HRS > Članske diskusije

Javna rasprava o izmjenama i dopunama Pravilnika o ARK

(1/3) > >>

9A1AA:
Prijedlog Pravilnika je na linku:
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=116&subid=4498

Pozivamo radioamatere da pregledaju prijedlog Pravilnika i da se uključe u raspravu.
Svoje prijedloge možete poslati časniku za vezu s državnim tijelima Republike Hrvatske Nikoli Perčinu 9A5W ili stručnoj službi HRS-a 9a0hrs@hamradio.hr

Forumska rasprava bez konkretnog prijedloga izmjena ili dopuna upućenih na navedene adrese (ili na adrese koje možete naći na službenoj stranici HAKOM-a) ostat će "mrtvo slovo na papiru"..........

9A6AA:
Jesam li ja to dobro shvatio? Zainteresirani bi trebali javno raspravljati o ovome:

- U cilju podrobnijeg opisa djelovanja radioamaterskih klubova, dodana je definicija radioamaterskog kluba u članku 2.

- U suradnji s HRS-om, u članku 4. je dodatno propisano za koje je postaje je potrebna suglasnost HRS-a. (Pored repetitora ili digipitora i amaterska radijska postaja za radiogoniometriju koju Savez ili klub postavlja za privremenu uporabu, u svrhu obuke ili natjecanja) ! Pametno, nema šta...

- U članku 13. je dodatno pojašnjeno privremeno postavljanje radioamaterske postaje. (tri mjeseca neprekidno)

- U Dodatku 1, Tablici 1., dodani su, u dogovoru s HRS-om, određeni frekvencijski pojasevi uz osnovna ograničenja (2 MHz, 5 kHz, 14 MHz), uz izmjenu odgovarajućih napomena. P razred može raditi na 14040 – 14150 i 14280 - 14350

Sve u svemu, tih famoznih 5 MHz se moglo uvesti i bez tzv., javne rasprave.

9A2JK:
A zakaj zainteresirani ne bi mogli dati svoje prijedloge?
Nigdje ne piše da je rasprava samo o ovome što piše u Prijedlogu
ili ja, (opet), pogrešno razumijem.

I, Ivo je lijepo napisal, rasprava na forumu, i bez davanja
prijedloga na mjerodavne adrese, je samo ''fučkalka na vrbi''.

73
Martin 9A2JK

9A6AA:
Martine,
jesi li se logirao na HAKOM-ovu stranicu a to je preduvjet za raspravu?
Ja jesam.
Pojasni mi kako se može nešto drugo sugerirati, predložiti osim ovoga što sam napisao u prošlom postu?
Postoji li mehanizam za to?
U dokumentu OCJENA STANJA I OBRAZLOŽENJE IZMJENA samo je navedeno da se može(mo) očitovati o stvarima koje sam naveo.

Ivo, upućivanje stavova i mišljenja preko HRS-a ili nekog časnika nije javna rasprava.

9A6AA

9A1AA:

--- Citat: 9A6AA - 17. Listopad 2017, 00:23:45 ---Ivo, upućivanje stavova i mišljenja preko HRS-a ili nekog časnika nije javna rasprava.

--- Kraj citata ---

Emire, zato sam i napisao ono u zagradi. Pod time sam mislio na "javni način", bez posrednika.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju