Autor Tema: RU723 Labišnica šum svake 54 sekunde  (Posjeta: 4914 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Master in Training
Odg: RU723 Labišnica šum svake 54 sekunde
« Odgovori #15 u: 31. Kolovoz 2015, 10:09:16 »
Mozda imate isti problem kao i mi ovdje ? TAlijani su postavili neke svoje D-Star repetitore na podolsta lokacija i njihov izlaz se poklapa sa nasim ulaznim podrucjem. Na Ucki nam upadaju na UHF jer su samo 12.5 KHz udaljni od naseg izlaza.

Labinscica je visoka kota i ne bi me zacudilo da imate isti problem ?????

Offline 9A8A

• Master
« Odgovori #16 u: 31. Kolovoz 2015, 10:41:37 »
Pozdrav !

Od kada smo na Ivancici (R-1 ili RV-50) ukljucili SUB TON (173,8) nestale su smetnje razne..hi.. Nasi susjedi (S5 i OE) koji rade peko svojih repetitora vise ne upadaju na ovaj repetitor, a i ona telemetrija koja se pojavljivala oko 19:45 je nestala..itd..
Toplo preporucam svima da ukljuce SUB TON (ako je moguce) jer ce se rijesti nekih birga  ;D

73
Mark

Offline 9A4HP

• Senior Member
    • http://www.ogulin.hr
« Odgovori #17 u: 31. Kolovoz 2015, 11:30:23 »
Ne znam da li postoji neki dogovor ::) , ali bi bilo zgodno kad bi svi repetitori u 9A  imali isti subton .Na primjer upravo ovaj 173,8.... :)
9A4HP OGULIN

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #18 u: 31. Kolovoz 2015, 13:05:30 »
Ako ste pratili forum unuzad, mogli ste proćitati da svi repetiori u 9A imaju isti sub ton koji si naveo i tako su programirani, naime odgovorna osoba koja je zadužena za pojedini RPT donosi odluku sama dali će uključiti ili ne, uključivanje  sub tona  ovisi o količini nepoželjnih signala na lokaciji-  Odgovorna osoba  dužna je obavijestiti putem HRS-ovog portala da je došlo do promjene na samom RPT.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #19 u: 31. Kolovoz 2015, 13:14:48 »
Citat:
Ako ste pratili forum unuzad, mogli ste proćitati da svi repetiori u 9A imaju isti sub ton koji si naveo i tako su programirani, naime odgovorna osoba koja je zadužena za pojedini RPT donosi odluku sama dali će uključiti ili ne, uključivanje  sub tona  ovisi o količini nepoželjnih signala na lokaciji-  Odgovorna osoba  dužna je obavijestiti putem HRS-ovog portala da je došlo do promjene na samom RPT.

Od sedmi svibnja smo detektirali smetnju, uz priloženi audio clip kao ilustraciju . Zanima me hoće li odgovorna osoba za ovaj pojedini RPT  bar do polovice sljedeće kalendarske godine konstatirati da ima nepoželjnih signala na repetitoru i uradit nešto . BTW obratio sam se i mailom na HRS  u 5 mj.  o.k.g.

Offline 9A4HP

• Senior Member
    • http://www.ogulin.hr
« Odgovori #20 u: 31. Kolovoz 2015, 13:44:11 »

Kada je korisnicima potreban neki podatak obično nemaju cijeli dan na raspolaganju za listati forum( a i nepotrebno je).To bi trebalo pisati u izborniku  UKV/Repetitori . Mislim da nije problem iznad ili ispod tablice repetitora dodati napomenu u vezi subtona. Isto tako bi trebalo ažurirati i na interaktivnoj karti.
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz 2015, 13:50:15 od 9a4hp »
9A4HP OGULIN

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #21 u: 31. Kolovoz 2015, 13:48:45 »
Citat:
Isto tako bi trebalo ažurirati i na interaktivnoj karti.

Izgleda da je naj bliža ažurna interaktivna karta u ... Pirotu?!  http://ham.pirot.org/index.php

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #22 u: 01. Rujan 2015, 08:31:04 »
Uvaženi radioamateri korisnici repetitora, stvari stoje ovako. Nemarnost i ne komunikacija odgovorne osobe za pojedini repetitor kojoj je vlasnik HRS a odgovorna osoba mora dostaviti pisnai trag za popravkom nadogradnjom ili pak zamjenom uređaja na pojedinoj lokaciji, mora odraditi odgovorna osoba koja se nalazi i napisana je u dozvoli za rad. Stoga moj posao je osigurati logističku potporu na zahtjev odgovorne osobe iz dozvole. Priviknite na to da menager nije taj koji Vam postavlja i određuje pravila rada repetitora već zadužena osoba iz dozvole za rad odgovara za sve. Samo da obavijestim pućanstvo da se do danas nije javila odgovorna osoba za nadležni repetitor stoga ne poduzimam ništa do daljnjeg. Sve dogovore i obećanja rekla i kazala preko telefona ne vrijede. HRS može odobriti sredstva samo u sljučaju da postoji pisani zahtjev sa obrazloženjem poslan poštom ili mailom na adresu HRS-a sa potpisom odgovorne osobe iz dozvole za pojedini RPT.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #23 u: 01. Rujan 2015, 10:19:06 »
Da li je HRS-u cilj da repetitori rade ili ne rade?

Ako odgovorna osoba ne vodi računa o repetitoru treba je zamijeniti.
Ako na prijavu problema koje korisnici repetitora upute HRS-u HRS ne reagira nekog u HRS-u treba smijeniti.
Ako na prijavu problema koje korisnici repetitora upute HRS-u i HRS proslijedi odgovornoj osobi ista ne reagira treba je zamijeniti.

Gdje je lista tko je odgovorna osoba za pojedini repetitor da bi ju uopće mogli direktno kontaktirati i prijaviti probleme?

Gdje je dokument koji navodi koje su to odgovornosti odgovorne osobe? Ili odgovorna osoba mora i taj dokument napisati sama?

Da li odgovorna osoba mora sama promijeniti podatke na http://www.hrvhf.net/index.php/repetitori ili to treba obaviti netko drugi?

Da li UKV manager koji ima saznanja da neki repetitor ne radi može promijeniti stanje na http://www.hrvhf.net/index.php/repetitori ili mora dobiti pismeno izvješće odgovorne osobe da pojedini repetitor ne radi?

« Zadnja izmjena: 01. Rujan 2015, 10:22:30 od 9a3ty »
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #24 u: 01. Rujan 2015, 10:55:27 »
Odgovor 9A3TY

Prvo nisi u temi foruma pa ti ne odgovaram ako te nešto zanima pošalji upit u HRS a ne preko foruma.

Zadužena osoba za RU723 po zadnjim saznanjima i papirima je  Ante Jurić - Grgić, 9A8RA. Stoga se obratitee njemu. Mene ste obavijestili.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #25 u: 01. Rujan 2015, 13:08:21 »
Citat:
Zadužena osoba za RU723 po zadnjim saznanjima i papirima je  Ante Jurić - Grgić, 9A8RA
. Evo napretka , kontaktirao sam klub da dobijem e-mail adresu. Ide kratki mail nadam se danas, sa c/c na znanje HRS-u .

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #26 u: 01. Rujan 2015, 16:01:52 »
Toplo preporucam svima da ukljuce SUB TON (ako je moguce) jer ce se rijesti nekih birga  ;D
73
Mark

Mark sve sto si rekao stoji, na zalost godinama pricam o potrebi subtonova na velikom broju repetitora ali uvijek se nadje netko da njurga i osporava upotrebu sub-tonova, primorje i visoke kote nisu istu sto su bili prije 20-k godina i moramo se prilagoditi. Vjecni izgovor je upotreba starih radiouredja koji nemaju sub, mislim da to vise stvarno nema smisla jer kada sam 89/90g kupio novi FT-411 odmah sam kupio i CTSS board, a danas ima od toga 25 GODINA..zar to nije dovoljno staro ????

Na nasem UHF je takodjer SUB ali desava se njihov D-star poprilicno reze sugovornike sa malim ulaznim signalom ( naravno kada je u predaji, na srecu nije puno ali se desava)

Offline 9A3DZK

• Newbie
  • *
« Odgovori #27 u: 29. Rujan 2015, 21:43:11 »
Evo sad neko pušta neke pakete , cvrči po cili dan  ??? U biti RU723 mi ometa zakupljenu koncesiju . Može li ga HAKOM ugasit ?
Koju koncesiju?
Ne vidim razloga za gašenje, ponekad se dogodi da se često pali, ali to uglavnom ne traje dugo.
Inače, repetitor radi super i ima dobru pokrivenost, iz Split ide bez problem iz ruke, koliko čujem ide dobro iz Knina itd, jedan put sam ga testirao iz okolice Murtera, sa malo veće visine.
Bilo bi super da nema tih problema, ali meni se sviđa lokacija i pokrivenost repetitora, možda bi rješenje bilo ctcss kod, ali nikako gašenje?
Repetitor nije toliko u upotrebi, šteta jer dosta dobro radi(osim tog šuma koji kad nije čest dođe dobro kao identifikacija :P)
LP
9A3DZK