HRS > Članske diskusije

YOTA i sjaj ili bijeda IARUa

(1/2) > >>

9A3TY:
Evo, imamo prilike pročitati na naslovnici :
"Od 1. prosinca pa sve do kraja 2018. godine mladi radio-operatori iz 34 zemlje članice IARU će i ove godine provesti aktivnost „December YOTA Month“ koju već nekoliko godina vrlo uspješno provodi IARU I Region".

Iako se svi od reda zaklinjemo (ne u druga Tita nego) u mlade, IARU je od 170 članica uspio aktivirati "čak" 34. Wow. Zaista impresivan broj. "Čak" 20%.

Pohvale HRS-u što se nalazi u tih 20% aktivnih.

Pokude svima (ma gdje bili) koji ne spadaju u Youngsterse a rade veze sa YOTA postaja. Shame on you !!!!

9A1AA:
Ovo je aktivnost I Regiona IARU.  Ne cijelog IARU-a.....

9A3TY:
Znači opet se dijelimo ??  :(

Ne znam tko je krivo shvatio - Ivo ili Ivo.  ;D
YOTA jest organizacijski pod R1 ali aktivnost "December YOTA Month" definitivno nije. Iz popisa aktivnih postaja se to lijepo vidi npr: WK1DS/YOTA  (IARU R2)  AP3YOTA (IARU R3)

No, čak i da je aktivnost ograničena na R1 opet mi se čini da je "zakletva" loše prošla - "čak" 34 od 99 članica.

No, nema veze, ionako se tu (uglavnom) ne razmjenjuju "realni raporti".  ;D

9A1AA:
Imenjače u pravu si. Projekat je od 1. regiona ali je YOTA aktivnost otvorena za cijeli IARU.
Nakon tvoga posta priključili su se još i 7X2YOTA i JH1YDT/YOTA.
Trebao bi ti ovaj post plasirat na neki vidljiviji IARU Forum ;)

9A6XX:
Ivo (3TY), ja ne znam što tebi dođe da baš u svemu moraš tražiti samo ono najgore. Šta je jugo danas u Zadru? Da, ima svega, bilo je uvijek svega i bit će svega.
Projekt YOTA je od na jedvite jade skupljenih 5-10 država, sada ipak na respektabilnom broju i uključenih država i još bitnije uključenih mladih ljudi.

Da, neće to spasiti radioamaterizam i ovo nisu 70e, ali brate mili, pusti malo na miru taj negativizam, pa bar vi u Zadru imate sunca i mora, izađi na ariju i prošetaj malo.

73,
Hrle - 9A6XX

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju