Autor Tema: Ubi me spam!  (Posjeta: 9632 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline YU1QT

• Average Member
Ubi me spam!
« Odgovori #30 : 17. Travanj 2005, 23:22:12 »
Romildo,pa Ti si pravi HAM,kako ja gledam stvari.Jedem k'o GG,a imam samo 90kg/174cm,sta ces kad mi "karburator" radi k'o vulkan.Ne mora sve da strajkuje sa godinama.(Za zlobne,"karburator" mi je zeludac,koji sve sagoreva,do belog auspuha).Inace,iz Vela Luke mi je drugarica,ovde udata,zivi 30 godina,od Gavranica je,Vesna.I ovo je amaterizam,jer smo na HAM web-u.Odoh jesti "ringlice' sa kaprima(inace ne jedem ribu,ni u kakvom obliku,osim sardine za Velik Petak).Ti si Romildo kriv,ako budem ustajao nocas(ne zbog piti,vec ono drugo),asocirao si me na more.
Andra YU1QT

Offline 9A4RV

• Average Member
Ubi me spam!
« Odgovori #31 : 17. Travanj 2005, 23:36:51 »
Andra, pa mi u kontestu prestanemo raditi za uređajem kada je pečenje gotovo. :P
Ekipa je važna a za rezultat bi bilo dobro da je što bolji, ako se sve dobro složi. Dokazano je da se najbolje radi neopterećen, dakle, zadovoljan - nahranjen.
Čujemo se.

Offline YU1QT

• Average Member
Ubi me spam!
« Odgovori #32 : 17. Travanj 2005, 23:46:09 »
Cujemo se,ja danas iz mog portabla,sa YUDX ctest-a.Bili dva dana,6 op,jer i nase zene su "zagrizene",i opet ja problem.Ne jedem jagnjetinu,a prasetina mi se smucila(odsvirao sam preko 2000 svadbi),tako da sam danas posle rucka radio samo ja(vesalice od vrata,cevapi,i kobaje).Ostatak op je vario gore navedeno.Joj,sto volim takve ctest-e,GN,
Andra YU1QT

Offline VE3ZIK

• Master
    • 9A/VE3ZIK WEB site
Ubi me spam!
« Odgovori #33 : 18. Travanj 2005, 06:45:24 »
Ne uzimam antenu ako nisi ugravirao tvoj i  moj poz. znak na stapove HI.

Andro, vidimo se 3. ili 4. maja, tek da se zna.
73, Zik VE3ZIK, /9A,/E7, /S5,  DK8ZZ, YT3ZZ

Offline 9A6C

• ???
  • *
Ubi me spam!
« Odgovori #34 : 18. Travanj 2005, 09:06:09 »
Najbolji način da se minira svaka tema je da neko spomene ćevape s kajmakom ili 'ladno bilo i gotovo.

Romildo, ako sam dobro razumio, sve dosadašnje dobre rezultate u contestima imate zahvaliti lošem tajmingu, jer mi sve nekako izgleda da je pečenje gotovo taman kad contest završi?

U pravu si za onu izreku koja kod nas u Splitu ima i svoju podvarijantu: Bolje svašta izist, nego svašta reć... Primjenjivo na ovaj forum ili šire, budući da u vrijeme njena nastanka nije bilo foruma...

Apsolvirali smo iće i piće, još samo fale lovačke priče za kraj...

GG
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A3VV

• Život posvećen forumu
Ubi me spam!
« Odgovori #35 : 18. Travanj 2005, 20:53:27 »
Citat: "9a6c"
...
Apsolvirali smo iće i piće, još samo fale lovačke priče za kraj...
GG

Evo jedne kratke: Al' sam sinoć mog'o ...(iz mog zadnjeg posta) :wink:

Hodao sam i ja, u mlađim danima, tu i tamo po UKV kontestima, ali kod mene je problem što nemam natjecateljskog duha. A i ne volim veze tipa 599 i broj veze ili što se daje i gotovo. Volim uzeti taster u ruke (rjeđe mikrofon) i razvesti laganini otvoreni QSO o svemu i svačemu. Meni je svaki izlet u prirodu, a tu spadaju i kontesti, puno draži ako se mogu zabaviti oko papice. U tim stvarima nisam neuk. Dapače. Tko pak preferira brze veze - bujrum (što bi rekli u Bosni).

Nego, da se vratimo na temu. Na T-Comu imam uključenu njihovu antispam zaštitu, antivirusnu zaštitu, firewall, a nakon toga i sve zaštite koje sam ja instalirao na PC. Ne može komarac proletjeti.

Mislim da bi se naš webmaster trebao pozabaviti ovim problemom, jer je zaista zamorno svaki puta čekati da se sa servera skine cijelo brdo smeća i, po Murphyjevom zakonu tek negdje na kraju, jedno-dvije normalne i očekivane poruke.
73 Damir 9A3VV
(CTC, FISTS, QCWA, A1C, R-CW-C)
Use and enjoy Morse code operation - fundamental to ham radio.
Always keep in mind that there's a very fine line between "hobby" and "mental illness". Don't cross this line!

Offline 9A4RV

• Average Member
Ubi me spam!
« Odgovori #36 : 23. Svibanj 2005, 17:16:51 »
Citat: "9a3vv"
... jer je zaista zamorno svaki puta čekati da se sa servera skine cijelo brdo smeća i, po Murphyjevom zakonu tek negdje na kraju, jedno-dvije normalne i očekivane poruke.

Vidim da je SPAM i dalje noćna mora za 9a3vv.
U mom skromnom obraćanju onima koji čitaju ovaj forum, a nadam se da je netko onu moju pisaniju  pročitao, a ne da su tekst preskočili vidjevši ga onako velikog, zaboravio sam spomenuti iskustvo sa spam-om s adrese (at)hamradio.hr. Dakle, mail sam otvorio 09. 12. 2004. i do sada nisam dobio ni jedan neželjeni mail na tu adresu (provjereno 23.05.2005 u 16:55). E, sad, kako je njuškalo pokupilo adrese ostalima, ne znam, ali za sada sam zadovoljan. Valjda će me i dalje zaobilaziti.
Od 17. 04. 2005. na 9a0tcp.ampr.org adresu dobio sam 231 SPAM poruku.
Damire, pokušaj se sjetiti gdje si sve prijavio svoj mail. Meni se, kao što sam već napisao, javljaju Korejci, a u te sam krajeve jednom "došetao" paketom radiom, što sam se sjetio tek prije dva dana za vrijeme duge vožnje autobusom. Dovoljna je jedna prijava i ...

73,
Romildo