Autor Tema: YOTA i sjaj ili bijeda IARUa  (Posjeta: 330 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
YOTA i sjaj ili bijeda IARUa
« : 03. Prosinac 2018, 10:22:48 »
Evo, imamo prilike pročitati na naslovnici :
"Od 1. prosinca pa sve do kraja 2018. godine mladi radio-operatori iz 34 zemlje članice IARU će i ove godine provesti aktivnost „December YOTA Month“ koju već nekoliko godina vrlo uspješno provodi IARU I Region".

Iako se svi od reda zaklinjemo (ne u druga Tita nego) u mlade, IARU je od 170 članica uspio aktivirati "čak" 34. Wow. Zaista impresivan broj. "Čak" 20%.

Pohvale HRS-u što se nalazi u tih 20% aktivnih.

Pokude svima (ma gdje bili) koji ne spadaju u Youngsterse a rade veze sa YOTA postaja. Shame on you !!!!
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
Odg: YOTA i sjaj ili bijeda IARUa
« Odgovori #1 : 03. Prosinac 2018, 10:49:23 »
Ovo je aktivnost I Regiona IARU.  Ne cijelog IARU-a.....
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #2 : 04. Prosinac 2018, 10:46:59 »
Znači opet se dijelimo ??  :(

Ne znam tko je krivo shvatio - Ivo ili Ivo.  ;D
YOTA jest organizacijski pod R1 ali aktivnost "December YOTA Month" definitivno nije. Iz popisa aktivnih postaja se to lijepo vidi npr: WK1DS/YOTA  (IARU R2)  AP3YOTA (IARU R3)

No, čak i da je aktivnost ograničena na R1 opet mi se čini da je "zakletva" loše prošla - "čak" 34 od 99 članica.

No, nema veze, ionako se tu (uglavnom) ne razmjenjuju "realni raporti".  ;D

73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #3 : 04. Prosinac 2018, 11:23:51 »
Imenjače u pravu si. Projekat je od 1. regiona ali je YOTA aktivnost otvorena za cijeli IARU.
Nakon tvoga posta priključili su se još i 7X2YOTA i JH1YDT/YOTA.
Trebao bi ti ovaj post plasirat na neki vidljiviji IARU Forum ;)
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A6XX

• Život posvećen forumu
    • http://rkp.ice.hr/hrle
« Odgovori #4 : 04. Prosinac 2018, 13:45:36 »
Ivo (3TY), ja ne znam što tebi dođe da baš u svemu moraš tražiti samo ono najgore. Šta je jugo danas u Zadru? Da, ima svega, bilo je uvijek svega i bit će svega.
Projekt YOTA je od na jedvite jade skupljenih 5-10 država, sada ipak na respektabilnom broju i uključenih država i još bitnije uključenih mladih ljudi.

Da, neće to spasiti radioamaterizam i ovo nisu 70e, ali brate mili, pusti malo na miru taj negativizam, pa bar vi u Zadru imate sunca i mora, izađi na ariju i prošetaj malo.

73,
Hrle - 9A6XX

Offline 9A4DC

• Senior Member
« Odgovori #5 : 04. Prosinac 2018, 15:58:44 »
E sad cu vas oba malo zezat (Hrlu i 3ty) jer funkcija foruma je i da se zezamo,kao i u svakom qrlu,humor u teskom arbajtu dobro dodje za ekipu.
Hrle aj nemoj mi zezat susjeda i slat ga na ovu katastrofu vrimena van,pa dosta mu kisnut skakutajuc po krovu zatezat antene!
Drugo, dobro je ak je uvik pozitivno negativan jer to zna izbacit i kakvu dobru ideju i animirat ekipu,a svi mi tezimo savrsenstvu pa ispadne kako se moze.
Ivo,3ty,a cujemo se i vidimo i osobno, a jesi malo "namcor" koji puta. Triba te opet natjerat na IOTU dizat 8 11metarskih stupova u moru da budes sritniji. Funkcija YOTE je da se dica vesele i mozda neko i ostane ham (nikad necu zaboravit situaciju prije 2-3 god kad ste mi vas gomila na mob slali smse tipa "dc skini se vise i mi bi radili barbados" dok 70god om iz 8p6 cakula s mojim 11god hamletom vise od po ure o svemu, il pile up iste god na 28mhz od postaja s 3k veza dok moj hamlet zvao,i svi kulturno stajali u redu po 3-4min da ih klinac napravi (vidi cluster "kid have only 11" ) .
A da bi ova akcija mogla bit bolje organizirana, MOGLA BI (necem napadat nikog! ) , evo moj prijedlog je nek 3ty rjesi informatizaciju (zna covjek-garant-bolji je od Bill Gatesa! ) i ajmo svi u 9a participirat a da se ne dupliramo.
(Hrle garant mozes nekog klinca pustit 1h u svoj pps da na 3700 zove cq a ti mu pomazes da ispravno primi raport ? ? )
mislim, ovo bi tribali organizirat tako da tjekom Yota mjeseca cjeli mjesec od 1,8 do 50mhz (warc incl) bez prekida na svim bandovima i u 3 vrste rada (cw, ssb, digi) s raznih pozicija bude 9a0yota!
Ok, mozemo li to 2019e? ?
9a4dc

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #6 : 04. Prosinac 2018, 16:22:44 »
E sad cu vas oba malo zezat (Hrlu i 3ty) jer funkcija foruma je i da se zezamo,kao i u svakom qrlu,humor u teskom arbajtu dobro dodje za ekipu.
Tu i tamo malo šale dobro dođe, jer smijeh je lijek.
Ipak, forum nije za zezanciju neko za konstruktivno i tematsko raspravljanje, da svi skupa nešto naučimo.
Ne primjećujem da ih zezaš, osim ako pod zezanciju ne smatraš tri puta napisano jedno te isto.  ;)
... dobro je ak je uvik pozitivno negativan jer to zna izbacit i kakvu dobru ideju i animirat ekipu,a svi mi tezimo savrsenstvu pa ispadne kako se moze.
...
Slažem se.
Još kad bi svoje mišljenje obrazložio …  ;)

73
Martin 9A2JK
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
« Odgovori #7 : 05. Prosinac 2018, 12:54:42 »
Još kad bi svoje mišljenje obrazložio …  ;)

Možeš li mi ovo malo pojasniti ?

Naime, što tu još treba obrazložiti?

Konstatirao sam da svi vole naglasiti da im je rad s mladima na prvom mjestu.
  Trebam li poslati linkove na stranice na kojima se to navodi?
Konstatirao sam da ima toliko i toliko članica IARUa a da je u YOTA Month programu aktivno samo toliko i toliko.
  Trebam li poslati linkove na stranice na kojima je to vidljivo?
Pohvalio sam HRS za sudjelovanje. (Vidiš Hrle da nije sve što napišem obojano crno.)
  Trebam li obrazložiti zašto je to za pohvalu?
Komentirao sam činjenično stanje koje je po meni negativno.
  Da li mi možemo nešto napraviti? Netko će reći - ništa više od već napravljenog (HRS sudjeluje).
  No, ja se eto nadam da će ovo pročitati naš časnik za vezu s IARU pa da će u formalnim ili neformalnim razgovorima možda
  potaknuti druge na korak naprijed u pravom smijeru.

Čemu uopće pisati o tome?
  Čemu onda uopće postoji forum ako nećemo pisati o radioamaterskim temama. Bilo pozitivnim bilo negativnim.
  Meni ide primjećivanje podataka, pravilnosti i odnosa među njima. Da, možda više vidim negativnosti ali zar nije tako i u svim medijima?
  Okolina, htjeli mi ili ne utječe na čovjeka. No, ja volim misliti da svojim pisanjem utječem na okolinu. Da bacam bubu u uho ljudima.
  Da će ljudi malo razmisliti o onome što napišem. Barem malo.
  Nadam se i da će onda u svojoj sredini i u okvirima svojih mogućnosti pokušati nešto promijeniti. Nabolje.

73 de Ivo, 9A3TY

Offline 9A2JK

• Život posvećen forumu
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #8 : 05. Prosinac 2018, 14:20:06 »
Ivo, samo ti piši  8) i lijepo prosim bez ljutnje. Za to zaista nema razloga.
Ako sam te slučajno, nehotice, povrijedio, ja ti se javno ispričavam.

Moj komentar ''Još kad bi svoje mišljenje obrazložio…'' bio je na komentar 9A4DC-a.
Dakle na ništa konkretno, nego općenito. I ja pri tome i dalje ostajem.

Npr. obrazloži zašto ti misliš da je YOTA aktivnost bijeda IARU-a?

IARU je pozvao sve zainteresirane da prosinac bude YOTA mjesec.
Sve drugo trebaju odraditi drugi. Npr. ti bi mogao u svome gradu aktivirati sufiks YOTA.
Još uvijek imaš vremena.

Ovo je tema IARU, tako da drugo molim odgovori u drugim temama.

73
Martin
Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.