• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

KV natjecanja u organizaciji HRS-a

Autor 9A1IW, 05. Studeni 2014, 10:54:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A1IW

#15
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 17:01:20
Sad nije mail, već je forum.. a možda nije ni forum, već je što?? Golub pismonoša, pa se izgubio putem? Ili ?
Kako god, pročitaj što si napisao u nekoliko navrata, pa zaključi dramiš ili ne... No, rekoh,  svatko koristi što mu draže.

Pise "tekst"... Upravo pogledao.

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 17:01:20
Na kraju, uopće nije bitno.. ionako radiš turistički, zar ne? Pa čemu onda sekiranje i nervoza?

Pa nema nervoze. Jedini si nervozan ti. A i svadjao bi se... I onda veli predsjednik Zdenko da sam "i ja osoba teskog karaktera", da zavrsim sa citatom. Nikakve frke nema, mene ovo zabavlja. Nisam ni pogledao log koji si mi citirao, nisam niti provjeravao o cemu se radi. Sta me briga...?

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 17:01:20
Ja ću samo ponoviti ono što sam već nekoliko puta napisao vezano za N1MM.. pokušao sam u dva navrata..
Prvi puta u prošlom stoljeću, drugi puta oko 2005. godine... prvi puta prepuno bugova.. drugi puta raspad Access baze u pola contesta.. (da, znam da sad više u N1MM+ nema Access baze)...

NIkad problema, nikakvih. Jedini bug mu je da posizi ako mu nesto visi na com portu kojim se kaci na stanicu, kao kad ostane pokrenut Logger32.

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 17:01:20
Eto opet... naslućuješ krivo.. kod tebe su sve neke pretpostavke u pitanju i teorije zavjere.. Paranoja?

Hahaha :-) Kako mozes reci da krivo naslucujem, kad nisam ni rekao sta naslucujem. ;D

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 17:01:20
Gle, činjenica je da su rezultati pogrešni, u sva tri domaća contesta..
Dobro, zadnji su još neslužbeni, ali službeni od prethodna dva nisu OK..
Ili je kriv robot ili je kriv manager koji je potpisao rezultate?
Nemoj sada reći da su krivi natjecatelji...??  ???

Naravno da nisu. natjecatelji su krivi ako se usvoje zalbe, koje se redom ne usvajaju ili se usvajanje izvrda nekim od "saljivih" obrazlozenja.

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 17:01:20
Naravno da nije, jer je problem bio sasvim deseti.. ako te baš zanima, prouči malo štivo od tada, pa će biti jasnije.
O ovome sam sve već rekao i tada, pa ne vidim smisla za ponavljanje.

Jesi, puno toga si rekao. no nisi mi rekao o kojim se poslovima radilo na relaciji HRS - K-Soft i kad je taj posao dobiven. Cisto me zanima, informacije radi. Kao i cijena sadasnjeg "robotanja" po formuli koju sam gore naveo. Za to bih morao poslati mail u HRS? Budem, zajedno sa zalbom kad mi zveknu finalnih 7 kaznenih.  :D
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 17:32:07
Jesi, puno toga si rekao. no nisi mi rekao o kojim se poslovima radilo na relaciji HRS - K-Soft i kad je taj posao dobiven. Cisto me zanima, informacije radi. Kao i cijena sadasnjeg "robotanja" po formuli koju sam gore naveo. Za to bih morao poslati mail u HRS? Budem, zajedno sa zalbom kad mi zveknu finalnih 7.  :D
Kako da ne, napisao prije dva-tri posta, zar ne?
Čak si me i citirao... osim toga, sve ti je o tome javno dostupno, a i pitat ćeš, eto mailom..
Za sadašnje "robotanje" sam ti odgovorio.. a i rekao si da ne pitaš samo mene..

A i onako vidim da ne pročitaš ni trećinu toga što ti netko napiše, pa se stvarno pitam čemu uopće služi rasprava s tobom?


9A1IW

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 18:16:45
A i onako vidim da ne pročitaš ni trećinu toga što ti netko napiše, pa se stvarno pitam čemu uopće služi rasprava s tobom?

Ne znam, nista ja ne znam, no znam da ti ovaj "odgovor" sluzi da "kvazismisljeno" izbjegnes odgovoriti na pitanje o K-Softu. Sad si me bas zaintrigirao.  ;) Dakle, jos uvijek ne znam koliko kosta odrzavanje sadasnjeg KV robota, kao ni informaciju o radovima K-Softa za HRS i o datumu sklapanja ugovora. Molim one koji imaju podatke, da ih napisu, cime ce se smanjiti trosak vremena na kopanje po "arhivama" i omoguciti djelotvornije naganjanje ekspedicije FT4TA.  ;D

Skoro sam zaboravio, zasto se odmah nije unificirao robot, vec se cekalo godinama da se to napravi? Pa, ako netko i to zna, neka napise.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A1IW

#18
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 18:16:45
A i onako vidim da ne pročitaš ni trećinu toga što ti netko napiše, pa se stvarno pitam čemu uopće služi rasprava s tobom?

Ne znam, nista ja ne znam, no znam da ti ovaj "odgovor" sluzi da "kvazismisljeno" izbjegnes odgovoriti na pitanje o K-Softu. Sad si me bas zaintrigirao.  ;) Dakle, jos uvijek ne znam koliko kosta odrzavanje sadasnjeg KV robota, kao ni informaciju o radovima K-Softa za HRS i o datumu sklapanja ugovora. Molim one koji imaju podatke, da ih napisu, cime ce se smanjiti trosak vremena na kopanje po "arhivama" i omoguciti djelotvornije naganjanje ekspedicije FT4TA.  ;D

Skoro sam zaboravio, zasto se odmah nije unificirao robot, vec se cekalo godinama da se to napravi? Pa, ako netko i to zna, neka napise. Oci glasaca na narednim izborima su uprte u ovaj tekst  :)
[/quote]
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

#19
Kao što rekoh, čitaš samo ono što tebi paše, a veći dio ispustiš...
Sve ti piše, sve je pisalo i nema nikakvih tajni..

Samo nekima valjda ishlapi, ne znam...  ???

120 sati posla, kroz nešto preko dvije godine.. 100kn/h.. Puno/malo? Ne znam..
Toliko je dogovoreno, toliko je naplaćeno.. broj sati je bio i veći od toga (cca 2h tjedno), ali to se ne broji, jel tako?

Eto, sad možeš u miru naganjati FT4TA.

Da ne moraš sam sebe citirati..

73,
9A5K


9A1IW

OK, zar je to bilo tako tesko? Sad mi jos samo odgovori na onaj dio koji se tice datuma dobivanja ugovora po kojem se taj posao radio, pa nam ostaje samo da rijesimo sadasnje troskove robotiranja i prica je zavrsena.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

Zašto bi? Imaš u arhivi.. ionako ju pretražuješ još od popodne...  :P

9A3TY

Po meni, problem je što natjecanja nisu "u organizaciji HRS-a" već su u NEorganizaciji HRS-a.
Prije smo imali neslužbene i službene rezultate. Sada imamo neslužbene, poluslužbene, podslužbene, nadslužbene i naravno službene. Ja još uvijek pojma nemam kad npr. počinje žalbeni rok. Podaci koji bi trebali biti "zacementirani" se mijenjaju češće nego pelene na maloj bebi. Sve u svemu natjecanje gubi draž.

Borise, što se tiče N1MM imao si veliku sreću ili te nije smetalo što npr. nije u stanju obračunati ispravno bodove, što nakon editiranja veze dobiješ vezu viška, što nakon "rescore current contest" dobiješ dvostruko više veza, što možeš iskonfigurirati DTR-CW i CAT kontrolu uređaja na jednom portu ali to ne radi, što podaci koje unosiš kad otvaraš novi contest nemaju nikakve veze s tim contestom, što za svaki error koji se pojavi kažu nismo mi krivi nego windowsi ili driver ili hardver ili ..., što u multi-pc konfiguraciji ne prenosi informacije o množiteljima kroz mrežu, ... Vrhonac svega je da kad se pojaviš na konkurentskoj mailing listi na kojoj niti ne spomeneš n1mm šalju ti vrijeđajuće osobne e-mailove jer eto usudio si se pogledati drugi softver. Arogancija kakvu odavno nisam susreo. Nažalost, kad čovjek uloži dosta vremena u učenje i zaobilaženje svih problema teško je prebaciti se na nešto drugo.

Usput, ti bi trebao kao iskusan forumaš znati da ćeš ovdje jako teško naći konkretne odgovore barem kad je u pitanju HRS. Odgovorni ti se neće javiti a svi drugi odgovori ti ionako ništa ne znače.
73 de Ivo, 9A3TY

9A1IW

#23
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 21:55:05
Zašto bi? Imaš u arhivi.. ionako ju pretražuješ još od popodne...  :P

Ma jok, nešto sam radio vezano uz posao, nisam stigao. Budam čim uhvatim vremena, pa ću napisati na forum, a ti me ispravi ako budem nešto krivo shvatio.  8)
Vidiš da sam ja malo tup i glup, ne shvaćam na prvu, treba mi puno ponavljati. Sreća pa je tu publika koja bolje i brže shvaća materiju. ;D

Citat: 9a3ty  u 05. Studeni 2014, 22:15:23
Borise, što se tiče N1MM imao si veliku sreću ili te nije smetalo što npr. ...(CUT)

Nikada, niti jednom nisam doživio ništa slično, niti itko iz moje ekipe, a većina njih koristi upravo N1MM. Osim toga, pogledaj moje logove ako želiš, sam se možeš uvjeriti u ispravnost rada N1MM. Najkasnije, svaki dan se patim sa kojekakvim smećem od softvera na poslu, da nešto ne valja, pa nema šanse da bih se patio i u svoje slobodno vreme, koliko god da mi bitan ili nebitan bio neki kontest...
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris