HRS > Članske diskusije

Rad HRS-a

<< < (3/36) > >>

9A2NO:
Bok!
Koji kapitalizam, Martine.
HRS nije ništa zaradio ni privredio da nam to može prodavati. Još uvijek
živi na državnim jaslama ( tj. od novca svih građana).
A za ono što pruža, ili bolje ne pruža, a morao bi, ima dovoljno od naše članarine.

73 Dino

PS. Svaka čast na trudu za kartu repetirora... I to je morao odraditi HRS
(UKV manager), pa nije.

9A2JK:

--- Citat: 9A2JK - 01. Rujan 2016, 13:18:29 ---...
Pažljivi čitatelj foruma (a ti si jedan od tih) prijetio je da sam ja dovoljno pisao zašto nam
treba Hrvatski radioamaterski savez i zašto bi svi trebali biti članovi HRS-a.

--- Kraj citata ---

Auuuu, greške, pogrješke.  :-[
Umjesto ''prijetio'' treba pisati ''primijetio''.

Dakle, rečenica treba glasiti:
Pažljivi čitatelj foruma (a ti si jedan od tih) primijetio je da sam ja dovoljno pisao zašto
nam treba Hrvatski radioamaterski savez i zašto bi svi trebali biti članovi HRS-a

73 uz ispriku
Martin 9A2JK

9A3TY:

--- Citat: 9A2JK - 01. Rujan 2016, 13:18:29 ---Sve si više mislim da bi HRS trebao platiti sve ono što uzima od članova.

--- Kraj citata ---

Ako smo HRS svi mi znači da bi sami sebi plaćali. Zvuči mi nekako ... errr .... glupo.

--- Citat: 9A2JK - 01. Rujan 2016, 13:18:29 ---Članarina koju plaćamo ne pokriva ni dio onoga što danas dobivamo

--- Kraj citata ---

Prosvijetli nas. Što to danas dobivamo?

9A2BX:
HRS je trenutno udruga koja okuplja najveći broj amatera.
Brojčano stanje ne znači i vrijednost.
HRS jest nasljeđe SRH po prirodi događaja 1990 -tih.
Naslijeđena je i logika bivšeg sustava, a koja je danas ugrađena činjenicom da je statutarno HRS član HZTK, organizacionog oblika kojeg su se sve države nakon pada Berlinskog zida odbacile.
Budućnost i očuvanje zajednice (udruge) radioamatera jest u samostalnosti, dragovoljnosti, predanosti i ljubavi prema hobby-u, uz osobnu žrtvu.
Sve ostalo je povijest.

9A3TY:

--- Citat: 9A2BX - 02. Rujan 2016, 11:27:45 ---Budućnost i očuvanje zajednice (udruge) radioamatera jest u samostalnosti, dragovoljnosti, predanosti i ljubavi prema hobby-u, uz osobnu žrtvu.
Sve ostalo je povijest.

--- Kraj citata ---

S ovim prvim se slažem, s drugim baš i ne. Za sada nema baš govora o ukidanju ZTK i sustava financiranja.
Stoga nema naznaka niti da će dvoje djelatnika u HRSu koji plaću primaju transferom iz ZTK ostati bez zaposlenja. Ono što ja mislim je da su to dvoje djelatnika premalo iskorišteni tj. da većinu vremena stoje skrštenih ruku ili rade uzaludne poslove (poput printanja i slanja beskorisnih potvrda o članstvu).
Jasno je da netko tko radi na dobrovoljnoj osnovi i iz ljubavi prema hobiju ne može uložiti 170 sati rada mjesečno ali plaćeni djelatnici mogu i trebaju.

Normalno je i da ćemo svi mi, zainteresirani za napredak, dati svoj doprinos, no pri tome ne bi trebali doživljavati zapreke sa strane vlastitih djelatnika i upravljačkih struktura.

Zar netko od nas, umjesto HRS-a, treba organizirati nabavku dijelova za najjednostavniji SDR prijemnik kako bi klinci u školi mogli učiti lemiti i nakon toga poslušati malo neki radioamaterski band?
Zar netko od nas, umjesto HRS-a, treba organizirati izradu kvalitetnog priručnika za učenje?
Zar netko od nas, umjesto HRS-a, treba tražiti i ugovarati lokacije za postavljanje magistralnih repetitora, digitalnih mreža, ...
Zar netko od nas, umjesto HRS-a, treba organizirati školovanje tutora za rad s djecom?
Zar netko od nas, umjesto HRS-a, treba organizirati contest akademiju u 9A ?
,,, (dodajte sami :-) )

Ako tajnica ne želi ili ne može raditi stvari od koristi za svekoliki radioamaterski puk ajmo onda promijeniti sistematizaciju radnih mjesta i statut i staviti da je predsjednik zaposlena osoba pa pronaći kvalitetnu osobu za to radno mjesto a nova administrativna djelatnica će bez problema odraditi sve ono što su do sada radile i tajnica i administrativna djelatnica zajedno. I još puno više.

A ako mislite kao neki da nigdar ni bilo ... i boli vas briga što će biti i nećete prstom mrdnuti da se nešto promijeni, mogu vam reći da ćete upravo vi biti razlog propasti HRSa.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju