• Welcome to Hrvatski Radioamaterski Savez.

9A CW 2014 CTEST

Autor 9A4DC, 18. Studeni 2014, 13:29:48

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

9A2MI

Evo popravio sam, bila je krivo napisana jedna varijabla.
No sada moram sve ponovno provrtiti a to traje oko sat.
73 de Miljenko 9a2mi

9A2MI

Imam ja rutine za to, samo mi treba dokaz da su ti pozivni znakovi iz UA9.
Naime, mjesec dana sam radio na DXCC listi i jako je komplicirana te vrlo šarolika
kod nekih zemalja. Imam čak jedan znak koji je iznimka u DXCC listi. Operator je poslao log u kojem lijepo piše iz koje je zemlje.
Radi se o KG4W entity K (NA).
73 de Miljenko 9a2mi

9A2MI

Oba loga su uploadana:
RM8G - Yuri - rm8g@mail.ru - 618430* Russia
R8US - SERGEJ - r8us@mail.ru - NOVOKUZNETSK 654007 RUSSIA
73 de Miljenko 9a2mi

9A2MI

Provrtio sam, možete nastaviti sa traženjem grešaka.
73 de Miljenko 9a2mi

9A4WY

#34
ima nesto ovdje...
http://cqww.com/blog/special-case-of-ua9-scoring/

po tome ispada da je RM8G(ex. RZ9FN) EU.
ali R8US loc. NO33NS je sigurno AS...vidi sliku

RA9X,R9RT,R9AX stanice su isto AS, ne EU....molim ispravi i ovo kad stigneš.  ;)

WY
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you everywhere
    A.E.

9A2MI

Pronašao sam da ima stanica koje su u single band kategoriji a imaju veze na drugim
bandovima. Ništa nije sporno, osim što u tom slučaju veze izvan prijavljenog banda se ne boduju.
Nakon što sam popravio program, otkrio sam (prilikom testiranja) da još ima stanica sa pogrešnim kategorijama.

U cabrillo logu piše:
category:SINGLE-OP ALL HIGH CW
CATEGORY-BAND:15M
CATEGORY-OPERATOR:SINGLE-OP
CATEGORY-POWER:HIGH

u logu ima veza na 21, 14, 7 i 28 MHz.
Sada vi meni recite u koju kategoriju da stavim tu stanicu !?
Ja sam upisao kategoriju B1

Upravo vrtim CC pa kada završim možete nastaviti sa pregledavanjem.
Čekam još neke odgovore, potvrde na mail, pa očekujte još CC-a.
73 de Miljenko 9a2mi

9A1AA

73, Ivo 9A1AA

9A3ST

#37
Citat: 9a2mi  u 10. Veljača 2015, 19:40:05
Pustio sam privremene i neslužbene rezultate za 9A CW 2014 contest.

Miljenko 9a2mi

Meni ovdje nešto nije baš jasno.
Zar rezultate, neslužbene i službene, ne bi trebalo objaviti povjerenstvo za
KV natjecanja? Bez postkontestnih editiranja, dodavanja/brisanja kategorija,
editiranja znakova, zamjene   0 il O i sličnih stvari od strane bilo koga?
Imamo li mi to povjerenstvo, ili nemamo?

Branko, 9A3ST

9A4WY

vidis da sam ja u tom povjerenstvu.... ;D ;D
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you everywhere
    A.E.

9A6XX

da li se ovdje raspravlja o krivom natjecanju?

na stranicama 9acw.org ne mogu pronaći ni received log listu ni claimed scores?

73,
Hrle - 9A6XX

DJ2MX

Pozdrav Hrle,
i ja sam sinoc isto trazio i trazio dok nisam nasao, ali na sasvim drugom mjestu  :)
http://www.hamradio.hr/hfrobot/
73, Mario DJ2MX,9A4MX,NØMX,E73DX

DK8ZZ

Citat: 9a2mi  u 11. Veljača 2015, 09:48:21
Imam ja rutine za to, samo mi treba dokaz da su ti pozivni znakovi iz UA9.
Naime, mjesec dana sam radio na DXCC listi i jako je komplicirana te vrlo šarolika
kod nekih zemalja. Imam čak jedan znak koji je iznimka u DXCC listi. Operator je poslao log u kojem lijepo piše iz koje je zemlje.
Radi se o KG4W entity K (NA).

AG4, NG4, WG4 i KG4 * i *** su USA.
KG4** je Guantanamo Bay.

:)

Usput, smatram da FORUM nije mjesto gdje pitas da, ako neko ima veza na cetiri banda a u headeru loga pise SO15m, koja kategorija je u pitanju?
Bez ikakve ljutnje, jer problem ne vidim u tebi, imas li ti ikakvu saradnju za KV MGR? Sta je sa drugima, 9A8A je dao ostavku ako se ne varam?

9ACW je funkcionisao najbolje onda kada su se o njemu brinuli clanovi CRO-CC.
Ne zelim da spominjem Kresin log.
Nije mi jasno da robot na UKV radi odlicno a na KV - 0 bodova. Nije do robota vec do onoga koji tebi kao nekome ko opsluzuje robot objasni propozicije.

I na kraju, nije mi jasno da se nesluzbeni rezultati objavljuju bez liste primljenih dnevnika, RAW scores itd itd itd...?
svega tog je nekad bilo.

ZZ
73, Zrinko (Zik) DK8ZZ, VE3ZIK, YT3ZZ

9A4QV

Nešto tu debelo ne štima kod obračuna bodova, i kod ukupnog zbroja ali i kod error oduzetih bodova.

QV

9A4WY

ovo je prava smijurija.... ;D ;D
da sam znao nebih sigurno radio u kontestu....
"svit vidi kakvi smo"....to je problem...trebao bi se netko zamisliti malo  ???
neću se više javljati...
Kiko,9A4WY
Logic will take you from A to B.
Imagination will take you everywhere
    A.E.

9A2MI

#44
Vratio sam kategoriju na B3. Radi se o stanici 4X0A. Tko zna, možda je operatorova originalna ideja i bila ta kategorija, pa je nekim čudom u "category" rubriku zalutao ALL umjesto ONE.

R8US je prebaćen u aziju gdje i spada.
73 de Miljenko 9a2mi