HRS > Članske diskusije

Rad HRS-a

<< < (36/36)

9A2Z:
Sve je točno što si napisao Mark. Ali taj zakon je od 1993 godine, odnosno, 26 godina je na snazi taj famozni članak 25. 
U međuvremenu promijenilo se puno toga a zakon ostao isti i članak 25.  :-\
Po sada važećem zakonu radio amater ne mora biti član radio kluba a time i HRS-a
Zbog HAKOM-a HRS se odrekao radio amatera i članarine.
Sve je manje novaca za financiranje raznih udruga.
Puno radio klubova "preživljava". Jedan po jedan će po lako nestajati na žalost.
Mislim da su u HRS-u potrebne pod hitno neke "reforme" za bolju budućnost  :)
++

9A8A:
Pozdrav !

Da, trebalo bi poraditi da tome znaku? Ali to je onda hrpa problema?
Najlakse ga je zamijeniti  drugim ali onda treba mijenjati te sve banere koje koristimo i ostalo, a to nece bas biti jeftino?

Stef (9A2Z), zakone donosi SABOR, mi, tu bas ne mozemo uciniti puno?
Ne vjerujem da ce HZTK tu nesto napraviti jer je njima dobro ovako?
Mozda da svatko pise svojemu zastupniku u SABOR-u pa da se pokrene inicijativa za promjenom zakona?

73
Mark

9A5HZ:
Pozdrav!
Na ovim stranicama već smo skoro došli do rješenja znaka ali je tu stalo zbog procedure izmjene STATUTA. No i to se može ako postoji volja.

9A3LI:

--- Citat: 9A2Z - 26. Veljača 2019, 10:12:22 ---
Može se slobodno konstatirati da radio klubovi više nisu temelj radio amaterizma i da se HRS mora prilagoditi momentalnoj situaciji u društvu sa promjenama na korist nas radio amatera.

++

--- Kraj citata ---

--- Citat: 9A2Z - 26. Veljača 2019, 22:18:11 ---
Puno radio klubova "preživljava". Jedan po jedan će po lako nestajati na žalost.
Mislim da su u HRS-u potrebne pod hitno neke "reforme" za bolju budućnost  :)
++

--- Kraj citata ---

Sa Štefom se obično razilazim u mišljenjima ali ovaj puta se slažem sa njim u potpunosti. 
Evo baš gledam HRSov SERVIS /hrs-e-usluge/ i vidim da nema linka za skidanje potvrde o članstvu.
Dakle nisam platio članarinu, OK.
E sad, članarinu sam platio prije dva tjedna (malo zaboravio), klubu naravno, i tu je kvaka 25,
da bi moje novce za članarinu netko tko ima pristup računu prebacio na račun HRSa, taj mora uzeti slobodan dan i u banci
napraviti taj transfer. Kako svih, možda deset članova ne plati isti dan/mjesec tako ta osoba mora
pričekati par mjeseci da se novci skupe jer svaki tjedan ići u banku to provjeravati nema smisla.
Naravno, zaboravih napomenuti da klub postoji samo na papiru, kao udruga građana.
I onda netko kaže da se takvim sistemom prikupljanja članarine HRS brine za opstanak klubova, ma dajte si pameti.
Da je HRSu imalo stalo do klubova onda bi HRS našao način kako da se na njihov račun uplati članarina
pa od npr. uplačenih 200KN HRS dio zadrži za podmirenje svoje članarine a ostatak da uplati na račun
radio kluba u mjestu boravka člana. To bi se zvalo brigom za radio-klubove i njihov opstanak.
Ima HRS profesionalca koji bi taj posao obavio malim prstom lijeve ruke, nije valjda da bi morali zaposliti još par desetaka ljudi.
(možda penzionere na 4 vure?? )  ;D
I tako ja malo bolje pogledam famozni SERVIS zvan još i /hrs-e-usluge/ pa vidim da su me već prebacili
u drugi klub i više nisam u onome od kojega (valjda) dobivaju moju članarinu.
Zanimljivo  ;D ;D

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju