Autor Tema: Rad s mladima  (Posjeta: 3710 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4DC

• Senior Member
Odg: Rad s mladima
« Odgovori #30 : 05. Kolovoz 2019, 13:14:38 »
Emire, nije problem u klincima-oni mogu sve, i to milijardu puta bolje neg mi! Viruj mi!
Vrhunski dobro si rekao- "a sad da vidimo sto ce bit kad se vrate u svoju sredinu!"
problem je u nama mentorima,voditeljima tecajeva,prvim opovima itd isl.
Znamo bit nervozni,umorni od posla,puni nekih svojih ideja itd isl.
Ovaj nas hobi je jaaakoo sirok. Od elektronike,informatike,rada na vezama,stranim jezicima,fizici (struja,radio val itd) . Jos od tecaja za C (i F) klase iz 70ih i 80ih iz ex yu smo imali jako heterogenu ekipu klinaca (ok svi su se trudili zavrsit sve al nakon tog je svako bio individualac-neko je odustao i otisao u aeroklub,neko je otisao u samogradnju,neko postao prof jezika il zemljopisa,nakon svakog novog odradjenog prefixa trazit po globusu danas guglu a di je to itd).
Radim s klincima iz os (cak i radim u os) i znam kako to izgleda-pola njih me gleda "u cudu" a pola njih me "napadne s milijun pitanja i podpitanja i sva potpuno ispravna,al svi istovrimeno" !
I joj,nakon 2-3h rada s njima znam bit umorniji nego nakon instaliranja 10 GROa!
Mozda sam ja u krivu,al moje iskustvo kao casnika trgo mornarice je da mi relativno lako radit s 1im asistentom (hamletom na brodu) nego li s njih 5 il vise. A svakom moras dat 200posto sebe!
Uglavnom,meni zasad uspijeva,cilj mi je svakom dat svo moje znanje i 35ak god prakse koju imam i u hamradiu i u elektro struci,al svakom se ja moram prilagodit! Zasad mislim da imam 51posto uspjeha,bez podrske iz kluba,skole,hztk,hrs nemogu bolje.sri.
A klinci su (ne samo nasi iz zd vec apsolutno SVI WW! ! ) kvaliteta!
Mi nismo,iskren sam!
A recite mi s kime cemo za 10 god radit qsoe? ?
Ok,da vas sve skupa ne pilam vise!
Vy 73 to all i SUPORT YOTA i KIDS ON AIR !
9a4dc

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
Odg: Rad s mladima
« Odgovori #31 : 06. Kolovoz 2019, 10:02:17 »
A recite mi s kime cemo za 10 god radit qsoe? ?

Možda nam JT nakon FT4 napravi i nešto ovakvo (i nazove to FT-one-on-one tj. FT101 samo ne znam oće li biti ZD ili EE  ;D ) :
https://www.pandorabots.com/mitsuku/
(iako mi je rekla da je položila ispit, nema pojma o radioamaterizmu - zasad  ;D)

Ma bit će operatora po svijetu ako ne bude kod nas. A ako i ne bude uvijek ćeš imati Morse runner  ;D
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz 2019, 10:16:47 9A3TY »
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.