo, ja cu naredni KV preskociti.

...Jer (kao i uvijek) pada na dan kada je sajam u Pordenoneu  ;D

Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

Boris,

kao i uvijek - potpuno si u pravu. Jasno da nema smisla galamiti zato što organizator ne poštuje vlastita pravila i proizvoljne rezultate proglašava službenima.

Samo, nisi napisao kolika bi količina pjene bila primjerena u ovakvoj situaciji?

Jer, obzirom na sve, čini mi se da bi bilo primjerenije popute tebe otići u Pordenone, a pobjednike izvući iz šešira.

Ili na FB oformiti grupu HRKljuš pa pobjednik neka bude lik s najviše lajkova?

Nije ni to neizvedivo, samo se moramo prije dogovoriti, a ne tratiti vrijeme na bandu. Ili neka HRS lijepo u pravilima napiše da su ona samo okvirna, a da je riječ organizatora konačna.

Glavno da su naši dečki na pravim pozicijama pa makar radili i naopako, jel' tako?

Odličan šlagvort za skoru Skupštinu HRS na kojoj se možda načme i kakva, božemiprosti, radioamaterska tema umjesto suhog prepričavanja brojki iz tablica ::) ::)

9A1IW

I? Šta će biti? Ideš s nama u Pordenone ili ćeš raditi kontest? Koju ćeš posluku publici porati?  ;D

Moram biti jasan i eksplicitan jer svaka metafora ili literarna figura uzrokuje bacanje u koš. Sad znam da nisam trebao biti dobar iz hrvatskog, niti puno čitati lektiru.  ;D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

U Pordenone sigurno neću, ni s "vama" ni bez "vas", a za HRKljuš ćemo vidit.

Poruka je svakako - raditi pa se žaliti, nego žaliti jer nisi radio.

A tebi govorio ili ne govorio - svejedno je, znaš i sam.

Glavno da je frend manager, a sve ostalo je crno-bijeli svijet, ili u tvom stilu - govor mržnje, izljev bijesa ili kakva slična i jednako isprazna složenica.

Brojevi i elementarna matematika, na žalost, govore drugačije...pa u tom stilu ni tvoj osobni rezultat u SSB kategoriji nije onakav kako to stoji...Ajde, dva množitelja viška nisu puno, ali ljepše je bez njih, priznaj ;) A čini mi se da je drugima opet skinuo viška mpl...

Salve errorem et omissionem ;)

9A1IW

#10
Citat: 9a6c  u 10. Travanj 2015, 14:37:12
Glavno da je frend manager, a sve ostalo je crno-bijeli svijet, ili u tvom stilu - govor mržnje, izljev bijesa ili kakva slična i jednako isprazna složenica.

A ne, meni nemoj imputirati takve stvari, ja ne padam na to. To što je Željko KV manager, to meni ne znači baš ništa. Ako je nešto ufakalio, ja ću mu to reći, mene to ne dira i to znaju svi koji me poznaju. I nemoj sada ti početi izmišljati poremećene pričice prema kojima ja ne napadam managera jer je mojoj ekipi "poklonio" A klasu. Ispiti su u arhivi i možeš ih provjeriti. Takve gluposti su smijeh, pogotovo kad se zna tko je kome šta poklonio, od ugovora do klasi i natjecanja, a Boga mi i nagrada.

Ako se ikome od vas ratuje samnom ili bilo kim drugim, to radite direktno, ne preko trećih osoba. Mislim da je to neki civililizacijski minimum. Ako treba bilo kome stati na crtu, nije frka. Može taj deal?

Citat: 9a6c  u 10. Travanj 2015, 14:37:12
Brojevi i elementarna matematika, na žalost, govore drugačije...pa u tom stilu ni tvoj osobni rezultat u SSB kategoriji nije onakav kako to stoji...Ajde, dva množitelja viška nisu puno, ali ljepše je bez njih, priznaj ;) A čini mi se da je drugima opet skinuo viška mpl...

Iskren ću ti biti, pojma nemam koliko imam množitelja, niti sam gledao, niti mi je bitno. Ne radim drame od tih takmičenja, u njima učestvujem rekreativno iz zabave...

Ako je sporan moj plasman, poklanjam trofej prvom ispod mene. Meni to stvarno ne znači ništa.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

#11
Citat: 9A1IW  u 10. Travanj 2015, 20:26:45
Citat: 9a6c  u 10. Travanj 2015, 14:37:12
Glavno da je frend manager, a sve ostalo je crno-bijeli svijet, ili u tvom stilu - govor mržnje, izljev bijesa ili kakva slična i jednako isprazna složenica.

A ne, meni nemoj imputirati takve stvari, ja ne padam na to. To što je Željko KV manager, to meni ne znači baš ništa.

Ajme Boris...

U jednoj drugoj prigodi si izjavio ovo:

No, bitno da se drvlje i kamenje sipa samo na KV managera,nebitno sto se radi o mom prijatelju, ne branim ga zbog toga.

Il' ti je neko mrknuo password ili te izdaje memorija pamćenja...odluči sam, ali ja bih rekao da - se razumijemo.

Pa da skratimo, kako reče drug Pantitj - prasitji ionako nisu ništa posebno kad se oladu ;)

9A1IW

Na žalost, nisi shvatio. Ili možda jesi, no kako si poznat po piskaranjima "po dekretu", ne čudi me "neshvaćanje".

No, da mi završimo sa raspravama na ovu temu, jer još ove godine sam član tog vašeg Saveza, dalje neću biti. Već sada me više ne zanimaju kadroviranja po tom vašem savezu, a od naredne godine će me zanimati još manje. Tko će biti neki menadžerčić, tko neće, tko će biti predsjednik, tko neće, tko će biti kriv za propast vaših natjecanja, sve je to dio prošlosti. Jedino mi je žao što sam išao ispravljati krivu Drinu i sa vama voditi diskusije. Čisti gubitak vremena i ugleda.

I slobodno pucajte pretnje kako moramo biti članovi da ne budemo "izdajnici" i "štetočine", slobodno nam otmite kratke pozivne znakove, sve je to meni nebitno. Ja ću se svojim hobijem baviti i bez vas, a ako pošizim, lako sve rasprodam i za te pare kupim još koje staro prometalo da se guštam u miru, bez represija i folirancija. Na relijima nema ni kontest-robota ni namještanja množitelja, a ni moralnih vertikala koji su iza kulise teški foliranti i lažljivci.

Preporučam ti da usvojiš ponašanje svog klupskog predsjednika i da se u miru počnemo ignorirati. Meni su ove šuplje diskusije postale naporne.

'Ajd zdravo, idem spavati, sutra me čeka novih 700km na cesti, a vi "moralne vertikale", smišljajte i dalje kako prevariti Miljenkov kompjuter i drugome uvaliti kaznene bodove. Od plaketa, medalja i pehara se zivi, pa je opravdano gaziti preko leševa.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

E moj Boris...

Svega si ovdje nabrojio, a malo toga bi se dalo nadovezati na temu ili bar prethodni post.

Jesam prilično vertikalan, ali ne toliko da bi baš tebi oteo jednoslovni znak ili nedajbože uvaljivao kaznene bodove. O paklenom planu sabotaže KV robota strah me i pomisliti :o

Bilo bi zanimljivo kad bi bar meni uspio protumačiti prvi pasus, ali zbilja - i ja se slažem da ti je pametnije otići na tih 700 km puta i ako te bude volja pojaviti se u nekom narednom  9A kupu na tvoje i zajedničko veselje.

Jasno, ako takvog kupa uopće i bude, tj ako se - kako ti kažeš - "neki menadžerčić" po pitanju očituje ::)

Pazi na cesti...neprijatelj nikad ne spava...

9A1IW

Gospodo draga, tokom druženja nakon skupštine nametnuo mi se samo jedan zaključak: tako vam je, kako vam je, jer ste vi to tražili (prije 8 godina). Tko sam ja da budem remetilački faktor u vašoj idili? Stoga je diskusija završena, a o KV kupovima ćemo još razmisliti. Ispravan način je onaj koji prakticira 2SB - učestvuj, ali log ne šalji.
Iako sam skloniji mišljenju da vas treba kazniti vašim oružjem i vašim takmičarskim inžinjeringom, na način da se log pošalje, ali bez nekih odrađenih znakova.

Ni za znakove me nije briga, bude li HRSovog bahaćenja, doći će HAKOM i napraviti reda. A ako se to ne dogodi, možete mi vratiti znak 9A6KTB ili mi dati novi, malo dulji (npr. 9A6SCHUPACK), jer ja ovo financirati više neću.

Odoh se vozikati po Slavoniji, jer za upravljanje autom moram imati vozačku dozvolu i osiguran auto, ne moram biti član HAKa ili nekog sličnog udruženja građana.

Ćaopusabok.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris