Autor Tema: FORUM  (Posjeta: 6482 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TO

• Master
Odg: FORUM
« Odgovori #15 : 04. Listopad 2015, 20:39:06 »
 :'(

Iz koje pozicije krenuti s komentiranjem rada ovoga foruma (prošlost-sadašnjost-budućnost)? Pokušat ću kroz vlastitu prizmu korištenja.
Statisika za moj znak kaže: Ukupno vremena provedeno online:9 dan(a), 4 sat(i) i 33 min.
                                               Ukupno Postova: 533 postova
                                               Ukupno Otvorenih Tema:62 tema
                                               Broj kreiranih Anketa:3 anketa
                                               Broj glasova u anketama:16 glasova

Kroz posljednjih 10+ godina katkada sam intenzivno (SVE) čitao, katkada s manjim intenzitetom (parcijalno čitanje tema i postova), a katkada izbjegavao (AUTOBANOVI I BOJKOTI) ovaj forum.
Bio je to jedini forum (kasnije ponešto i onaj na cro-cc) na kojemu sam pisao.
Kroz čitanje i pisanje sam, slobodno mogu reći, prešao iz razine "razredne nastave" na razinu "gimnazijalca" na kojoj sam sada.
Ponekad je trebalo teškom mukom tuđe i moje pisanje razumjeti, odgonetnuti, analizirati, sintetizirati...
Bilo je tu mnogih korisnih stvari (prva tema koju sam otvorio imala je namjeru doći do informacija za seminarski rad iz telekomunikacija na FPZ-u, već tada sam dobio koristan odgovor), iznošenja vijesti koje još nisu bile drugdje objavljene, upozoravanja na nepravilnosti, poticanja, boderenja, pohvala...
Nažalost, potkrala su se u raznim životnim fazama pod raznim utjecajima i poneka zadirkivanja i omalovažavanja i sl. na kojima i danas žalim što sam ih napisao.

Žao mi je što je IO drastično suzio okvir korisnika i načina korištenja. Tim više što članovi istoga IO-a prostor koji je na raspolaganju nisu koristili u mjeri u kojoj su mogli i TREBALI.
1. Takvom odlukom se ne rješava nečija (ne)kultura pisanja zbog koje se sramimo ili ponosimo.
2. Prostor dijaloga koji je bio prihvaćen od mnogih (doduše na različite načine) će sada imati manje korisnika, a čini mi se da će nakon nepopularnih poteza koje smo tu i tamo imali priliku vidjeti ovo "kontaminirati" ostatak te više neće biti povratka na optimalno korištenje ovoga foruma.
3. Ipak, ovo može biti prilika da se ljudi češće čuju na opsezima ili još bolje, odmakom od virtualnih oblika komunikacija popiju kavu za istim stolom.

Stoga ni meni ne preostaje ništa više nego prestati žaliti za proteklih 10 virtualnih dana, te se okrenuti klubskoj ćeliji.
« Zadnja izmjena: 04. Listopad 2015, 20:43:36 9a5to »
«...Dozvoli mi da pobijedim. Ali ako ne mogu pobijediti, dozvoli mi da budem hrabar u pokušaju...»

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #16 : 05. Listopad 2015, 10:50:36 »
Nakon što sam pročitao zapisnik u kojem je navedeno jako puno nebuloza a IO kao da nikad nije ni pročitao zapisnike ranijih sjednica na kojima su sudjelovale iste osobe odlučio sam da ću nakon što sam radioamater i član saveza 35 godina prestati posjećivati sve HRS forume, VHF, CRO-cc. naravno, neću više biti ni član istoimenog saveza.

Zahvaljujem se svima na suradnji i druženju kroz sve ove godine. Čujemo se negdje na bandu.

pozz
QV

Daj se naj zahebavati, gdi bum sad pratil što je novoga iz tvoje radionice i komentare na iste?

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #17 : 05. Listopad 2015, 10:53:03 »
imate hamradio forum
http://helifor.net/hrs/viewforum.php?f=2&sid=974905b2a5dbdda4e18f27212f7b5d95

U to "gnjezdo" ne ulazim ni kad sam pijan, prije bi poslušal imenjaka kad ima umjetničku inspriaciju na 3675 LSB nego
zaviril na taj forum.
 ;D

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #18 : 05. Listopad 2015, 11:40:19 »

Iako mi se ne da logirati da vidim sadržaj foruma, pristao bih na to da se logiram.
Ali kada se logiram HOĆU da vidim modul za prikazivanje zadnjih stvari s foruma i malih oglasa

Pozdrav !

Da budem iskren  ja sam mislio da ce to tako i biti ???
Znaci, kada se logiram vidim nove postove, negdje,napisane...
Ovako se izgubim dok pronadjem bilo sto?
Nadam se da se to moze promijeniti na bolje..?!

73
Mark

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #19 : 05. Listopad 2015, 11:43:54 »
Logiraš se. Odeš na Forum. Odeš na kraj Foruma i tamo imaš "Novi postovi". Tu je vidljivo zadnjih 10.
Također se može koristiti i opcija na vrhu foruma "Novi postovi od vaše zadnje posjete"
« Zadnja izmjena: 05. Listopad 2015, 11:48:28 9A1AA »
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A2NO

• Master in Training
« Odgovori #20 : 05. Listopad 2015, 12:31:32 »
Bok!

Ujeo vuk magare ... I koja razlika za logiranja u forum. Samo nepotrebnih klikanja.
Idemo komplicirano kad ne možemo jednostavno. Idemo biti "pametni" jer drugo neznamo.

Umjesto da HRS riješi prave probleme, on rješava posljedice. Nesposobnost IO.
Očito IO HRS-a gleda samo na svoje osobne interese. Ne zanima ga mišljenje
članova nego svojom nesposobnošću ograđuje sebe.

Opet ponavljam pitanje ... Što je HRS htio postići s tim? Zakomplicirati život članovima HRS-a? Odbiti članove od foruma?

Pravilo: Vrlo je teško steći dobar glas ali ga je lako, vratolomonom brzinom, izgubiti. Tako je i sa našim takmičenjima.

9ACW kontest je imao odličnu reputacije ali su ga "pametni" brzo srozali.
Poslovica. "Što jedna budala pokvari, sto pametnih nemože popraviti."

73 Dino

Offline 9A6PSK

• Junior Member
  • **
  • majstor
    • http://www.hamradio.hr/9a6psk
« Odgovori #21 : 05. Listopad 2015, 12:54:32 »
imate hamradio forum
http://helifor.net/hrs/viewforum.php?f=2&sid=974905b2a5dbdda4e18f27212f7b5d95

U to "gnjezdo" ne ulazim ni kad sam pijan, prije bi poslušal imenjaka kad ima umjetničku inspriaciju na 3675 LSB nego
zaviril na taj forum.
 ;D
dobra  ;D
73!9a6psk,Zeljko

Offline 9A6JRZ

• Master
    • Osobna stranica - 9A6JRZ - Zoran Rendula
« Odgovori #22 : 05. Listopad 2015, 13:22:23 »
Logiraš se. Odeš na Forum. Odeš na kraj Foruma i tamo imaš "Novi postovi". Tu je vidljivo zadnjih 10.
Također se može koristiti i opcija na vrhu foruma "Novi postovi od vaše zadnje posjete"
Pozdrav Ivo,

Modul je to odrađivao puno bolje, prikazivao je npr. zadnjih 10 različitih tema, a ne zanjih 10 postova.

Ili se budemo navikli ili budemo odustali ;)
73 de 9a6jrz

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #23 : 05. Listopad 2015, 13:30:50 »
Zorane, ja ću predsjedniku dati jedan kompromisni prijedlog za rješavanje ovog "problema" pa ćemo vidjeti .......
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A3LI

• Master
« Odgovori #24 : 05. Listopad 2015, 15:18:21 »
Zorane, ja ću predsjedniku dati jedan kompromisni prijedlog za rješavanje ovog "problema" pa ćemo vidjeti .......

Predloži ti predsjedniku da raspusti HRS (likvidira, po novim statutima), jer izgleda da članovi služe savezu a ne savez članovima !

(od ovog posta sam odustao ali kad sam pogledao post od 9A3GE a koj je još u KOŠu, predomislih se)

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #25 : 05. Listopad 2015, 20:38:34 »
Popis posljednjih postova sada je vidljiv kada uđete preko izbornika na Forum.
Vidljiv je samo ako ste se logirali vašom pozivnom oznakom i vašom zaporkom.
73, Ivo 9A1AA

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #26 : 05. Listopad 2015, 21:53:43 »
Kako su posljednji postovi prerasli temu "Forum" prebačeni su u novu temu pod adekvatnim nazivom.
Molim Vas držite se teme......ovdje je to Forum......Hvala!
73, Ivo 9A1AA

Offline DK8ZZ

• Master in Training
  • Radio Operator :-)
« Odgovori #27 : 05. Listopad 2015, 22:38:42 »
Moj dodatni komentar nakon kojeg neću pisati ako nečlanovi HRS ne mogu mogli ovdje pisati:

Postoje dva sjajna programa a to su 9AFF i IOCA. Mnogi aktivatori dolaze van HR i prate forume, aktivacije i slicno. Ovaj forum je bio odlicno mjesto da se prave te teme.
Sem te, meni licno je bila zanimljiva tema o QSL karticama.
Sve ove tri teme, koje su bile veoma citane, su ciste HAM teme.

Da izuzmemo treću temu, prve dvije posebno su zanimljive kako HRS članovima, tako i samom HRS (valjda).

Toliko.

73, Zrinko (Zik) DK8ZZ, VE3ZIK, YT3ZZ

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #28 : 06. Listopad 2015, 15:06:30 »
Razum (a on često ide s kompromisom) je pobijedio.

Kliknete li na FORUM u Glavnom izborniku s lijeve strane (pod uvjetom da ste registrirani na web-u), pojavit će se zadnjih 10 postova. Kao prije. Za takvo rješenje nemam ništa protiv, no, kad postanem predsjednik HRS-a - i to ću promijeniti.

Zar je to tako bilo teško?

Nedoslijednost se pojavljuje ako ste neregistrirani na web-u ali ste prijavljeni na Forumu. Tada nema zadnjih 10 postova a na Forumu možete pisati.

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #29 : 06. Listopad 2015, 15:08:58 »
Emire, vidjet ću s Markom imamo li kakvog "lijeka" i za tu varijantu prijave samo na Forum......
73, Ivo 9A1AA