KV aktivnosti > KV natjecanja

Kup Jadrana 2019

<< < (2/2)

9A4DC:
Slazem se (i svi ostali u KV Povjerenstvu) da tribamo "modernizirat" Propozicije (Opce i po ctestu).
Ok,krivi smo (mea et nostra culpa) sto nam to sporo ide (qrl and qrl! )
al pratimo sto pisete i zelite i piskaramo si kao ideje za IO HRS!
Molimo vas da procitate:
1. Jedino IO HRS moze i smije izmjenit Propozicije (na prijedlog clanstva,jednog clana,skupstine,povjerenstva,nebitno),
2. Vrijeme localnih ctesta mozemo postavit skoro kako zelimo,ali,
2.a. I to tek kad nam 1r iaru odobri,
3. Frekv za loco cteste SU STROGO odredjene od 1r iaru! I ovo tesko prominit.
(triba objasnjavat zasto i kako? )
3.b. Ok nek mi neko statisticki objasni di je problem da se u 75 kHz banda u loco ctestu smjesti 82 9a postaje? Pogotovo ak ih pola zove cq a pola se javlja? (cini mi se da to i TS-510 bez filtera i uz dobro uho opa moze isfiltrirat! )
3.c. Shodno gornjem,Moj osobni prijedlog je da se u 9a loco ctestu ne dozvoli CQ duzi od 9min,59sek u periodu! Al to triba uvest u propozicije (a sdr clanova povjerenstva to moze i mora pratit,konzekvence mogu bit razne,da cujemo prijedloge)
3.d. Bilo bi "lukavo" u loco 9a ctestima nedozvolit rad s preko 100w! Ali? A kako to kontrolirat? (zvat interventnu policiju da s dugim cijevima upadne u 9a1rkv da bi ja vidio dal im je vruc la? ? ) i kako to penalirat?
3.e. Daleko bolja ideja je multiplirat ukupne bodove po sistemu HI PWR X1, LOW PWR X3, QRD X10. Il sl. OVO VRIDI I ZA SUPERKUP.
4.ok,culi ste sto ja mislim,al kao clan povjerenstva "strogo cu se drzat sto pise u propozicijama" ! (osobno iz tog razloga vec 1g TESKO OSTECUJEM moj klub! Al sve u duhu ham spirita)
tnx all na strpljenju!
I mni tnx na sudjelovanju u KJ 2019,najuspjesnijom 9a ctestu u zadnje 3god.
GL OMs!
9a4dc

9A3TY:
Damire 9A4DC, dok mi ne pošalješ linkove na relevantne dokumente kojima dokazuješ svoje tvrdnje

* ne vjerujem da nam IARU R1 mora odobriti termine održavanja lokalnih natjecanja
* ne vjerujem da ne možemo proširiti područje rada u natjecanjima čak što više činjenica je da se niti sadašnje ne poklapa sa IARU R1 bandplanom jer je kod nas u natjecanjima CW dio do 3580 a u IARU R1 bandplan "contest preferred" je do 3560
* ne vjerujem da možeš istovremeno strpati 82 postaje koje rade SSB u 75kHZ i da svi mogu normalno raditi. Uobičajena aproksimacija širine SSB signala je 3kHz pa bi ispalo 75/3=25 postaja što je daleko manje od polovice od 82 kojima si tako velikodušno odobrio da smiju zvati CQ ;D
Baš bi bila fora da imamo barem jedno natjecanje tipa SPRINT (jedan CQ i miči se s frekvencije) !

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju