HRS > Članske diskusije

HRSVKS

(1/3) > >>

9A2Z:
++

https://srvks.hr/nedozovoljena-uporaba-autorskog-djela-od-strane-hrvatskog-radioamaterskog-saveza/

S obzirom na novu nastalu situaciju, pošto naslov SRVKS ne pripada više HRS-u, predlažem da se daljnja diskusija vodi pod naslovom HRSVKS za što je i namijenjena.

Novi LOGO po izgledu pripada više nekom (crvenom križu) nego li radio amaterima  ??? moje mišljenje :)  :)

Sviđa mi se komentar od 9A4DC
Susjede Ivo (ty) da si se ugleda na nas "limare" i javia se u dvd pljusak il dvd preko dosad si moga bar 500 ltr iz brentace potrosit kod Zmirica il Prkljuki. A ko ti brani imat vokac pri tom?   :)  :)

73!

++

9A3TY:

--- Citat: 9A2Z - 16. Kolovoz 2018, 14:14:18 ---Sviđa mi se komentar od 9A4DC
Susjede Ivo (ty) da si se ugleda na nas "limare" i javia se u dvd pljusak il dvd preko dosad si moga bar 500 ltr iz brentace potrosit kod Zmirica il Prkljuki. A ko ti brani imat vokac pri tom?   :)  :)

--- Kraj citata ---

Iskreno govoreći ne znam kakve veze ima kanta za vodu sa sustavom radioamaterskih veza u kriznim situacijama.
Ja nisam vatrogasac niti me to ikada interesiralo. U 21 stoljeću još uvijek se gase požari primitivnim metodama iako su čak i zadarske tvrtke imale projekte za puno pametnije i kvalitetnije gašenje požara ali valjda to nekome nije odgovaralo. Treba i dalje prodavati brentače?
Ja sam radioamater i to me interesira.  Hoće li me sad netko pitati i gdje sam bio 91-ve da bih imao pravo glasa oko (nepostojećeg) HRSVKS ?!?

Još uvijek nisam dobio informaciju od čega se to u ovom trenutku sastoji HRS-ov "SUSTAV VEZA koji se kontinuirano gradi". A to je tema ako se ne varam.

A sad odo ja popiti koju pivicu da moja "brentača"sljedećih sat vremena bude spremna ako bude trebalo kod susjeda ugasiti roštilj.

9A2Z:
+
Ivo! ...

9A4DC Damir je to "slikovito opisao"  da je vrijeme našim vokcima otpisano. U svim tim nepogodama traži se ljudstvo za spašavanje i tu možemo biti svi uključeni koji žele pomoći. I te brentače nije teško naučiti koristiti a dobre su u nepristupačnim terenima. Sistem radio veze i to dobrih profesionalnih radio uređaja imaju sve službe u stacionaru, vozilu u ruci . I to sve odlično radi. Ali, nikada se ne zna što se može dogoditi. Može i taj profesionalni sistem veza negdje "puknuti" . Zato moramo biti uvijek spremni ako bude potrebno.

++

9A3TY:

--- Citat: 9A2Z - 16. Kolovoz 2018, 16:32:36 ---Zato moramo biti uvijek spremni da pomognemo u svakome trenutku gdje bude potrebno.

--- Kraj citata ---

Upravo tako. Moramo biti spremni. A da li smo? Da li možemo dati maksimum kad smo samostalni ili je bolje kad smo u sustavu? Tko zna što ti ili ja imamo na raspolaganju i s kojim vještinama baratamo i kako se to može upotrijebiti u određenom trenutku?
Koliko imamo funkcionalnih agregata? Na kojim lokacijama? S kojim pričuvama goriva? Koliko sredstava veze? Kakvo je stanje akumulatora i baterija? Koliko brzo se može reagirati? Tko koga alarmira i kako? Tko mora računati s tim da će ići pomagati drugima a ne svojoj obitelj?
Puno je tu detalja koje treba sustavno definirati i problema koje treba sustavno rješavati. Naravno ako se zaista gradi sustav.

A da i profesionalni sustavi pucaju znaju već i vrapci na grani. A i korisnici mobilnih mreža u popularnim turističkim odredištima.  ;D

Nego, ja sam se nadao da će se osim ovog lamentiranja pojaviti i netko s korisnim podacima o HRSovom sustavu i informirati širu (ne)zainteresiranu javnost kad ono ćorak.
Valjda ljudi spavaju zimski san. Dug 365 dana.  ;D

Propagacije su mrtve. Živile propagacije !

9A2Z:
+

Ivo!! sve to stoji što si napisao. Može se vidjeti da je sam početak rada novog sustava HRSVKS krivo krenuo jer su u dopisu institucijama
upotrijebili tuđi logotip u naslovu. Takav dopis je naravno ništavan. https://www.hamradio.hr/download/HRS_SRVKS_pismo_namjere.pdf
Rukovodstvo HRS-a očito ima stručnjake za provedbu HRSVKS . Možemo se nadati da će stranica u izradi sa novim logotipom biti uskoro gotova i nama prezentirana sa svim podacima, kako se ustrojiti - postupiti u nekom XY momentu.

--- Citat: ---Nego, ja sam se nadao da će se osim ovog lamentiranja pojaviti i netko s korisnim podacima o HRSovom sustavu i informirati širu (ne)zainteresiranu javnost kad ono ćorak.
Valjda ljudi spavaju zimski san. Dug 365 dana.  ;D
--- Kraj citata ---

Postoji nada.....sve je moguće nakon 365 dana   :) ;)

++

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju