Autor Tema: dx cluster, spotting, qrz.com, 425 dx news, twitter, facebook i self spotting  (Posjeta: 1560 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5N

• Average Member
  • IOCA Aktivator
    • 9A5N
9A4NA,

Izvini neznam ti ime, postove potpisuješ znakom koji već piše iznad tvoje slike.

Vidim da te je netko grdo razljutio "pametnom" diskusijom.

Imam dosta iskustva s portabl radom i dobro znam koliko je bitno i poželjno spotiranje bilo koje vrste aktivatoru s jedne strane i lovcima s druge strane.

Ne obaziri se na mediokritete bilo koje boje kose jer njima je jedini cilj da ti pokvare uživanje u hobiju.
Ovaj put su, nažalost, u tome uspjeli u potpunosti.
73 de Neno 8)

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Moram priznati da mi nije jasno zašto se sve mora spustiti na udarce ispod pojasa.
Neno, ako diskusija nije pametna nego "pametna" jel to znači da je glupa? Mediokriteti, boja kose, ... ma o čemu vi pričate ?!?
Zašto bi bilo glupo diskutirati o tome da li je samospotiranje ok ili ne ili spomenuti da je prije određenog broja godina, u doba kada su isto postojale i ekspedicije i raznorazne aktivacije, napisan jedan dokument koji je imao za cilj educirati radioamatere i postaviti neke standarde te je kao takav bio prihvaćen od široke zajednice. Ako zajednica (a ne pojedinci) sada žele revidirati napisano - ok. No nametanje stavova na način "jer sam ja to rekao" mi je osobno apsolutno neprihvatljivo. Samospotiranje na dx clusteru da ili ne? Ma spotaj, nek se vidi da nas (još uvijek) ima. 
Što je sljedeće? Razmjena raporta preko interneta? Uh, to već imamo. QSLka rijetke zemlje bez odrađene veze? Uh, i to već imamo.
Sljedeće na redu je i "Total output power must not exceed 1500 watts". Ma tko ih šljivi. Šibaj do daske dok kabeli ne izgore. Uh, to nije sljedeće, i to već imamo ali pravimo se da ne znamo. Kako ono rekoše, pojačalo od 10kW se ne napreže kad radi sa samo 1.5kW izlaza pa dulje traje. I u pravu su. I to je jedini razlog što imaju takva pojačala. Yes, dakako, svakako. Al da volimo viditi 9A u top ten, ma što top ten, u top one. e volimo.
Kao sjedokosi mediokritet sjećam se jedne uzrečice iz crtića - "Zec, gadiš mi se". To bi najbolje opisalo što osobno mislim o takvima koji "poštuju" pravila igre.

Ma bitno je da samo svak u sebi nađe opravdanje za (ne)djelo i da mu je savjest mirna i sve će biti ok.
Ispričavam se svim genijalcima koje su moji postovi uvrijedili glupošću. Nisam bio svjestan toga. Znate ono, "kako čovjek kao nesavršeno biće može spoznati Boga koji je savršeno biće".

Uživajte u tom vašem radioamaterizmu koji očito više nema nikakve veze s onim radioamaterizmom s kojim sam ja odrastao.

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A5N

• Average Member
  • IOCA Aktivator
    • 9A5N
Ivo,

Krivo si shvatio!
Moj post se odnosi na "pametnu" diskusiju koja je potaknula 9A4NA da otvori ovu temu na forumu.

Diskusija o temi je dobra i s većinom postova se slažem.
Jedino su mi "Stvari koje se ne trebaju raditi na DX clusteru" malo smiješne.
73 de Neno 8)