Autor Tema: ARRL DX CONTEST  (Posjeta: 249 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
ARRL DX CONTEST
« u: 14. Veljača 2020, 19:23:11 »
Svrha ovog posta je da pomognem nekima koji nisu shvatili pravila ARRL DX contesta u kategorijama "single operator# iliti "jedan operator"

U kategorijama SOAB iliti Jedan operator svi opsezi postoji podjela po snazi na High power (HP), Low power (LP) i malu snagu (QRP).

U kategoriji Jedan operator, svi opsezi (SOAB) NIJE DOZVOLJENA upotreba DX clustera i i slične pomoći.

U kategoriji Jedan operator, svi opsezi, neograničeno iliti SOAB unlimited DOZVOLJENA je upotreba DX clustera i slične pomoći.

I sad ono pravilo koje očito mnogi nisu razumjeli:

U kategoriju - JEDAN OPERATOR, JEDAN OPSEG = SINGLE OP - SINGLE BAND ulaze SVE stanice koje prijave rezultat na samo jednom frekventnom opsegu.
SVIM stanicama u ovoj kategoriji NIJE DOZVOLJENA upotreba DX clustera i sličnih pomagala i NEMA podjele po snazi tj. nema LP, HP, QRP potkategorija!!.

Dakle, ako radite (na primjer) na 20m, snagom većom od 100w (High power) i koristite DX cluster (i prijavili ste njegovu upotrebu ili je pregledom dnevnika utvrđeno da ste pomagalo koristili) Vaš log će biti prebačen u kategoriju Jedan operator, svi opsezi, velika snaga, unlimited.. Na taj način ostat će te bez plasmana u kageoriji Jedan op - jedan band .......

Nadam se da će ovo barem nekome pomoći jer u rezultatima iz posljednih 4-5 godina ima dosta 9A stanica (s vrlo iskusnim operatorima) koje su ostale bez SOAB plasmana. Naravno, i ja sam jedan od njih zato vam prenosim iskustvo iz prve ruke, hi

Sretno SVIMA u ARRL DX CW koji počinje za nekoliko sati.......

« Zadnja izmjena: 14. Veljača 2020, 19:30:13 od 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3SM

• Master in Training
Odg: ARRL DX CONTEST
« Odgovori #1 u: 14. Veljača 2020, 22:06:45 »
Mene više interesira kako će oni "LOCIRATI - PROCESUIRATI -DISKVALIFICIRATI " one koji rade sa KW a pošalju logove na LOW POWER, oni uzimaju plasmane iskrenima koji rade samo 100W .
Ali to svakome na čast i obraz, sreća da se i takvi među nama polako pronalaze ...
Sretno u kontestu

Mato - 9A3SM