Autor Tema: Pitanja za P klasu  (Posjeta: 2605 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3SM

• Master in Training
Odg: Pitanja za P klasu
« Odgovori #30 : 27. Studeni 2019, 14:02:29 »
Štef u pravu si ali tu mi ne možemo utjecati previše.

Onog dana kada su izgubljeni stari načini polaganja radio amaterskog ispita i stare klase to je sve otišlo k vragu ..naravno i sa današnjim demokratskim opredjeljenjem i hajkama biti član kluba ili ne to je još više izgubilo na svakoj važnosti.
Moje znanje i ljubav za radio amaterizmom ide zajedno sa mnom i posljednjim izdahom prema tome to mi nitko ne može uzeti a svakome drugome po njegovom izboru.
O kupovanju ručnih stanica neću previše jer i za to je stari sistem bio zakon no da ne kažu pojedinci da sam jugonostalgičar ja sam samo uvijek bio za pošteno i po zakonu ...
TEČAJ - ISPIT - NABAVKA UREĐAJA - TEHNIČKI PREGLED - DOBIJANJE POZIVNOG ZNAKA - DOZVOLA ZA RAD

No to su bila neka druga vremena kada je radio amaterizam puno značio .. meni znači i danas pa me ovo uopće ne brine .. imam svoje i uzivam u tome.

Tako starac i ti .. upali stanicu i uživaj i u slušanju ako treba ...

Štefino ugodan dan tebi i oko tebe

VY 73 de Mato - 9A3SM

Offline 9A2Z

• Senior Member
« Odgovori #31 : 27. Studeni 2019, 15:35:26 »
Da Mato, bila su neka druga vremena. Sada je "demokracija", radi tko što želi mimo svih regula u zakonu. Na nekim frekvencijama pogotovo na VHF području je, kao na divljem zapadu. Mene je to jako iznenadilo i smeta me takvo ponašanje pojedinaca a ne možeš im ništa. Ako nešto veliš, onda te kao balavca izvrijeđaju. Napustio sam te frekvencije i sada sam od 7 MHz na dalje. Radio amaterizam za dušu, kada sam već puno godina u tome. Ima još uvijek pravih radio amatera.     8)

73!
« Zadnja izmjena: 27. Studeni 2019, 15:48:36 9A2Z »
Stjepan 9A2Z  &  50 godina član HRS-a

https://www.qrz.com/db/9A2Z

++

Offline 9A2JK

• ???
  • *
    • 9A2JK Amateur Radio Site
« Odgovori #32 : 29. Studeni 2019, 08:36:16 »
...
Dozvola ionako malo znači ovih dana, čini se.

...  i smeta me takvo ponašanje pojedinaca a ne možeš im ništa.

Nisam baš siguran da dozvola malo znači, niti da im ne možeš ništa.

Predlažem snimiti i snimku poslati HAKOM-u.

Da ne širimo temu, ostanimo kod pitanja za P razred.
Potencijalni kandidati za polaganje P razreda, neka znaju da HAKOM
može puno napraviti u situacijama kada dođe do nepridržavanja Pravilnika.

73
Martin 9A2JK

Nije znanje znati i za sebe ga zadržati, nego je znanje znati ga podijeliti.

Offline 9A5ADI

• Average Member
« Odgovori #33 : 29. Studeni 2019, 08:46:30 »
Da Mato, bila su neka druga vremena. Sada je "demokracija", radi tko što želi mimo svih regula u zakonu. Na nekim frekvencijama pogotovo na VHF području je, kao na divljem zapadu. Mene je to jako iznenadilo i smeta me takvo ponašanje pojedinaca a ne možeš im ništa. Ako nešto veliš, onda te kao balavca izvrijeđaju. Napustio sam te frekvencije i sada sam od 7 MHz na dalje. Radio amaterizam za dušu, kada sam već puno godina u tome. Ima još uvijek pravih radio amatera.     8)

73!

Ne znam kako je kod vas, ali vamo u slavoniji je pustinja na bandu. Kamo sreće da više "eksperimentira" pa makar i mimo regula.

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #34 : 29. Studeni 2019, 10:47:48 »
Predlažem snimiti i snimku poslati HAKOM-u.

Da ne širimo temu, ostanimo kod pitanja za P razred.
Potencijalni kandidati za polaganje P razreda, neka znaju da HAKOM
može puno napraviti u situacijama kada dođe do nepridržavanja Pravilnika.

Da, zaista. Pa sjetimo se samo kakvom su brzinom u operaciji "Trokut" riješili ilegalce i neprimjereno ponašanje na R6 u Zagrebu.
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A2Z

• Senior Member
« Odgovori #35 : 29. Studeni 2019, 15:18:30 »

73!

Ne znam kako je kod vas, ali vamo u slavoniji je pustinja na bandu. Kamo sreće da više "eksperimentira" pa makar i mimo regula.

Ti, kao da nisi pročitao što sam ja napisao ili ne razumiješ diskusiju teme "P" klase. Neznam što se može eksperimentirati bez ispita "P" klase, na frekvencijama za koje postoje određene regulative.

++
« Zadnja izmjena: 29. Studeni 2019, 15:23:30 9A2Z »
Stjepan 9A2Z  &  50 godina član HRS-a

https://www.qrz.com/db/9A2Z

++

Offline 9A5ADI

• Average Member
« Odgovori #36 : 30. Studeni 2019, 17:34:54 »

Ti, kao da nisi pročitao što sam ja napisao ili ne razumiješ diskusiju teme "P" klase. Neznam što se može eksperimentirati bez ispita "P" klase, na frekvencijama za koje postoje određene regulative.

++
[/quote]

Može, ako klinci kupe baofeng, i "eksperimentiraju" na 70 cm to jest pričaju jedan sa drugim. Čak i ako su na pmr, izvan su zakonske regulative. Ako nikome ne smetaju, mislim da tu nema problema, jednog dana možda postanu radioamateri. Ako, naravno budu gdje imali položiti ispit. A ova ometanja r6 najčešće dolaze od ljudi koji imaju licence, ako sam dobro shvatio? Doduše moguće da i svatko tko koristi baofeng možda ispada iz zakonskih okvira. Ali mislim da je to za drugu temu ako već nije otvorena.
« Zadnja izmjena: 30. Studeni 2019, 17:43:24 9A5ADI »