KV aktivnosti > KV natjecanja

Propozicije domaćih KV natjecanja

(1/5) > >>

9A3TY:
U subotu 16.11. održana je (valjda) sjednica IO na čiji zapisnik ćemo se, po običaju, načekati.
Jedna od točaka dnevnog reda bila je i "Povjerenstvo za KV, prijedlog izmjene propozicija KV natjecanja".
Ono što me interesira je da li je zaista bilo iluzorno očekivati da se o prijedlogu izmjena provede javna rasprava? Zašto je to tako?
Mislim, ono, kaže se, "tovar (magarac) i čovik znaju više nego čovik".

9A6XX:
Na IO u subotu je dogovoreno da će se prikupiti prijedlozi i nadajmo se oko 15.12. (otprilike najava za zadnji IO u 2019) će se usvojiti izmjene.
KV manager će objaviti način prikupljanja prijedloga.

73,
Hrle - 9A6XX

9A2EU:
U proteklih godinu dana bilo je raznih komentara, primjedaba i prijedloga da se izmijene pravila KV natjecanja u organizaciji HRS-a (Zimski kup, Hrvatski radio-amaterski kup, Kup Jadrana). Pa Vas ovim putem pozivam da svoje primjedbe, prijedloge i ideje iznesete ovdje na forumu ili pošaljete nekom od članova povjerenstva 9A2EU, 9A4DC, 9A3AG. Primjedbe se primaju do kraja studenog kako bi prijedlog novih  propozicija bio spreman za IO HRS u prosincu.

73 svima

KV povjerenstvo HRS

9A8A:
Pozdrav !

Nitko nista pa cu ja malo....
Dakle, moj je prijedlog:
1. Da SSB frekvencija bude 3.650 do 3.775 ?
    Zasto?
    Ima nas previse za tako mali segment frekvencije? A IARU samo "preporuca" da se ne rade natjecanja u segmentu 3.650-3.700? Sto to znaci? Znaci da mi to mozemo, a i ne moramo postivati? Po mojemu, sasvim je svejedno hocemo li mi zauzeti tih 50Khz na jedan sat u neko bez-vezno vrijeme kada se ne cujemo daleko i mislim da nam zbog toga nitko nece prigovarati?

2. Odrediti nekakv postotak veza za rad u natjecanju?
     O cemu se radi?
     Ima postaja koje se javljaju "odabranima" i nekolicini drugih ? Kada bi se odredilo da u natjecanju treba imati minimalno 20, 30  ili vise %, postaja koje rade (po periodu) u natjecanju, a inace se te veze nece priznati NIKOME, mozda bi ih animirali da i malo zovu CQ ili da se jave vecini postaja?

3. Treba ukinuti slanje snimke kontesta prije objave rezultata?
     Zasto?
     Logicno je da ako se zalis, a snimas kontest, da ces snimku poslati kada se zalis? Cemu slati snimku ako se ne zalis?
     Ili, zaduziti nekoga sa cijeli kontest snimi SDR-om i onda se zalbe provjeravaju po toj snimci?

4. Mozda, treba razmisliti o vremenu natjecanja?
    Pri tome misim na vrijeme pocetka natjecanja?
    I u jutro ima dobrih propagacija za 9A  ;)

73
Mark

9A2EU:
Mark primljeno na znanje

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju