• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

RV60 Sljeme

Autor 9A6ARP, 10. Lipanj 2015, 16:57:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A6ARP

Obavještavam sve radioamatere koji koriste regionalni repetitor RV60 na Sljemenu da se sprema rekonstrukcija postojećeg i radi zamjena sa novim uređajem, antenom i kabelom. Stoga je moguće da jedno vrijeme neće biti signala sa te lokacije. Sve je pripremljeno te se čeka odgovorna osoba 9A2HW da preuzme u HRS-u opremu i postavi na lokaciju. Obećano od strane odgovorne osobe da se radovi održe u 7 mjesecu ove godine zbog specifičnosti lokacije koja ni je na OIV lokaciji. Stoga molim za malo strpljenja te popratite povremono HRS forum o obavijesti kada će isti RPT proraditi.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

9A7PHR

Još ništa od R6 u Zagrebu! Pusta obećanja!
9A7PHR

9A6ARP

Repetitor se nalazi na MUP-ovom tornju, stoga nemoj širiti cinizam jer ni ti ni ja nemožemo ubrzati proces održavanja, samog objekta. Radovi su u tijeku a sam novi repetitor kabel i antena čekaju u HRS-u kako bi odgovorna osoba kada za to dođu uvijeti, zamjenila postojeću na samoj lokaciji. Stoga pričekajmo i nemoj biti nervozan.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

9A5CAN

Darko, kada će R0 u zg opet proraditi?

Hvala

lp Nikola

9A7PHR

Citat: 9A6ARP  u 10. Lipanj 2015, 16:57:47
Obavještavam sve radioamatere koji koriste regionalni repetitor RV60 na Sljemenu da se sprema rekonstrukcija postojećeg i radi zamjena sa novim uređajem, antenom i kabelom. Stoga je moguće da jedno vrijeme neće biti signala sa te lokacije. Sve je pripremljeno te se čeka odgovorna osoba 9A2HW da preuzme u HRS-u opremu i postavi na lokaciju. Obećano od strane odgovorne osobe da se radovi održe u 7 mjesecu ove godine zbog specifičnosti lokacije koja ni je na OIV lokaciji. Stoga molim za malo strpljenja te popratite povremono HRS forum o obavijesti kada će isti RPT proraditi.

Darko nije to nikakav cinizam ali već su smješni ti izgovori.
To kaj si odgovorio baš se ne poklapa sa tvojim prijašnjim postom. A i sa R-0 malo su se pojedinci igrali i opet ništa.
9A7PHR

9A5CAN

Od sto glasa glasa čuti nije. Očito od nule neko vrijeme još ništa.  ???

9A7PHR

Stvarno nam ide sve bolje i bolje prije tjedan dana umjesto da odgovorni riješe problem zagrebačkog RPT-6 oi je ugasili a dana više ne radi više ni repetitor na UHF-u 438.750. Očito da neke osobe to smatraju privatnim repetitorima pa pale i gase repetitore kak im paše. Stvarno mi nije jasno kaj se to događa u zadnjih godinu dana. Nama u sjeverozapadnom djelu HR ostalo da koristimo  RPT-2 SL ili RPT-5 iz RS.



9A7PHR

9A5CAN

eto koliko palim uređaj da nisam primjetio da je UHF rep zgašen. Za R6 sam čuo a isto tako sam čuo da je zgašen i D-star na 438.675 i sad tamo radi FM repetitor. A nikakve obavjesti ni o nuli nema. Krećemo se u smjeru kojim ide i država :D  8)

73
Nikola

9A6ARP

Radovi za Sljeme su još uvijek nedovršeni stoga ne možemo požurivati izvođaće radova jer smo podstanari u objektu.
Evo slike sa lokacije, ono zamotano je naš ormarić sa opremom.

prijepis maila od odgovorne osobe:
Darko!



Ovo su slike sa lokacije R6 od prije 2 dana. Lijepo se vidi da se vrše veliki radovi izvana , a unutrašnjost se isto uređuje.

Sa unutrašnje strane vidi se ormar gdje se nalazi R6 i UHF repetitor  koji je kompletno umotan u celofan. Vjerujem da će biti gotovo do konca 11 mjeseca  ( radi se od početka 8!). Tada dolaze novi kabeli ½" za oba repetitora i malo preslagivanje opreme.

Valjda će ,,nevjerne Tome ,, biti zadovoljne sa odgovorom.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

9A7PHR

Ajde da i to konacno docekamo!
A kad bu opet zg-0
9A7PHR

9A7PHR

Do danas bi već i tri nova tornja izgradili.
9A7PHR

9A5CAN

Ima kakvih novosti oko "šestice"? Duži period je prošao a ni A ni B o tome što se događa, u zg imamo 3 UHF repetitora a VHF samo nulu. Većina kolega ima 2m uređaje pa nebi bilo zgoreg da ta šestica proradi.  ??? ??? ???

Nikola 9A5CAN

9A4WW


9A5CAN

#13
Dodao sam fotografiju u privitak, pozivnu oznaku ne znam. To bi trebao znati Filip 9A3CKF a možda zna i Igor 9A4CD. Nemam D-STAR uređaj pa nisam puno informiran.   8)

Za ovu mapu nisam znao, ali odlična ideja da se vodi redovna evidencija o repetitorima koji su u funkciji.

9A4CD

Pozdrav svima,

podaci za zagrebački D-STAR repetitor su slijedeći:

Lokacija : Sljeme, OiV objekat
Lokator : JN75XV
Pozivna oznaka : 9A0DZG-B
Frek : RTX 438.225 MHz -7.600, D-STAR - DV
URCALL : DCS002R
DTMF : D218


73's
Igor
9A4CD