Autor Tema: IOCA CI-278  (Posjeta: 876 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2KI

• Junior Member
  • **
  • sve oko nas je dobro, bas toliko koliko mi zelimo
IOCA CI-278
« u: 26. Svibanj 2017, 09:41:13 »
Pozdravljam IOCA ekipu i ostale
Kako sam bio jedan od tri aktivatora Galije CI-278 EU-110 9AFF-0001.
A koliko mi je poznato radi se o prvoj aktivaciji sa Galije , ikada, a i meni je to prva aktivacija IOTA ikada na svoj znak.
Dakle, prepun sam pozitivnih vibri i želio bi to podjeliti sa istima , koji su osjetili takvu draž odlaska na otok i rada sa otoka...
 I uz podosta lokalnog QRM-a, 59+10 i više , uspjeli smo ( 9A2NA/p Mladen , 9A2MF/p Franjo ( stari lisci takvih aktivacija ) i moja malenkost 9A2KI/p ) održati minimalno potrebni broj veza ( 50 i više ) .
Hvala čitavoj ekipi 9AFF zagrebačkog Hrvatskog Radio kluba flora i fauna sa ses 917B ( 9A6AA Emir , 9A2MF Franjo , 9A2SC Radovan , 9A2HW Ivica , 9A2NA Mladen , 9A3GSV Vito , 9A6TT Ivan 9A5ID Ewald ) što su mi ukazali povjerenje da me uopće pozovu na Brinunsku aktivaciju a posebno još na odlazak na Galiju...
Naravno bez stanica koje su nas odradile sve bi bilo uzalud ( u mom dnevniku je podosta 9A - 4fm 1aa 1kde 2po dj2mx 3od 2jg 1akl 5cy 7y 7lfz : sve na 7MHz i ponovo na 14MHz 9a7y (  Livio hvala na pomoći oko OH3GZ )
Znali smo da nas pozivaju USA stanice i na kraju smo zakretanjem antene pokušali dobiti koji dB prema NW smjeru ...ali prejaki signal neradioamaterskog izvora nije dao šansu za DX veze...
Prejednostavna antena ( inverted Vee ) na visinu odmah iznad zemlje ( malo i mora ) nije dala šansu DX ovima...
Drugi puta svakako bilo kakva usmjerna antena,  bit će na brodu ...barem za 14MHz...
Govorim drugi puta , jer tko jednom proba : sigurno će otići ponovo ...
Slično sam doživio kad sam prvi puta radio sa Velebita... I ponovio to još tri puta...Ali svaki puta sa boljom opremom i sa bolje lokacije...
Nadam se da je naš odlazak i rad sa Brijuna ( osim nas samih ) usrećio i one koji su održavali veze sa nama a oni koji su nas pozivali i nismo ih odradili  imaju barem moje obećanje da će prva slijedeća aktivacija biti sa barem boljim antenama...
Još jednom pozdravi morskoj ekipi sa spruda usred Panoskog mora , malo selo Korduševci pokraj Slavonskog Broda na obroncima Dilj-gore..
ps : za gljivare : krenuli vrganji i lisičarke...
9a2ki

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Odg: IOCA CI-278
« Odgovori #1 u: 26. Svibanj 2017, 11:11:46 »
Da ne ispadne da smo na Velom Brijunu okretali žičani dipol. :)
Riječ je o anteni Maluca koju je za Klub izradio i donio na Veli Brijun iz Austrije, naš član, Ewald, 9A5ID, na čemu mu se posebno zahvaljujemo.

Zahvaljujemo se pripadnicima HV-a na potpori, poglavito na prijevozu do Galije.
Kiša nas je u subotu omela pa nije bilo "oba su pala", i Vanga (aka Krasnica) i Galija! Ima dana...

Ico, hvala na ugodnom druženju!
Evo vas dolje na put k Galiji.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A5N

• Average Member
  • IOCA Aktivator
    • 9A5N
Odg: IOCA CI-278
« Odgovori #2 u: 04. Lipanj 2017, 15:07:25 »
Pozdrav Ico,

Drago mi je da si doživio draž aktivacije otoka i nadam se da ćeš ubuduće aktivirati još njih.
S obzirom da imamo preko 1000 otoka, draži nema kraja!

Predpostavljam da su te iskusne kolege koji su bili s tobom informirali o proceduri priznavanja IOCA aktivacija i nadam se da ćeš mi uskoro poslati svoj log u adi formatu kako bih ga dodao u IOCA log: http://ioca.hamradio.hr/iocalog/index.php
Mladen, 9A2NA je to već učinio.

IOCA pravila kao i IOCA listu otoka možeš si skinuti s IOCA web-a :http://ioca.hamradio.hr/index.php/hr/

Nadam se da ćemo te uskoro ćuti s još nekog/nekih otoka,

73 de Neno 9A5N  8)
IOCA menadžer
73 de Neno 8)