Ostale HAM diskusije > Radio amaterski software

9A RADIOAMATERI TOOLBOX

(1/3) > >>

9A6NDZ:
Možda je već netko vidio možda nije, odlučio sam napraviti jedan mali alat za nas radioamatere da ga imamo sa sobom na usb sticku ako negdje nešto zatreba, a ujedno je cilj olakšati starim radioamaterima koji se slabije služe internetom ako im treba neki program gdje ga pronaći. Ideja je okupiti sve instalacije na jednom mjestu pa i više od toga. Svi savjeti su dobrodošli što bi bilo zgodno još dodati.  to se DMR codeplug-a tiče iste sam, sam izradio i u njima je sve što se tiče amaterskih bandova kao i DMR ID listu gdje sam na svim našim znakovima napisao točno ime i QTH pa tako sada uređaj kao što je ANYTONE ispituje sve jer je njegov ekran veći nego na ostalim uređajima. Alat sa instalacijama možete skinuti na linku. 73
https://drive.google.com/drive/folders/1j7ArMMPmnoA2xNl7oNBsoVZjUnWif3V9?usp=sharing

9A6NDZ:
VERZIJA 1.4
VELICINA ZA PREUZIMANJE 504MB
- RUBRIKA FT4/FT8/PSK/RTTY/CW
    - DODAN WSJT-Z PROGRAM OD SQ9FVE
     (prepravljen WSJT-X sa dodacima)
    - DODAN NOVI JT ALERT 2.6.15
    - DODAN JT ALERT ZVUKOVI NA ENGLESKOM JEZIKU
    - DODAN JT ALERT BAZA PODATAKA
    - DODAN PROGRAM GRID TRACKER
- RUBRIKA PROGRAMIRANJE UREDAJA
    - DODAN NOVI CHIRP
    - NA ZAHTJEV DODAN STARI ANYTONE CPS 1.18
    - DODAN NOVI ANYTONE CPS 1.21
- RUBRIKA VODENJE LOGOVA
    - DODAN PROGRAM N1MM LOGGER
https://drive.google.com/drive/folders/1j7ArMMPmnoA2xNl7oNBsoVZjUnWif3V9?usp=sharing

9A2JK:
9A6NDZ, Zoran? ? (uh, zašto je tako teško napisati ime na kraju poruke ?),
uopće ne sumnjam da je 9A TOOLBOX nešto korisno. Nije da baš nemam
pojma o kompjutorima i instaliranju programa, ali nisam se ''rodio sa kompjutorom
kao vi mladi''. Zato te molim napiši malo što je to? Što sadrži i zašto je korisno?
Definitivno nahvali ! To je najbolji odgovor na ono: ''Što ti balavac znaš?''

Znam ja da ste vi mlađi naučeni da se ne potpisujete porukama na raznim 
društvenim mrežama, SMS-ovima itd… Radioamateri u međusobnim komunikacijama 
uvijek, baš uvijek koriste ime ili nadimak, svakako NE pozivnu oznaku. 
Tako bi trebalo biti i na ovom forumu.

Molim te nemoj ovo shvatiti kao (lošu) kritiku. 
I svakako napiši malo više o tvom softverskom alatu. Nekoliko sličica bi puno pomoglo.

73
Martin 9A2JK

9A2M:
Pozdrav Martine,

Evo ja ću ti odgovoriti jer koristim Zokijev TOOLBOX. Iako je i Zoki već dao opširno objašnjenje. Klikneš na link, otvara ti se pristup Zokijevom Google disku, skineš aplikaciju koja se instalira na tvoj PC i kada je otvoriš dobiješ grafičko sučelje koje vidiš gore u zadnjem postu. Klikom na pojedine gumbiće otvara ti se podmeni. Ako si zainteresiran za neku od aplikacija iz tog podmenija, klikneš na nju i sa Zokijevog Google diska kreće download. Kada se aplikacja prebaci na tvoj PC samo je instaliraš i možeš je koristiti.

9A6NDZ:

--- Citat: 9A2JK - 04. Studeni 2020, 12:05:22 ---9A6NDZ, Zoran? ? (uh, zašto je tako teško napisati ime na kraju poruke ?),
uopće ne sumnjam da je 9A TOOLBOX nešto korisno. Nije da baš nemam
pojma o kompjutorima i instaliranju programa, ali nisam se ''rodio sa kompjutorom
kao vi mladi''. Zato te molim napiši malo što je to? Što sadrži i zašto je korisno?
Definitivno nahvali ! To je najbolji odgovor na ono: ''Što ti balavac znaš?''

Znam ja da ste vi mlađi naučeni da se ne potpisujete porukama na raznim 
društvenim mrežama, SMS-ovima itd… Radioamateri u međusobnim komunikacijama 
uvijek, baš uvijek koriste ime ili nadimak, svakako NE pozivnu oznaku. 
Tako bi trebalo biti i na ovom forumu.

Molim te nemoj ovo shvatiti kao (lošu) kritiku. 
I svakako napiši malo više o tvom softverskom alatu. Nekoliko sličica bi puno pomoglo.

73
Martin 9A2JK

--- Kraj citata ---
Martine pozdrav. Ovo je jednostavni alat sa instalacijom različitih software-a na jednom mjestu da ekipa koja se ne kuži puno u računala i internet, ne mora pretraživati gdje šta je već iz ovog alata može pokrenuti instalaciju. Sve instalacije su direktno u samom alatu i ne idu sa google drive-a već od tamo vučem samo id liste i one stvari koje radim redoviti update. Alat se može koristiti bez interneta. Znači kad ste negdje na terenu pokrenete alat i instalirate si neki SW koji vam treba za rad npr u portablu, ako ste nešto zaboravili, a interneta nemate. Stavite alat na stik i u džepu imate sve što vam treba. To je ideja. Što se tiče potpisa mislim da svatko vidi sa lijeve strane sliku i znak tko je nešto napisao i ne kužim zašto bi ispod svakog posta ponovo se potpisivao.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju