KV aktivnosti > RTTY

Uvod u FT8

<< < (2/2)

9A3DF:
Martine čestitam i zahvaljujem na odličnim uputama.Ti si "krivac" što sam se aktivirao u ovoj vrsti rada , a što mi se jako dopalo. Naročito se veselim multihop otvaranjima na 6m.
Častim te pićem kad se ponovo negdje sretnemo, pa makar i na Đurđevačkim peskima.
73!
9a3df Matko

9A2JK:
Matko, drago mi je ako su ti upute koristile.
Uskoro se očekuje WSJT-X v1.9 (službena verzija, ne rc)
sa FT8 DXpedition modom .
Kad izađe i to ću dodati, da bude kompletno.

Ako dolaziš/prolaziš kroz moje krajeve, obavezno se javi.

73
Martin 9A2JK

9A3TY:
Ne znam da li se netko već dosjetio toga ali evo jedne ideje koja mi je pala na pamet .....

Kako bi brojno članstvo po klubovima moglo istovremeno raditi FT8 na jednom jedinom radio uređaju (uz mala ograničenja) dovoljno je poredati X računala (može i svatko donijeti svoj laptop ako u klubu nema računala), audio signal provući kroz miksetu, na svakom računalu odabrati drugačiju (audio) frekvanciju oliti FT8 kanal, sinkronizirati se u isti period emitiranja i isključiti fake-it (to su ta mala ograničenja).

Što vam se čini? Koliko mladih bi mogli privući u klub s takvim setupom ?

9A2JK:
Krajem svibnja izašla je najnovija inačica programa WSJT-X v1.9.1.
Najvažnije izmjene su rad u FT8 DXpedition modu.
Program možete preuzeti sa linka:

https://physics.princeton.edu/pulsar/k1jt/wsjtx.html

Instalacija je vrlo jednostavna. Zatvorite inačicu WSJT-X koju trenutno koristite.
Pokrenite instalaciju wsjt-x1.9.1-win32.exe i instalirajte u isti folder u kojem imate instaliranu 
stariju inačicu. Program će zadržati sve ranije postavke zvučne kartice, PTT, CAT itd…
Uvod za rad u FT8 DXpedition modu pogledajte u priloženoj PDF datoteci.

Povratne informacije na primjedbe, prijedloge, pokude… na Uvod 4. dio, može na moju e-mail
adresu (moj_znak na hamradio.hr) ili ovdje.
73
Martin 9A2JK

P.S. Uskoro će biti gotove izmjene Uvoda 1., 2. i 3. dijela koje se odnose na inačicu 1.9.1.
kao i F.A.Q u 4. dijelu.

9A2JK:
KH1/KH7Z radi u FT8 DXpedition modu.

KOREKCIJA AKTIVIRANJA FT8 DXpedition moda:

Prije stavljanja kvačice u Hound na glavnom sučelju WSJT-X obavezno OTKVAČITE
Tx even/1st (treba biti bez kvačice).

Da rezimiramo postupak:

1. Postavili smo sve (osim kvačice ispred Hound) kako piše u uputama za FT8 DXpedition mod.
2. Na sučelju WSJT-X otkvačite Tx even/1st (prazna kučica)
3. File -> Settings… -> Advanced
   Stavite kvačicu ispred Hound

4. Potvrdite sa OK

Sretno u lovu na KH1/KH7Z

73
Martin 9A2JK

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju