• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

KV KUP Jadrana 2015

Autor 9A2MI, 20. Listopad 2015, 20:05:08

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A3TY

Citat: 9A8A  u 12. Studeni 2015, 19:54:55
Ivo, pa ima razlike?
Vidi tocku 10. Opcih pravila KV natjecanja.
Ako ja to dobro razumijem, nakon prijavljenih rezultata, povjerenstvo bi trebalo to propustiti kroz robota i proglasiti nesluzbene rezultate!

Točka 10 glasi

Za sva natjecanja osim 9ACW

Rok za objavu prijavljenih rezultataje najkasnije 7 dana po isteku roka za dostavu natjecateljskih dnevnika.
Neslužbeni rezultati objavljuju se najkasnije 30 dana nakon održanog natjecanja. Zajedno s neslužbenim rezultatima objavljuju se javno i svi UBN reporti te dnevnici veza.
Primjedbe na neslužbene rezultate upućuju se elektroničkom poštom na istu adresu kao i dnevnici u roku od 7 dana po objavi neslužbenih rezultata.
Službeni rezultati objavljuju se nakon rješavanja eventualno pristiglih primjedbi, a najkasnije 30 dana po objavi neslužbenih rezultata


Koliko ja vidim nigdje se ne spominje "propuštanje kroz robota" što god to značilo niti se opisuje što se događa između objave prijavljenih i objave neslužbenih rezultata.
Osim toga to propuštanje traje eventualno par minuta (samo ako je loš softver) . I to radi računalo. Što onda povjerenstvo radi 30 dana?

U pravilima piše da se zajedno s neslužbenim rezultatima objavljuju i UBN reporti. S obzirom da su isti već odavno objavljeni zar to ne znači da su to onda bili i neslužbeni rezultati?

Prijavljeni rezultati su odavno vidljivi u koloni "Claimed score" kao i "robotski rezultati" (a.k.a. neslužbeni) u koloni "HfCLCC score". Dakle i dalje stoji moje pitanje koja je razlika između tablice koja je objavljena prije 3 tjedna i ove koja je objavljena danas i na temelju kojih pravila su u međuvremenu nastupile promjene.
Ako ti kao član IO koji je birao KV povjerenstvo i definirao njihove poslove i ovlasti to ne znaš reci tko zna pa da pitam njega.

73 de Ivo, 9A3TY

9A8A

Pozdrav !

Ja ne znam sto povjerenstvo radi 30 dana? Vjerojatno ima i drugoga posla osim provjeravati nase veze ;D
Ocito je da objava rezultata nije u skladu sa propozicijama, zar ne ?
A kao clan IO-a, potvrdjujem da sam glasao za to povjerenstvo, ne znam sto je tu sporno? To sto bas ne radi u skladu sa mojim ocekivanjima je druga stvar, ali sve se moze popraviti, doraditi, poboljsati.... ! Ipak smo mi svi samo amateri, koji se ovime bavimo iz hobija i ne treba pretjerivati ni u osudama ni u pohvalama.. ;D

73
Mark

9A3TY

Citat: 9A8A  u 13. Studeni 2015, 06:44:00
Ja ne znam sto povjerenstvo radi 30 dana? Vjerojatno ima i drugoga posla osim provjeravati nase veze ;D

Zar nismo već utvrdili da provjeru naših veza radi robot?

Citat: 9A8A  u 13. Studeni 2015, 06:44:00
A kao clan IO-a, potvrdjujem da sam glasao za to povjerenstvo, ne znam sto je tu sporno?

Zar sam rekao da je nešto bilo sporno?

Citat: 9A8A  u 13. Studeni 2015, 06:44:00
To sto bas ne radi u skladu sa mojim ocekivanjima je druga stvar, ali sve se moze popraviti, doraditi, poboljsati.... ! Ipak smo mi svi samo amateri, koji se ovime bavimo iz hobija i ne treba pretjerivati ni u osudama ni u pohvalama.. ;D

Je, može se popraviti, doraditi, ... ali koliko treba čekati na to? Godinu, dvije, tri,... ?
A da li je pretjerivanje kad kažem da robot ne zna najosnovnije funkcije uspoređivanja, da si neki uzimaju za pravo editirati poslane logove, ... mislim da nije. Ako vi u IO mislite drugačije onda mi stvarno nema druge nego "objesiti kopačke o zid" barem što se tiče domaćih natjecanja jer sva ona draž natjecanja se istopi zbog totalne ignorancije i  amaterizma (u negativnom smislu) odgovornih pa ostane samo gorak okus.

73 de Ivo, 9A3TY

9A8A

Pozdrav !

Ivo, neda mi se vise razvlaciti ovu temu.
Ono sto sam mislio to sam napisao i nemam vise nista novoga za reci!

73
Mark

9A3SM

Ivo ako znaš napraviti bolji ili kvalitetniji pa pomozi ili napravi sam drugi pa ga daj na IO za usvajanje i tu bi trebalo ovu trakavicu zaustaviti ...

9A3TY

Citat: 9A3SM  u 13. Studeni 2015, 10:21:56
Ivo ako znaš napraviti bolji ili kvalitetniji pa pomozi ili napravi sam drugi pa ga daj na IO za usvajanje i tu bi trebalo ovu trakavicu zaustaviti ...

Mato, da je IO zainteresiran za rješavanje nagomilanih problema onda bi nešto i poduzeo po tom pitanju.
Koliko ja vidim, očito nije. Jer da je zainteresiran za početak bi promijenio zastarjela pravila natjecanja.
Ili bi čak prije toga promijenio managera (i KV i UKV) jer je previše primjedbi na njih.
No, očito je da za to nema interesa ili jednostavno nemaju ljude koje bi postavili na ta mjesta ali onda bi to trebali jasno i glasno reći.

Druga je opcija da IO smatra da uopće nema problema a što bi se dalo zaključiti iz npr. Markovih čestih smajlija kad se raspravlja o nečemu što smatram problemom.

Što se moje osobne pomoći tiče, ona nije upitna. Ali teško možeš pomoći nekome tko tvoju pomoć ne želi.
73 de Ivo, 9A3TY

9A2MI

Ivo, volio bih da mi pojasniš koje su to "osnovne funkcije" koje robot ne zna.
Osim razlike između bad call/unique, to je već jedan dobronamjerni OM uvidio kada je potrošio 4 sata
usporedbe pomoću excela. Još ne želi izaći iz anonimnosti.
73 de Miljenko 9a2mi

9a6c

Za one kojima je promaklo s naslovne strane:

Provjerom neslužbenih rezultata na robotu, utvrdili smo da robot zbog zauzeća servera nije do kraja napravio cross-check, tako da je cross check ponovno napravljen tijekom današnjeg dana.

Ispričavam se osobno svim natjecateljima i ostalim radioamaterima, zahvaljujemo se na dobronamjernom upozorenju.

Još se uvijek mogu uputiti primjedbe i žalbe na neslužbene rezultate, a povjerenstvo će provjeriti navode iz žalbi i o tome donijeti odluku.


73

Za povjerenstvo

Željko Pilat, 9A2R


Bravo za Povjerenstvo :o

A što se izmišljanja robota tiče, mislim da je nepotrebno, taj je već izmišljen i postoji. Samo da podsjetim, prije ovog postojao je nekakav robot o kojem ništa nismo znali, sli bi za vraga uvijek proizveo rezultate u roku i bez prijepora o kojima danas raspravljamo ::)

E taj nam nije valjao...Na nečiji prijedlog (ajmo IO, ČIJI?) dobili smo ovu robotičku patvorinu, poluproizvod s impozantnim spiskom mana i nedostataka koje u sinergiji s agilnim KV managerom proizvodi nadasve humoristične učinke, ravne POZORIŠTU U KUĆI u svojim najboljim danima.

Jedini defekt ex-KV robota bio je taj što njegovom tati nitko nije uspijevao stati na kraj u samom contestu i makoliko se drugoplasirani tješili da tu ima neka tajna veta, broj veza i mpl u logu bih na žalost uvijek demantirao...

Za tako nešto trebalo je uložiti truda da bi se uspjelo, što znači da se može, ali treba raditi...ulagati...učiti...i slično.

Star sam i ne vidim dobro, ali sve ovo zajedno sliči mi na rezbarenje mrtvačkog sanduka našim malim kupovima...

9A3TY

Obožavam ovako pametno sročene razloge : "...zbog zauzeća servera..." jer 99.9% ljudi ne kuži koliko je ovo glupi razlog kojim se želi prebaciti odgovornost s konkretnog projedinca na računalo, dakle ni na koga.

Nažalost, krosček opet nije odradio posao do kraja.  ;D
Baš me interesira koji će razlog biti naveden sljedeći put.

P.S. Ovo postaje zabavno  ;D
73 de Ivo, 9A3TY

9A8A

#24
Pozdrav !

Obrisao sam post !

Nisam bio u pravu, po propozicijam ima jos oko 30 dana vremena za rezultate !
Strpljen - spasen !

73
Mark

9A6WW

#25
Pozdrav,

Ni na kraj pameti mi nije bilo da se javljam po ovoj temi, ali...

Citat:Provjerom neslužbenih rezultata na robotu, utvrdili smo da robot zbog zauzeća servera nije do kraja napravio cross-check, tako da je cross check ponovno napravljen tijekom današnjeg dana.

Ovaj citat je čista bedastoća, totalno podcjenjivanje inteligencije čitača foruma ili odraz potpune arogancije autora posta. Koje to gigabajte robot treba obraditi da pojede CPU jadnog servera ? Željko, što je previše, to nebi ni pas s maslom ... i to još u naslovnici!!!

Ajd budimo jednom pošteni, pa recimo "sri, zaj...  smo",  ili ja, ili programer, ili netko treći, al computer sigurno nije. Uostalom u HRS se još uvijek ne vješa za greške...

Pozdrav,
informatičar / programer po zanimanju i radioamater po hobiju
9a6ww

9A2MI

Ma ja sam kriv. Ujutro sam nakon unosa admin zahvata dva puta pokrenuo CC i nisam vidio, žurilo mi se je na posao, da CC nije obradio sve stanice. Nakon toga je netko (ne znam tko) valjda objavio "neslužbene" rezultate i dobio sam stroge upute da ništa ne smijem dirati dok mi to ne kaže Željko 9a2r.
Zatim sam dobio dozvolu da provrtim CC za sve znakove ponovno i Željko je objavio grešku.

Neki put CC sve provrti za 21 sekundu a neki put treba i 4* po minutu. Sve zavisi o zauzetosti servera jer se radi o javnom serveru koji vrti brojne druge web stranice....
I nije Željko napisao nikakvu "bedastoću", moglo se je lijepo vidjeti u koloni (Datum cross check) u sekundu kada je za tu stanicu završen CC.

Pripremam, pojašnjenje rada 9a2mi robota jer i neki koji bi trebali znati kako radi to ne znaju.
Biti će to "roman u nastavcima"...
73 de Miljenko 9a2mi

9A3TY

Eto, stigli su nam konačno i službeni rezultati.

Ali gle čuda. Sada više na HFrobotu ne možeš vidjeti što je kako bodovano.
Ako klikneš na CC-p&m dobiješ :

Sorry, Table is no available. (Tablica nije dostupna.)

contest: 2015-10-10


Vjerojatno je server prezauzet  ;D
73 de Ivo, 9A3TY