Autor Tema: IOCA  (Posjeta: 4271 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
IOCA
« : 21. Svibanj 2015, 19:52:32 »

Evo, imenovan je novi "predsjednik Povjerenstva za diplome".
Piše na naslovnici.

"Izvršni odbor Hrvatskog radioamaterskog saveza imenovao je Nenada Rotera, 9A5N za novog predsjednika Povjerenstva za diplome, budući da je dosadašnji predsjednik povjerenstva, Mato Samardžić, podnio ostavku na tu funkciju. Poželimo Nenadu uspješan rad i puno posla ;)"

Nikako pojedinci da shvate da je jedno "predsjednik Povjerenstva za diplome" a drugo IOCA manager, te da jedna osoba ne može (kvalitetno) obavljati oba zaduženja. I čemu će uopće to Povjerenstvo? Bolje da su dotičnoga imenovali za IOCA managera. Ovako, IOCA je i dalje prepuštena sama sebi...
"DX never sleeps..."

Offline 9A6C

• ???
  • *
Odg: IOCA
« Odgovori #1 : 22. Svibanj 2015, 02:23:57 »
Pa nije IOCA HEP ili HŽ pa da jedna osoba ne bi mogla uz nju voditi i nepravedno zapostavljeni program HRS diploma? Ako pogledamo broj izdanih diploma do sada, prije bi se reklo da se manager u biti više bavi  IOCA programom nego njima.

Jasno da je program stvar za sebe i živa stvar u koju se treba malo više umočiti nego u potpisivanje i slanje diploma na zahtjev. Ako čovjek za to ima smisla, ne bih baš unaprijed pisao prognoze (doduše, one se i pišu unaprijed...).

A opet, čini mi se da nije IOCA jedini program koji ima nekakvo Povjerenstvo iza sebe, samo je kao i uvijek pitanje da li će ekipa stvar uzeti u svoje ruke ili pustiti da se stvar kotrlja sama od sebe itd.

Zbilja je šteta da se IOCA do sada nije izbrendirala kao jedinstven proizvod Saveza, ali bože moj...samo jedna u moru propuštenih prilika i tu smo gdje smo.

Kao i više puta do sada  :-\
Ljudi koji o sebi govore u trećem licu uplašeni su, narcisoidni i skromnih mentalnih sposobnosti

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #2 : 27. Kolovoz 2015, 10:51:26 »
Sada kad su dečki probudili IOCA-u, vrijeme je da se isprave netočnosti na:

http://ioca.hamradio.hr/images/pdf/ioca_pravila_1.pdf

(Na Pravilima na engleskom: IOCA ima 1001 referencu, a na onima na hrvatskom, 1005. Na listi se, pak, nalazi 1006 referenci,.. itd...)

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #3 : 05. Rujan 2015, 21:51:57 »
Član RK HFF, Dubo, 9A6DR, koji boravi na otoku Koločepu,  piše:

"Sutra (6. rujna), ako bude sve OK, startam u prijepodnevnim satima oko 09:00 LT na 40m s otoka Koločepa, CI-038 (EU-016).
Ako me čujete molio bih za javljanje ali i za spot na clusteru..TKS
VY 73 de Dubo  9A6DR/p"

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #4 : 07. Rujan 2015, 15:37:01 »
Dubo, 9A6DR/p, danas je bio aktivniji nego jučer. Bit će u eteru i idućih mjesec dana, zahvaljujući Josipu 9A5AX i Frani 9A5V, koji su mu pomogli oko uređaja.

"Antena je improvizirana D4B na par metara visine od tla, ipak na malom brdu, stari prelemljeni cb mike i snaga od nekih cca 60W kojih sam uspio izvući s lampama iz Txa ! Rad će biti samo SSB modom.. jer taster nisam mogao pribaviti!" - kaže Dubo.

Njegov višemjesečni boravak (i sezonski rad) na Koločepu bliži se kraju.
Zrakoplovna karta za Osijek već je u džepu.
"DX never sleeps..."

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
Odg: IOCA aktivacije 2015
« Odgovori #5 : 13. Rujan 2015, 21:44:12 »
Zanimljiva fotografija: hridi Grebeni, CI-173, nr Dubrovnik, a u pozadini 163 metra duga jahta Eclipse (druga u nizu najvećih jahti na svijetu), čiji je vlasnik ruski multimilijarder Roman Abramovič, predsjednik poznatog nogometnog kluba Chelsea.
Nisam saznao jel' to on došao na aktivaciju...
"DX never sleeps..."

Offline 9A6DR

• Junior Member
  • **
    • http://www.qrz.com/
« Odgovori #6 : 14. Rujan 2015, 14:19:13 »
Da tu je, vidio sam je neki dan usidrenu ..zaista se ima što vidjeti među domaćim barkama.. ALI  ako misli aktivirati Koločep , Koločep je zauzet do sredine listopada  ;)   ;)

Ako kome treba Koločep ,slobodno neka mi se javi na email , možemo odraditi QSO u dopodnevnim satima.
(dok sam ovdje)

73 de Dubo 9A6DR/p
IOCA CI 038 (Koločep/privr)

Offline 9A6DR

• Junior Member
  • **
    • http://www.qrz.com/
« Odgovori #7 : 02. Listopad 2015, 14:59:34 »
Išao i danas što poslom što privatno trajektom Postira u grad Dubrovnik (02. listopad 2015)
Evo je i danas  "parkirane" u ulazu u luku Gruž /Du

Zaista impozantno izgleda uživo.
73 de Dubo 9A6DR/P

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #8 : 23. Ožujak 2017, 14:37:55 »
Između nekoliko 9AFF akcija, članovi RK HFF planiraju i jednu rare IOCA aktivnost.
Sve je u fazi (završnih) dogovora pa kad sve bude utvrđeno, objavit ćemo tu informaciju.
Za sada, stay tuned...

9A6AA
"DX never sleeps..."

Offline 9A6AA

• ???
  • *
  • IOTA Country Assistant
    • Croatian Flora Fauna
« Odgovori #9 : 28. Prosinac 2017, 01:30:17 »
O ovoj aktivnosti više ćemo pisati pod temom "Palagruža" a ovdje samo najava za ljubitelje naših otoka, da se priprema ekipa, kroje antene i rade planovi za rad s dolje navedenih otoka... Za odraditi neki od njih strpite se do lipnja...  Članovi RK HFF bili su zadnji puta na nekoj od tih IOCA referenci prije 15 godina!
"DX never sleeps..."

Offline 9A4DC

• Senior Member
« Odgovori #10 : 23. Svibanj 2019, 13:48:23 »
9A5N NENO-Sad sam se naljutio do daske. Cujem da ne priznajes ioca veze s 9a704dc/p ??? Jer da neispravan call.
Koliko znam i tad si bio ioca manager, a prefixi 9a70Xyyy su 2016e bilia Organizirana akcija Hrsa (koji nam tu godinu platio radio-dozvolu i tiskanje qslki 9a70itd) po Odluci IO HRS povodom 70e godisnjice HZTK!!
Nemam scan dozvole (ima hrs) al cu cim stignem do pca i kuce  (sad na mobu na poslu) poslati podatke iz  dozvole (urbr i ostalo) .
ALO NENO, RADIT SVOJ POSAO i citat papirologiju Saveza i Hakoma!
Vy 73 to all i pardon na smetnji de 9a4dc (9a704dc ex)
ps-a stvarno sam ljut!

Offline 9A5N

• Junior Member
  • **
  • IOCA Aktivator
    • 9A5N
« Odgovori #11 : 24. Svibanj 2019, 10:11:32 »
Damire,

Sve si krivo shvatio ili ti je Miljenko krivo objasnio problem i nemaš se razloga ljutiti, dapaće.

Da ne ulazim u problematiku oko novog softvera za IOCA Honor roll, ja ništa nisam poništio.
To je u jednom trenutku učinio softver koji nije znao povezati 9A704DC sa 9A4DC i u sumi si imao jedan aktivirani otok manje.
Problem je riješen!
Ako trebaš još kakvo pojašnjenje, slobodno me kontaktiraj.

Sad se ja mogu ljutiti, a neću, jer svojim postom dezinformiraš širu javnost.

Informacija za IOCA aktivatore i lovce!

Intenzivno se radi na elektroničkoj IOCA Honor Roll listi gdje će svi aktivatori i lovci moće pronaći informacije o svim aktiviranim i ulovljenim referencam, ispunjavanju uvijeta za osvajenje određenog nivo nagrade itd.
Posao je vrlo opsežan jer treba pokriti 20+ godina programa IOCA.
Dosta amatera je u međuvremenu mijenjalo pozivne znakove i/ili koristilo prigodne pozivne znakove pa treba prikupiti dosta podataka.
Na kraju,  softver treba dobro istestirati kako bi bilo što manje slučajeva tipa 9A4DC.
Molim za strpljenje.
73 de Neno 8)

Offline 9A1AA

• Global Moderator
  • Život posvećen forumu
« Odgovori #12 : 24. Svibanj 2019, 10:44:37 »
Neno, hvala ti za informacije oko ovog vrlo korisnog noviteta koji spremate. Velik posao ali će biti i veliko zadovoljstvo i za lovce i za aktivatore.
Pretpostavljam da će biti mogućnosti da se neke veze iz ranijih godina potvrde i qsl karticama  ??

73, Ivo 9A1AA

Offline 9A5N

• Junior Member
  • **
  • IOCA Aktivator
    • 9A5N
« Odgovori #13 : 24. Svibanj 2019, 18:08:42 »
Moći će se, naravno!
Dapaće, bilo bi poželjno da svi lovci i aktivatori provjere svoje podatke u Honor Roll-u (kad postane dostupan za javnost) i prijave sve greške.
Podaci koje imamo sigurno nisu 100% kompletni.

Od 2016. baza se puni automatski na temelju logova aktivatora. Ako ti koja referenca nije priznata, nisi u logu i to moraš riješiti direktno s aktivatorom (greške u logovima) koji treba poslati ispravke loga.

Od 2009. do 2015. priznaju se Qsl karte samo priznatih aktivacija. Listu možeš pronaći na IOCA web-u.

Do 2009. priznaju se sve Qsl karte na kojima piše CI referenca.
73 de Neno 8)

Offline 9A2GA

• Master
  • Carpe diem memento mori
« Odgovori #14 : 29. Svibanj 2019, 11:10:14 »
U sklopu 9A1WFF Pag 2019 expedition najavljujemo:

01.06.2019 9A2GA/P  Vir Island CI-141, EU-170
01.06.-04.06.2019  9A1WFF/P i osobne pozivne oznake  Pag Island CI-082, EU-170
04.06.2019. 9A1WFF/p i osobne pozivne oznake  Rab Island CI-096, EU-136

73 i nadam se da se čujemo de 9A2GA
9A2GA is a member of: HRS, 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK, 10X, EPC, DMC, CDG,CRO-CC