Ostale HAM diskusije > Antene

Povratna struja

(1/5) > >>

9A5HZ:
Pozdrav znalci i ostali (tu sam i ja). Zadnjih mjeseci mučim se s povratno strujom u napojnom kablu navodno hi.... Stvaram smetnje na TV i blokiram DXLog odnosno prikaz freke. Pokušao svašta. Novi kabel RG213, Balun 1:1 chok balun na početku i na kraju. Rezultata nix. Na znam drugo nego pitati. Imali kakvog rješenja. Zaboravio snaga 20w i FT897 i AT-897
Zahvaljujem

9A2JK:
Zlatko,

blokiranje smetnji na svojem PC-u najbolje ćeš postići tako da kabel tipkovnice i miša
(i eventualnog ako imaš još kakve ''drangulije'' priključene u PC) provučeš sa što više
zavoja kroz odgovarajuće EMI toroide.

Ja sam uspješno koristio ove:
http://www.dx-wire.de/lng/en/soft-ferrites-toroid-cores/ferrite-cores-against-emi/

Choke balun definitivno trebaš, ali to neće riješiti TVI.

Ja sam u nekoliko slučajeva TVI riješio USPJEŠNO zamjenom pojačala.
U mojem slučaju to je pojačalo ALCAD AM-366 kupljeno od www.kerman.hr
Konektore na TV antenski koaks treba spajati krimpanjem.

Molim lijepo, nemojte ovo smatrati reklamom (nemam baš nikakve veze sa gore
spomenutim tvrtkama, osim što su se spomenuti proizvodi pokazali kao dobri).

73
Martin 9A2JK

9A5HZ:
Martina zahvaljujem. Pogledao link ali nude sada AM216. Baci pogled i reci da li da to nabavim obzirom da si ti preporučio drugi tip. Ostalo idemo postaviti pa da vidimo

9A2Z:

--- Citat: 9A5HZ - 07. Prosinac 2017, 20:09:03 ---Martine zahvaljujem. Pogledao link ali nude sada AM216.

--- Kraj citata ---

Pozdrav Zlatko! Imam sličnih problema na TV. Pokušao sam sve i svašta razne "mantre" rezultati jako slabi Hi.

Ima tih pojačala jako puno i onog ALCAD AM-366 prijdlog od Martina. Probaj ja čekam rezultate   ;). Javi.....

Pogledaj link   http://www.tesatek.fi/fi/c/vahvistimet

Pozvoni Kermanu pa ga upitaj dali ima. Ako je to kupio Martin kod njega onda ima u katalogu ga nema, gledao sam kao i ti.

73!  stef

9A5HZ:
Štef!
Uputio pismo Kermanu pa čekam odgovor i kada dobijem znati ćeš sve. A ako ugradim pojačalo znat ćeš i rezultate. Da li vidim sebe ili VTV na TV ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju