• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

IARU HF CHAMPIONSHIP 2014

Autor 9A5TO, 07. Srpanj 2014, 13:55:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A5TO

Neki DXCC odbrojavaju uz pompu i vatromet, negdje u tišini čekaju da počne borba od 1440min u 2014. godini.
Nije valjda da uz WRTC koji je zaživio unutar tog natjecanja ne postoji mogućnost da se nešto najavi, potakne i sl. (prošlih godina je to jako dobro funkcioniralo, ponajviše zahvaljujući 1AA).

Ako bude 9A0HQu zraku pokušat ću ga opet uhvatiti što više puta te popunjavati listu WRTC stanica.

Neke repke odavno imaju objavljene lokacije, očekivane radne frekvencije, moguće diplome, i sl.
http://www.darc.de/referate/dx/contest/da0hq/contestinfo/
http://tm0hq.ref-union.org/?p=1855
http://www.crk.cz/olhq/2014/14_team.html
...

A mi?

73,

T.

P.S. Trka sa bubamarom u tom terminu nudi borbu tek za 3.mjesto.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A1AA

#1
Ovogodišnju organizaciju 9A0HQ ekipe u potpunosti je preuzeo KV manager i Povjerenstvo za KV tako da mi informacije dosta kasne.
No malo je krenulo pa će uskoro na webu HRS-a i CRO CC-a biti objavljene i prve informacije.
Najvažnije je to da će 9A0HQ ponovo biti u IARU HFC po sedmi puta zaredom ;)

73, Ivo 9A1AA

9A1AA

#2
Za manje od 4 sata počinje IARU HF C 2014 koji 12 posada 9A0HQ ekipe s ne strpljenjem iščekuje.
Biti ćemo aktivni na opsezima od 10 do 160m (bez WARC), CW i SSB vrstama rada, istovremeno.
Radujemo se svakoj vezi s 9A postajom.
Računamo na vašu podršku ;)
73, Ivo 9A1AA

9A5TO

Kažu iz DA0HQ: Mehr als  22.000 QSOs stehen im Log und allen hat es wieder viel Spaß gemacht.
Lani su bili prijavljeni s 21516 QSO na 2. mjestu, dok im je UBN donio pobjedu.

T.
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A1AA

Ekipa 9A0HQ ove godine ostvarila je najbolji rezultat u dosadašnjih 11 nastupa.
Ukupno 15.520 veza, 500 množitelja i 24.3 milijuna bodova.
Vjerujemo da je to dovoljno za još jedan top - ten plasman.
Hvala svima koji su se javili našim posadama  ;)
73, Ivo 9A1AA

9A5TO

Na http://www.arrl.org/logs-received?con_id=58637 nalaze se prijavljeni rezultati. Top 10 je osiguran, ali izgleda su i mnogi drugi također napredovali u povećanju svojih najboljih rezultata.
Znaći, prostora za napredak još imamo.

73,

T.

P.S. Sa 100w iz grada i ove godine uspješno odrađeno svih 12 posada  :)
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

9A2NO

Bok!

Ima dosta krivih kategorija...dečki pogledajte. Ima nas dosta u Multi Operator
a znam da nije tako. Bar kod mene. Upravo sam poslao e-mail zahtjev za korekciju
( ako to hoda) i c/p headera.

73 Dino

9A2EU

Prema pravilima IARU Contesta Single op. ne smije koristiti packet cluster, skimmer i sl. a ako koristi tj ako prijavi assisted automatski s prebacuje u Multi op. single TX kategoriju.
Izvod iz pravila:
4.1.3. Use of spotting nets, packet, or multi-channel decoders (such as CW Skimmer) is not permitted. Single-operator stations that use spotting nets, packet or multi-channel decoders will be reclassified to the Multi-operator, Single Transmitter category.

73
Zlatko, 9A2EU