Autor Tema: R5 Biokovo  (Posjeta: 6896 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7BCP

• Average Member
Odg: R5 Biokovo
« Odgovori #15 : 08. Studeni 2014, 01:23:34 »
Hvala na trudu , nadam se brzo i 70 cm repetitoru. Ostaje veliki problem B-net analogne mreže i probijanja audio-carriera na 145.725 i 145.750 koji oni ne žele rješiti ,a mislim da ni Hakom nema volje okarapit boli glava globu da se maknu sa ta dva kanala.Uredno se čuje TV Jadran i RTL +   ???

Offline 9A1IW

• Život posvećen forumu
    • Galerija
« Odgovori #16 : 08. Studeni 2014, 10:19:41 »
probijanja audio-carriera na 145.725 i 145.750 koji oni ne žele rješiti ,a mislim da ni Hakom nema volje okarapit boli glava globu da se maknu sa ta dva kanala.

Tako ti je po cijelom Zagrebu, a i po Karlovcu...
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A1IW - Boris

Offline 9A3TY

• Život posvećen forumu
  • Red pršuta, red sira ...
« Odgovori #17 : 08. Studeni 2014, 12:14:09 »
Ostaje veliki problem B-net analogne mreže i probijanja audio-carriera na 145.725 i 145.750

Problem pismenim putem prijaviti stručnoj službi HRS-a i zatražiti prosljeđivanje prijave HAKOM-u.
Nakon što prođe određeno vrijeme a ništa se ne promijeni tražiti pismeno očitovanje HRSa i HAKOM-a.
Drugačije ne ide  :-[
73 de Ivo, 9A3TY

Ovaj odgovor izdan je u elektroničkom obliku i pravovaljan je bez potpisa i pečata.

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #18 : 08. Studeni 2014, 13:29:32 »
U proljeće prijavljeno HRS-u , dobili smo ,mislim ,jako dobru sugestiju od HRS-a  da se obratimo B-net u , "bona fide" da bi se problem rješio prije HAKOMA. Poslali smo (9A6BL i 9ABCP) pritužbu e-mailom sa video clipovima snimka smetnji koje se javljaju po cijelom gradu. Oni su poslali dva tehničara sa nekom polu-opremom , koja je gluha i neosjetljiva i izjavili , da nema problema !!??. Zatim su došli kod mene i naravno vidili smetnje. Tražili su telefonom od Zagreba da daljinski isključe TV-Jadran na par minuta i smetnje su nestale. Rekli su mi da su imali još jedan problem sa harmonikom na nekom MUP-ovom repetitoru pa su ugasili taj kanal.  To je problem koji postoji po svim gradovima sa kabelskom televizijom. Nisu ništa napravili i neće , >:(to su izgubljene frekvencije za radio-amatere.

Offline 9A7KXP

• Senior Member
« Odgovori #19 : 08. Studeni 2014, 14:52:26 »
U proljeće prijavljeno HRS-u , dobili smo ,mislim ,jako dobru sugestiju od HRS-a  da se obratimo B-net u , "bona fide" da bi se problem rješio prije HAKOMA.

Znači koliko sam ja shvatio,HRS se Vas riješio (otpilio)na način da si sami riješavate probleme,a oni nisu problem prosljedili Hakomu,

Inače,Zagreb je poznat po tome u onom dijelu koji ima kablovsku.(imao sam kablovsku dok sam živio u Zagrebu)

Izgleda da je na 9A1CEU-10 riknula stanica...  >:(

Nadam se da će se neki uređaj naći....

Icom th-3-isprobano dobar.(ja sam ga nabavio za 300kn i koristim ga u kxp-9)

Direktno ga spojiš na vanjsko napajanje od 12V i nemaš brige.

http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_adsmanager&view=details&id=9917&catid=2&Itemid=711

Đuro će malo spustiti cijenu i to je to.

Ako trebaš donacije možemo osnovati 9a1ceu-10 dioničko društvo,a ja ću biti dioničar  ;D

Profit 0kn,samo rashodi.

Što se Biokova tiče,pohvale ekipi da su ga osposobili,ali ni meni nije jasno zašto se metnula usmjerena antena?

Žalosno  je da sve naše Repetitore, 5tica na Kozari šiša po svim aspektima.

Otvara se odasvud,i radi non stop.

Ali čestitka našim Moslavcima oni su instalirali Repetitor koji savršeno radi za visinu od 400m.

Kristalno čist je i otvara se u nekoliko županija.

73

« Zadnja izmjena: 08. Studeni 2014, 14:55:40 9A7KXP »

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #20 : 09. Studeni 2014, 07:50:37 »
8.11. je provjerena trasa čujnosti repetitora sa Biokova. Smjer kretanja je bio iz Vrgorca gdje signala nema sa mobilnom antenom, tek negdje na pola puta prema Zagvozdu ima signala. Put kretanja je magistrala sve do izlaza za Bisko, isprobano je poslje na putu prema Trilju, Bisko, Sinj; Hrvace, sve do izlaska iz mjesta Kijev kad se gubi signal. Eto za one koji idu iz kontinenta ova informacija jako vrijedna, rađeno je namjerno sa vokcem Icom ic-2set i lamda četvrt antenom sa dva wata RF izlaza.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A7C

• Newbie
  • *
« Odgovori #21 : 09. Studeni 2014, 17:21:25 »

Bravo!!!

I ja sam ga isprobao 06.11  u popodnevnim satima kad sam se vraćao iz Splita.
  Radi  dobro i nadam se dovoljno za onu poziciju.

ALI???? .....Kad će konačno proraditi  R7...

Zna li se odgovor????

9A7C
  Mario
  73!!

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #22 : 05. Prosinac 2014, 11:01:09 »
Obavještava se da dotićni RPT ne radi zbog udara groma na lokaciji, oštečen je sam uređaj te se radi demontaža i slanje na popravak. Do daljnjega RPT nije u funkciji. Svakako se radi na tome da se nađe riješenje kako bi sa iste lokacije ponovo moglo raditi, do tada molim za malo razumjevanja zbog specifičnosti same lokacije i vremenskih uvijeta..
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #23 : 16. Siječanj 2015, 10:06:33 »
Ovim putem obavještavam da će RPT biti osobno dostavljen 19.01.2015 u Split. Preuzeće ga Ante Bošnjak te organizirati postavljanje novog uređaja na Biokovo. Sadašnji RPT je zamjenski uređaj, tako da se može  očekivati drugačija pokrivenost od prijašnjeg. Uređaj je RPT Kenwood TRK-750, osjetljivost -117 dbm i max snage 20W.
« Zadnja izmjena: 17. Siječanj 2015, 11:21:20 9A6ARP »
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #24 : 18. Siječanj 2015, 12:31:12 »
Da li je to onaj rep. sa antenom montiranom iznag gromobranskog siljka na stupu ????  Ili pak neki drugi ?

Offline 9A6ARP

• Master in Training
    • ATV 9A6ARP
« Odgovori #25 : 18. Siječanj 2015, 13:40:13 »
To je RPT sa Ivančice. generalka na njemu napravljena pa ide u zamjenu za Icom koji je spržio grom kroz mrežu.
9A6ARP, Darko
(9a6arp @ gmail.com)

Offline 9A5TD

• Master in Training
« Odgovori #26 : 18. Siječanj 2015, 13:52:33 »
Kako je Biokovu mogao grom nesto sprziti preko mreze kada je na samom objektu trafostanica, sa plinskim odvodnicima i prenaponskom zastitom, onda bi stradalo i nesto opreme od OIV-a ali koliko znam nisu imali nikakvih problema ?

Offline 9A7PJT

• Master in Training
    • tonkojursky
« Odgovori #27 : 18. Siječanj 2015, 19:33:19 »
 Kad je Rep.  bia na  staron mistu ovakvih problema nije bilo .

Ali dosle  su nove  snage , iskusnije , obucene  ;) , . . A ,   svakom se moze dogodit , . .  samo neko prizna  a neko  se pravda  , .  . neuvjerljivo    :-\ .

73 PJT
uvik kontra, uvik kontra uvik kontra, takva sorta uvik kontra, takva sorta kad je nije, kad nije je je

Offline 9A7BCP

• Average Member
« Odgovori #28 : 19. Siječanj 2015, 22:17:31 »
Kad se bude išlo na montažu ,ako treba pomoć tu sam.