• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

KV natjecanja u organizaciji HRS-a

Autor 9A1IW, 05. Studeni 2014, 10:54:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A1IW

Citat: 9a6c  u 05. Studeni 2014, 04:17:16
Kad malo bolje razmislim - Boris je potpuno u pravu.

Sad se kao i na UKV robotu odmah vide prijavljeni rezultati što pridonosi sveopćoj transparentnosti i omogućava neodlučnima da taktiziraju od zadnjeg časa i odaberu kategoriju koja im iz nekog razloga više odgovara.

Možeš li mi objasniti na koji način vi takmičari odabirete kategoriju? Po želji ili po stvarnoj situaciji? Zar je želja za "trofejem" toliko jaka da se uvijek mora lagati? Ako je tome zaista tako, nema tog softvera koji će uvesti red u svijest ljudi.

Citat: 9a6c  u 05. Studeni 2014, 04:17:16
Upload logovaje kudikamo jednostavniji i lakši, osobito ako se uradi nekoliko puta bez uspjeha za razliku od bivšeg robota koji bi ti samo poslao potvrdu prijema. Ovaj ima puno više smisla za humor pa ti samo objavi da je filek koji si mu htio podvaliti "not cabrillo" (vidi sliku u privitku).

Ja nisam imao tih problema, ako ih je bilo, ispravit će se.

Citat: 9a6c  u 05. Studeni 2014, 04:17:16
Naravno, osim pravilnog cabrillo formata koji očito svi programi , a osobito oni koje preporuča sam oganizator, treba imati i preglednik kojeg organizator , doduše, ne preporuča i na sudionicima je da sami prošire horizonte u tom pogledu kako bi im operacija uspjela i rejting robota ostao intact.

Organizator preporuča? Ja sam koristio N1MM i nisam imao problema. Domaći log ne koristim jer mi je nepotrebno imati 17 programa za logiranje, a pogotovo ne želim koristiti 9A5K log nakon urnebesa oko stabilnosti koje sam iskusio kod prvih početaka moje aktivnosti u domaćim KV takmičenjima. Možda se sad stanje popravilo, no kad vidim onaj spartansko-neugledni user interface, vrate mi se uspomene i digne mi se kosa na glavi.  :D

Citat: 9a6c  u 05. Studeni 2014, 04:17:16
Upotreba robota s ove strane zbilja je jednostavnija i lakši je za pregled, jedino još nisam utvrdio u čemu je ta skoro nepodnošljiva lakoća o kojoj se priča u odnosu na ono prije.

Ja znam da bi vama "veteranima" najviše odgovaralo da se koristi papirnati log, no...  ;D

Citat: 9a6c  u 05. Studeni 2014, 04:17:16
Inače Boris, ovo mu i nije baš prvi Kup Jadrana, ali taj mali propust toleriram. Ono što mi baš i nije sjelo je što su Opća pravila KV natjecanja ista za sve Kupove, a individualne razlike među njima toliko male da zbilja nije trebalo tri puta trokirat da se vidi u čemu je finta.

Ja te pozivam na napišeš jedan jedini komad softvera, odaberi platformu i programski jezik po želji, pa da vidimo na šta će to ličiti. Neka samo iskoči prozor na monitoru na kojem piše tvoj pozivni znak, ništa drugo ne treba...

Citat: 9a6c  u 05. Studeni 2014, 04:17:16
Jedino s čim se bezrezervno slažem s tobom - napredak je očit i zbilja nema te cijenu koju ne bismo trebali platiti za to. Kad malo bolje pogledam, nismo ni onu jednu godinu dana trebali onako masno plaćati korištenje starog robota, nego sve od reda.

Ako sad neko posli ovog svega pomisli - pa ovaj nije skroz svoj - u pravu je :-*

E, vidiš, to me zanima. Tko mi može dati neki link na financijske izvještaje koji će nam pokazati dosadašnje troškove informatičke podrške u kontestima, od robota, do kontest softvera. Tko je softver radio, za koje pare, tko ga je održavao, isto za koje pare. I još jedna sitnica me zanima, od kada su se ti radovi vršili i pod kojim predsjedništvom?
Malo toga se u ovom Savezu radi "za džabe", pa da vidimo koliko nas to košta.

Da za to otvorimo neku novu temu?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9a6c

#1
A moj Boris, osim prezentacije navijačkih rekvizita nisi ponudio nijedan suvisao odgovor niti argument.

Obzirom na naslov teme ja se isključujem jer idemo u OFFTOPIC pa ako tvoj omiljeni moderator ovu temu lijepo razdvoji možemo nastaviti.

9A1IW

#2
Citat: 9a6c  u 05. Studeni 2014, 11:43:15
A moj Boris, osim prezentacije navijačkih rekvizita nisi ponudio nijedan suvisao odgovor niti argument.

Čitaj s razumijevanjem.

Dakle, Tko je, kada i za koje pare radio robote i softver za KV i UKV?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

#3
Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 13:42:14
Čitaj s razumijevanjem.

Dakle, Tko je, kada i za koje pare radio robote i softver za KV i UKV?

Ti ne znaš čitati financijska izvješća u zadnjih X godina ili  se praviš da ne znaš?  ???

No, da ti olakšam...

Ništa od navedenog nije tajna.
UKV robot je radio Miljenko, 9A2MI... Isti se plaća godišnje ako se dobro sjećam cca 4.500 kn (zadnjih 6-7-8 godina, ne sjećam se točno).. Dakle, recimo do sada 7 x 4.500 kn.. ne znam je li bilo brutto, netto ili malo jedno malo drugo.
Sadašnji KV robot je napravio isto Miljenko, 9A2MI, ako se dobro sjećam, još 2007. godine.. posao izrade istog je plaćen cca 4.500 kn 2008. godine (isti je odrađen 2007. godine).

Prvi KV robot za naša natjecanja sam radio ja... još 2003. godine... novu (web) verziju negdje 2009. godine...
Ovi roboti su korišteni od 2003. godine (9A CW contest) i za domaće KV conteste do kraja 2013. godine.
Izrada i održavanje istih u tom  periodu su HRS koštali NULA kuna (ili kako si ti rekao "džabe"),
osim za 2013. godinu kada je ugovoreno održavanje tih robota i koštalo je HRS 3.500 kn (to ti je recimo otprilike kao cijena povratne avio karte od Beča do Bugarske)..

Pod software za KV i UKV pretpostavljam da misliš na logging software.
Ne znam tko je sve radio software, ali u periodu od negdje početka 2000-ih do danas, osobno sam napravio:
1. Module za Writelog za sva domaća KV natjecanja (neki od ovih se i danas koriste, koliko znam)
2. 9ATest software (i ovo se još koristi, koliko sam imao prilike čuti)..
3. DXLog.net (to je onaj ruševni, prepun rupa i sa spartanskim sučeljem)

Sve navedeno (točke 1., 2. i 3.) što se tiče softwarea za KV i UKV je HRS koštalo NULA kuna ("džabe")...

OK?

9A1IW

#4
Ne znam da li je OK, moram usporediti tvoje navode sa službenim izvještajima.

Kak' bi rekli vi Zagorci: "Bumo si pogledali kaj arhive veliju."  :D

Upada mi u oči ovaj komentar na konto "Bugarske", što ukazuje na određene animozitete. Veliš, karta za LZ je 3500Kn? Za te pare se može kupiti i kakav ozbiljan Optibeam? Ili su te antene skuplje, moram pogledati trenutne cijene po oglasniku.  8)


Idemo dalje sa pitanjima - koliko danas košta održavanje oba robota, KV i UKV?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A4QV

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 14:18:53
..... i koštalo je HRS 3.500 kn (to ti je recimo otprilike kao cijena povratne avio karte od Beča do Bugarske)..

u cijenu je uracunato
prijevozno sredstvo parkirano na aerodromskom parkiralistu do povrata ili bez toga troska ?

9A5K

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 14:40:22
Ne znam da li je OK, moram usporediti tvoje navode sa službenim izvještajima.

Upada mi u oči ovaj komentar na konto "Bugarske", što ukazuje na određene animozitete.

Kak' bi rekli vi Zagorci: "Bumo si pogledali kaj arhive veliju."

Već sam napisao da nije ništa tajna i sve lijepo postoji u arhivama.

Komentar na konto "Bugarske" nema veze s animozitetima, samo ćeš taj iznos naći isto u arhivama od ove godine,
pa kad je već aktualno, zašto ne?..
Ima tu i jedna druga tema na konto "Bugarske", pa više o tome tamo...

Možda sam ja budala što sam tih 10 godina radio "džabe" (dobro su mi neki već rekli da jesam)..
Rekla-kazala priče ne priznajem, a ako si ti istima povjerovao, što ti ja mogu.

Rekli bi moji Zagorci i onu drugu: "se vas bum tužil"....

A sad kad znamo koliko što košta, mene zanima kako komentiraš službene rezultate u kojima su sve tvoje veze sa krivo primljenim podacima ispravljene u ispravno i kao takve proglašene konačnim rezultatom?
Eto, da ne tražiš puno, da ti pomognem:

Error log:
Station:

11.01.2014.
9A1IW


BR. Call Sent ex1 Error Ok hfCLCC qso points    
1. 9A4CD 0018 Bad District [ZG] Admin OK GZ [86] 2 A  
2. 9A1DL 0026 Rec Ex1 0015 Admin OK 0016 2 A  
3. 9A4CD 0048 Bad District [ZG] Admin OK GZ [86] 2 A  





9A5K

Citat: 9a4qv  u 05. Studeni 2014, 14:48:26
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 14:18:53
..... i koštalo je HRS 3.500 kn (to ti je recimo otprilike kao cijena povratne avio karte od Beča do Bugarske)..

u cijenu je uracunato
prijevozno sredstvo parkirano na aerodromskom parkiralistu do povrata ili bez toga troska ?

Ne znam, piše valjda u izvješću, pa pogledaš...

9A4QV

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 14:53:32
Citat: 9a4qv  u 05. Studeni 2014, 14:48:26
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 14:18:53
..... i koštalo je HRS 3.500 kn (to ti je recimo otprilike kao cijena povratne avio karte od Beča do Bugarske)..

u cijenu je uracunato
prijevozno sredstvo parkirano na aerodromskom parkiralistu do povrata ili bez toga troska ?

Ne znam, piše valjda u izvješću, pa pogledaš...

Mislim da ne govorimo o istom avionskoj karti za Bugarsku...
ja sam mislio na ove zadnje karte za Bugarsku...

Ne da nismo dobili izvješće sa skupštine, nismo dobili ni:

O tijeku Opće Skupštine na ovim stranicama izvještavat će vas članovi izaslanstava HRS-a Željko Pilat, 9A2R i Željko Ulip, 9A2EY. Pridružit će se i Nikola Perčin, 9A5W kao član Izvršnog Odbora IARU Regije 1.

a financijsko izvješće za spomenuti skup ćemo možda dobiti kroz par godina..

9A1IW

#9
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 14:50:53
Možda sam ja budala što sam tih 10 godina radio "džabe" (dobro su mi neki već rekli da jesam)..
Rekla-kazala priče ne priznajem, a ako si ti istima povjerovao, što ti ja mogu.

Ispada da si se krajem 2013 opametio. Ja ne vjerujem ničem, osim papirima, a i oni trpe svašta. Arhivama HRS-a vjerujem najmanje jer su ili nepotpune, ili "prilagođene" ili nestaju, kao što se dogodilo prilikom moje zadnje žalbe. No, pročešljat ću šta kaže HRS o tome, a sjećam se i "Radio HRS" koji je svojevremeno pisao o nekakvom angažmanu K-softa, samo da upecam malo vremena. Sad me baš zaintrigiralo ovo pozivanje na "rekla-kazala"

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 14:50:53
A sad kad znamo koliko što košta, mene zanima kako komentiraš službene rezultate u kojima su sve tvoje veze sa krivo primljenim podacima ispravljene u ispravno i kao takve proglašene konačnim rezultatom?
Eto, da ne tražiš puno, da ti pomognem:

Ne komentiram uopće, niti sam gledao log, niti mi je bitan - plasman u natjecanju mi je osrednje jadan, ne dobivam nikakav "trofej", niti mi ikakva intervencija može pomoći u ukupnom plasmanu koji je isto jadan. Moraš usmjeriti paranoju u drugom pravcu, jer zašto bi mi netko poklanjao bodove koji mi ne trebaju?  ;D
No, zato pogledaj UKV robot. Tamo garant ima neka opaka mućka kad sam prvi u kategoriji.  ;D 'Ajd, da ti uštedim na trudu i vremenu, prvi sam zato što se jaki igrači ove godine ne takmiče.  ;D

No, da ponovim pitanje - koliko sada košta održavanje oba robota?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
[Ispada da si se krajem 2013 opametio. Ja ne vjerujem ničem, osim papirima, a i oni trpe svašta. Arhivama HRS-a vjerujem najmanje jer su ili nepotpune, ili "prilagođene" ili nestaju, kao što se dogodilo prilikom moje zadnje žalbe. No, pročešljat ću šta kaže HRS o tome, a sjećam se i "Radio HRS" koji je svojevremeno pisao o nekakvom angažmanu K-softa, samo da upecam malo vremena. Sad me zaintrigiralo ovo pozivanje na "rekla-kazala"

Pa i to je bilo sasvim javno objavljeno, ali nema veze s natjecanjima već je riječ o sasvim drugoj stvari, a riječ je o
bazi podataka članova, razvoju nove aplikacije, migraciji i prilagodbi postojećih podataka i dvogodišnjem održavanju.
I opet sam "budala" jer nakon isteka te dvije godine i dalje održavanje radim "džabe", kada to zatreba.
Ne zbog mene, ni zbog sebe, već zbog vjerojatno jedine osobe koja korektno radi svoj posao u HRS-u.

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
Ne komentiram uopće, niti sam gledao log, niti mi je bitan - plasman u natjecanju mi je osrednje jadan, ne dobivam nikakav "trofej", niti mi ikakva intervencija može pomoći u ukupnom plasmanu koji je isto jadan. Moraš usmjeriti paranoju u drugom pravcu, jer zašto bi mi netko poklanjao bodove koji mi ne trebaju?  ;D
No, zato pogledaj UKV robot. Tamo garant ima neka opaka mućka kad sam prvi u kategoriji.  ;D 'Ajd, da ti uštedim na trudu i vremenu, prvi sam zato što se jaki igrači ove godine ne takmiče.  ;D

Paranoja je prisutna u tvojoj glavi, ne mojoj..
Ne zanimaju me uopće tvoji rezultati, pa makar bili i namješteni kao u navedenom primjeru.
Zašto ti je netko poklonio bodove, ne znam... znam jedino tko bi taj netko mogao biti..

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
No, da ponovim pitanje - koliko sada košta održavanje oba robota?

Nadam se da ne pitaš mene, jer valjda ti je jasno da ja već duže vremena nemam ništa s ni jednim od njih,
i da ne bude zabune i nekih primisli, nemam više nikada namjeru imati nešto niti s jednim od njih.

Daleko je veći problem što jedan od ta dva ne radi kako treba niti nakon trećeg contesta, što ti uporno odbijaš i spominješ dječje izgovore tipa porođajne muke...

Kad me već provociraš, malo i offtopic: što bi s onim tvojim APRS planovima?
Ako se ne varam, čak si u mandatu bivšeg UKV managera nešto trebao po tome raditi..
Pa je od velikih riječi, ostalo što?


9A1IW

#11
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 15:28:39
Pa i to je bilo sasvim javno objavljeno, ali nema veze s natjecanjima već je riječ o sasvim drugoj stvari, a riječ je o
bazi podataka članova, razvoju nove aplikacije, migraciji i prilagodbi postojećih podataka i dvogodišnjem održavanju.

Eto, ipak se sjećam da je nešto bilo. Kad je K-Soft dobio taj posao? Ima nekih financijskih dimenzija u izvještajima? Moralo bi biti? Koliko je toga realizirano? Radila se aplikacija za što?

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
Paranoja je prisutna u tvojoj glavi, ne mojoj..

Pa nisam ja plasirao teoriju po kojoj mi je poklonjen plasman? Jedino što bi se meni moglo dogoditi u toj listi je da sam diskvalificiran. Ne mogu ni gore ni dole, a ni do pehara/plakete/kozmičke slave.  :)


Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
Ne zanimaju me uopće tvoji rezultati, pa makar bili i namješteni kao u navedenom primjeru.

Achtung - paranoja!  ;D Šta mi je namješteno? Fantastična sredina rang-liste? Da mi netko dopiše ili oduzme još 5 veza, ne bih nikamo otišao i dalje bih bio u sredini. :-D I da se poduprem u argumentiranju, 2 znaka (akka 4 veze) sam propustio jer mi se ne sviđaju njihovi vlasnici. Onaj tko ganja rezultat to ne radi. Taj bi se i crnom đavlu prodao za bod. Ove KV konteste radim turristički, da nas ima više i da čim prije potrošim stare QSLke.
Ne'š ti zavjere  ;D

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
Zašto ti je netko poklonio bodove, ne znam... znam jedino tko bi taj netko mogao biti..

Krenimo od motiva, krivac će isplivati sam - zašto bi mi netko poklonio par bodova? Možda ih je time poklonio nekom drugom? U svakom slučaju, ja ti nisam meta, krivo gađaš.

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
Nadam se da ne pitaš mene, jer valjda ti je jasno da ja već duže vremena nemam ništa s ni jednim od njih,
i da ne bude zabune i nekih primisli, nemam više nikada namjeru imati nešto niti s jednim od njih.

Pitam sve, nisi ti jedina publika na forumu.  :)

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
Daleko je veći problem što jedan od ta dva ne radi kako treba niti nakon trećeg contesta, što ti uporno odbijaš i spominješ dječje izgovore tipa porođajne muke...

A ti ih sa svojim softverom nisi imao? Sad mi je žao što nisam sačuvao tekst u kojem mi objašnjavaš da si instaliram novu verziju onog tvog "pralogera", ja to napravim, a ovaj se sruši da je sve zazvonilo.  ;D Ne bi bilo frke da nije kontest na vratima, već nervozno kuca i zvoni.  :)
Čujem se sa kolegom, možda sam ja kriv, kad ono ista priča. Na kraju sam radio s tom starijom, uz sve njene mane i propuste. Kad sam prešao na N1MM, prestale su i muke sa "fičurima". Dakle, softver je softver, ima svoje "muhe", tikao softveraš to znaš najbolje. Čemu isključivost?

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 15:08:59
Kad me već provociraš, malo i offtopic: što bi s onim tvojim APRS planovima?
Ako se ne varam, čak si u mandatu bivšeg UKV managera nešto trebao po tome raditi..
Pa je od velikih riječi, ostalo što?

Čemu svađalački ton? Uopće te ne provociram, samo diskutiramo o aktualnim problemima i njihovim uzrocima. Nema razloga za uzavrelu krv? Ili je to taktika da me se okrivi za "poticanje svađe", pa da popijem još 15 kaznenih, kao što je to bilo zadnji put. S tom razlikom da sad arhiviram sve svoje tekstove, pa se neće dogoditi da "nestanu". Iako to malo znači mojim "dželatima".  ;D

No, da ti odgovorim, ostalo je to da su aktivna 2 kompa + jedan je u Ivaniću koji će uskoro biti u funkciji i jedan treba prema Slavoniji, mislim da će ga zgrabiti dečki u OS. To je moj dio koji sam rekao da ću odraditi i koji sam odradio. Ja nemam ugovore sa Savezom, moje aktivnosti ne financira nitko, koliko stignem - stignem.

Daljnje aktivnosti nema jer za ovaj i ovakav Savez neću raditi ništa. Šikaniranje i ignorancija nije stimulativna atmosfera za rad, a kako ja nisam mazohist po prirodi...  :) Sačekat ću naredne izbore, možda se nađe netko tko će popraviti ono što je garnitura nakon Pere ubila do kraja. Ovo je moje mišljenje i prihvaćam svih 7 kaznenih koje ću sad pokupiti, da sad teatralno ne citiram Radu Končara.  8)
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 16:02:32
A ti ih sa svojim softverom nisi imao? Sad mi je žao što nisam sačuvao tekst u kojem mi objašnjavaš da si instaliram novu verziju onog tvog "pralogera", ja to napravim, a ovaj se sruši da je sve zazvonilo.  ;D Ne bi bilo frke da nije kontest na vratima, već nervozno kuca i zvoni.  :)
Čujem se sa kolegom, možda sam ja kriv, kad ono ista priča. Na kraju sam radio s tom starijom, uz sve njene mane i propuste. Kad sam prešao na N1MM, prestale su i muke sa "fičurima". Dakle, softver je softver, ima svoje "muhe", tikao softveraš to znaš najbolje. Čemu isključivost?

Naravno da jesam... međutim, ja ne brišem niti jedan mail, a tvog na tu temu nisam našao..  ???
Na kraju krajeva, apsolutno nebitno.. meni je svejedno koji ti software koristiš, na kraju krajeva, svatko koristi ono što mu odgovara.

Što se tiče ovog robota, ja ću ponoviti još jednom da ne govorim o bugovima u softwareu, već o neusklađenosti istog s pravilima.  Valjda razumiješ razliku?
A primjer s tvojim logom je naveden samo kao jedan od mnogih propusta koji su napravljeni u obradi KV natjecanja u ovoj godini.
Ovaj iz primjera nije bug robota, a sad koliko toga još ima, stvarno mi se ne da istraživati.

Možda je to tebi svejedno, jer, kako kažeš, radiš turistički... ali ima onih kojima nije svejedno.. ili im bar nije bilo svejedno.


9A1IW

#13
Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 16:30:40
Naravno da jesam... međutim, ja ne brišem niti jedan mail, a tvog na tu temu nisam našao..  ???

Da li je bio mail ili tekst na forumu - ne znam, zato sam i napisao "tekst", no znam da je SW radio loše. I šta onda? Ja oko toga ne dramim, loš rad svakvog softvera mi je svakodnevica.

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 16:30:40
Što se tiče ovog robota, ja ću ponoviti još jednom da ne govorim o bugovima u softwareu, već o neusklađenosti istog s pravilima.  Valjda razumiješ razliku?

Recimo da razumijem, no ne razumiju ju oni (ili vi) koji pucate po novom robotu, a svi polako naslućujemo zašto je tome tako.

Citat: 9A5K  u 05. Studeni 2014, 16:30:40
Možda je to tebi svejedno, jer, kako kažeš, radiš turistički... ali ima onih kojima nije svejedno.. ili im bar nije bilo svejedno.

Pravom takmičaru u 9A KV kupovima nikako nije svejedno šta se zbiva u logovima jer je to ultimativna muljaža s kojom se nitko ne može nositi i treba ju sasjeći u temelju! Jer, zašto da se nekoga "osakati" takvom zakulisnom igrom na samom kraju, kad je on toliko truda uložio u muljaže sa kategorijom, lokacijom, uskraćivanjem množitelja. dogovaranjem veza, namjernim davanjem krivih raporta koji konkurenciji oduzimaju bodove, radom bez dozvole i sl. A nije fer niti prema samom takmičenju koje je već sad na glasu kao..."svakakvo".  ;) Sjetimo se samo onih poništenih rezultata od prije koju godinu, nije stvar spasio niti ultimativni robot, usklađen sa svim mogućim propozicijama.
Propozicije, šta je to?  8)

I? Nitko ne zna koliko košta održavanje robota po jednadžbi UKV+KV=?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

9A5K

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 16:41:12
Da li je bio mail ili tekst na forumu - ne znam, zato sam i napisao "tekst", no znam da je SW radio loše. I šta onda? Ja oko toga ne dramim, loš rad svakvog softvera mi je svakodnevica.
Sad nije mail, već je forum.. a možda nije ni forum, već je što?? Golub pismonoša, pa se izgubio putem? Ili ?
Kako god, pročitaj što si napisao u nekoliko navrata, pa zaključi dramiš ili ne... No, rekoh,  svatko koristi što mu draže.
Na kraju, uopće nije bitno.. ionako radiš turistički, zar ne? Pa čemu onda sekiranje i nervoza?

Ja ću samo ponoviti ono što sam već nekoliko puta napisao vezano za N1MM.. pokušao sam u dva navrata..
Prvi puta u prošlom stoljeću, drugi puta oko 2005. godine... prvi puta prepuno bugova.. drugi puta raspad Access baze u pola contesta.. (da, znam da sad više u N1MM+ nema Access baze)...

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 16:41:12
Recimo da razumijem, no ne razumiju ju oni (ili vi) koji pucate po novom robotu, a svi polako naslućujemo zašto je tome tako.

Eto opet... naslućuješ krivo.. kod tebe su sve neke pretpostavke u pitanju i teorije zavjere.. Paranoja?

Gle, činjenica je da su rezultati pogrešni, u sva tri domaća contesta..
Dobro, zadnji su još neslužbeni, ali službeni od prethodna dva nisu OK..
Ili je kriv robot ili je kriv manager koji je potpisao rezultate?
Nemoj sada reći da su krivi natjecatelji...??  ???

Argumentirao sam ovo u više navrata.. mogu i ponoviti, bez da spomenem robota bilo gdje.

Citat: 9A1IW  u 05. Studeni 2014, 16:41:12
Pravom takmičaru u 9A KV kupovima nikako nije svejedno šta se zbiva u logovima jer je to ultimativna muljaža s kojom se nitko ne može nositi i treba ju sasjeći u temelju! Jer, zašto da se nekoga "osakati" takvom zakulisnom igrom na samom kraju, kad je on toliko truda uložio u muljaže sa kategorijom, lokacijom, uskraćivanjem množitelja. dogovaranjem veza, namjernim davanjem krivih raporta koji konkurenciji oduzimaju bodove, radom bez dozvole i sl. A nije fer niti prema samom takmičenju koje je već sad na glasu kao..."svakakvo".  ;) Sjetimo se samo onih poništenih rezultata od prije koju godinu, nije stvar spasio niti ultimativni robot, usklađen sa svim mogućim propozicijama.
Propozicije, šta je to?  8)

Naravno da nije, jer je problem bio sasvim deseti.. ako te baš zanima, prouči malo štivo od tada, pa će biti jasnije.
O ovome sam sve već rekao i tada, pa ne vidim smisla za ponavljanje.