• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

PACC 2008

Autor 9A1AA, 08. Veljača 2008, 15:48:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A1AA

Ovaj vikend 9. i 10. veljače od 12.00 UTC u subotu do 12.00 UTC u nedjelju održava se još jedan PACC contest.
U natjecanju se radi samo s postajama iz Nizozemske.

Ove godine ima noviteta u pravilima:
- dozvoljen je rad na 160m SSB vrstom rada,
- uvedene su kategorije "jedan opseg - cw" i "jedan opseg-ssb"
- slanje el.loga u cabrillo formatu

Sažetak pravila možete naći u časopisu "Radio HRS" broj 6 (125)/2007 a sve ostale detalje na službenoj stranici http://www.dutchpacc.com/

Natjecanje je idealna prilika za ispunjenje uvjeta za osvajanje zgodnih PA diploma.
Ako pošaljete svoj log, bez obzira na broj veza, oragnizator će vam poslati rezultate i zastavicu natjecanja.

Sretno ;)
73, Ivo 9A1AA

9A1AA

Evo ja odradih PACC :)

CONTEST:       PACC
CALLSIGN:      9A50KDE
CATEGORY:      SINGLE-OP ALL HIGH
OPERATORS:     9A1AA
CLAIMED-SCORE: 26 450

                 160m  80m  40m  20m  15m  10m  Total
Valid QSOs:   44  125    152   254      0     0      575
Mults:            10   12     12     12       0     0       46
CW QSOs:     11   38     45     31       0     0     125
SSB QSOs:    33   87   107   223       0     0      450

Puno bolje propagacije za PA na 20 metara nego prošle godine. Nažalost 21 i 28 MHz bili su neupotrebljivi.............
Bolje je išlo na ssb-u jer se lakše "probijala" prigodna pozivna oznaka a ima nešto i u tome što i kod nizozemaca za "novice" kategoriju ne treba znati cw pa je na ssb-u puno više postaja sa "šarenim prefiksima" od PB do PH ::)




73, Ivo 9A1AA

9A3OS

Citat: 9A1AA  u 10. Veljača 2008, 22:18:57

Nažalost 21 i 28 MHz bili su neupotrebljivi.............





Za 28 Mhz ne znam, ali 21 je u subotu popodne bio otvoren prema PA stanicama bar jedan sat. Ja sam zvao običan CQ i dolazili su mi Nizozemci te molili da im dam raport za kontest. Odradio sam oko 30 veza, većina njih s signalima preko s9. Zato me čudi da nisi napravno ni jednog  ::)

73
Sam, 9a3os

9A1AA

Nisi mi to trebao reći. Sad sam se razočarao >:( ali hvala ti za info.
Ja sam počeo na 21MHz. Poslušao band, pozivao ali ništa. Onda sam krenio na 14 i u 14 UTC napravio 62 qso/sat, u 15 UTC imao sam pile up i napravio 101 q/h i u 16 je još išlo 44 qso/h. Mora da je to bilo u tom periodu ???
Tako je dobro išlo na 14, za razliku od prošle godine, da sam se navukao ;D
Dobro je da nema europskog već samo 9A plasman  :D
73, Ivo 9A1AA

9A3OS

Da, to je baš bilo u periodu kad si ti mlatio na 14 Mhz  :)

Sigurno bi napravio 30 - 40 tak stanica da si u to vrijeme bio tamo. No, i 14 je bio super izbor. Tesko je tu pronaći dobar kompromis.

73
Sam, 9a3os

9A1AA

Da, na 14 je išlo ali to ti je stara zamka rada u single op. Dok ti šibaš pile-up na jednom bandu, na drugom ti prošlo "ispred nosa" minimalno 5-6 multipliera :o
Pouku sam izvukao (samo da je ne zaboravim do slijedećeg PACC-a) a ona glasi: i pored pile upa nađi minuticu vremena da poslušaš 21 i 28 ili se osiguraj da imaš nekoga tko će ti dojaviti da se band otvorio na tu stranu. Po pravilima obje su inačice dozvoljene ;)
73, Ivo 9A1AA